LEWA bellow pulsators

Měchové pulzátory LEWA

Měchové pulzátory LEWA jsou dokonalou volbou, kdykoliv je nutné odlučovat směsi různých látek pomocí extrakce.

Používají se pro pohon extrakčních sloupců (prosévací panely nebo náplňové kolony), protože jejich nastavitelná amplituda a frekvence umožňuje poskytovat dokonalé výsledky odloučení směsi. Měchové pulzátory LEWA mají pulzační objem od 200 cm3 do 21 l a maximální výšku sloupce kapaliny 18 m.

Měchové pulzátory LEWA
Jednoduché a ekonomické odlučování směsí různých látek.

Obzvláště chemický a farmaceutický průmyslu vyžadují systémy pro odlučování směsí různých látek. Technologie a náklady související s jejím nasazením znamenají, že je často praktické spoléhat se spíše na extrahování než na opakovanou destilaci. To je přesně důvod, kdy je možné začít uvažovat o měchových pulzátorech LEWA.

Pulzační pohyb pohání extrakční sloupec kapaliny a odděluje tak směs různých látek. Měchové pulzátory jsou dokonalým systémem pro generování tohoto oscilačního pohybu kapaliny ve svislých nádobách.

LEWA bellow pulsators

Dobré důvody pro výběr měchového pulzátoru LEWA

Harmonic motion

Pohyb v téměř celkové harmonii

Charakteristikou pulzací generovaných měchem ve sloupci kapaliny je pohyb, který je téměř úplně harmonický. To umožňuje dosahovat nízkých sil zrychlení a proto nízkých tlakových zatížení měchů. V důsledku toho je celý systém chráněn a časy údržby jsou zkráceny na minimum.


Vysoce účinný pohon

Měchový pulzátor je poháněn s výjimečnou účinností díky mechanickým pohonným jednotkám sestaveným za pomoci modulárního systému LEWA. Používáme pohonné jednotky se stálou délkou zdvihu nebo plynulým seřízením délky zdvihu. Frekvence zdvihu je nastavována pomocí třífázového motoru.

Dlouhá provozní životnost a spolehlivost

Zaručujeme extrémně dlouhou provozní životnost našich systémů: od 8 000 do 15 000 provozních hodin. Díky systému monitorovacích sond můžeme také zabránit výpadkům ve výrobě. Měchový pulzátor je za provozu odolný proti netěsnostem a bezpečný pro personál obsluhy.

Nízké provozní náklady díky našim systémům vyrovnávání tlaku

Systém vyrovnávání tlaku s plynovým tlumením prodlužuje provozní životnost měchů a minimalizuje spotřebu energie pohonem. To umožňuje významně snížit provozní náklady, obzvláště při velkých objemech pulzujících látek a velkých výškách sloupce.


Nastavitelný rozsah frekvence a amplitudy

Rozsah frekvence a amplitudy můžete nastavit a zajistit tak dokonalé výsledky separace.

Mírná pulzace

Mírná pulzace je obzvláště důležitá pro citlivá média, aby se zabránilo narušení integrity kapaliny.

Nízká hlučnost

Měchové pulzátory LEWA se vyznačují obzvláště nízkou úrovní hlučnosti.

Volitelné možnosti

Plynulé nebo konstantní nastavení délky zdvihu

Můžete si vybrat, zda je pro vás vhodnější plynulé nebo konstantní nastavení délky zdvihu – individuálně a přesně podle potřeb vaší aplikace.

Kontrola měchu / úniků

Integrované systémy kontroly měchu a úniků na jedné straně zajišťují vysokou spolehlivost v provozu, na druhé straně prodlužují životnost stroje.

Měch z vodivého PTFE

Speciální materiály pro speciální aplikace: je-li třeba, implementujeme do měchového pulzátoru měch z vodivého PTFE.

Přizpůsobené geometrie připojení

K bezproblémové instalaci do extrakčního systému přizpůsobíme geometrie přípojek měchového pulzátoru flexibilně vaší extrakční koloně.

Testování podle vašich požadavků

Než bude systém spuštěn, provedeme a kvalitně zdokumentujeme zkušební chod podle platných mezinárodních norem nebo podle vašich požadavků.

Mezinárodní normy

Společnost LEWA je certifikována podle normy ISO 9001. Čerpadla, systémy a jednotky splňují požadavky všech hlavních mezinárodních norem, jako jsou API, ASME, TÜV a mnoha dalších.

Uvedení do provozu kdekoli na světě

Díky celosvětové servisní síti uvedeme vaše zařízení do provozu a zajistíme technické služby přímo u vás – na pevnině i na moři.

Kompletní dokumentace

Získejte podpůrné dokumenty a certifikáty, včetně pokynů k provozu a podrobností o konstrukci a testování v různých jazycích.

Údržba a servis

Ať údržba, náhradní díly, nebo opravy – naši servisní technici jsou dobře vyškoleni a působí po celém světě. Garantujeme vám tak rychlou reakci a bezproblémový provoz.

Technické údaje

Měchové pulzátory LEWA používají pohonné jednotky, které jsou sestavy pomocí ověřeného a osvědčeného modulárního systému LEWA. To zaručuje, že pro každou aplikaci bude dostupný přesně požadovaný výkon. K dnešnímu dni jsme implementovali maximální výšku sloupce kapaliny 18 m a objemy pulzující kapaliny mezi 200 cm³ a 21 l. Toto jsou klíčové hodnoty, které ukazují jenom minimální/maximální technicky zajištěné hodnoty – přesto jsou možné ještě větší výšky sloupců a objemy kapaliny.

Data pohonné jednotky

Typ Délka zdvihu [mm] Síla na pístní tyči [N]
LDB 15 2 000
LDC 15 5 000
LDD 30 7 000
LDE 30 20 000
LDF 55 24 500
LDG 60 35 000
LDH 120 60 000

Montážní rozměry

Typ L [mm] W [mm] ΔW [mm] H [mm]
LDB 400 400 185 260
LDC 450 500 220 320
LDD 700 750 280 610
LDE 800 900 350 690
LDF 1 130 900 430 940
LDG 1 300 1 300 490 1 000
LDH 2 100 1 800 717 1 500

Kontaktní osoba

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat