LEWA metering and mixing system

Výrobní jednotky zhotovené na zakázku pro dávkování, směšování a plnění

Pokud daná úloha vyžaduje dávkování, směšování a plnění, nebo odlučování a řízení teploty, budeme s vámi spolupracovat na definování ideální posloupnosti procesu. Navrhneme správný plnicí systém podle potřeb vašeho produktu nebo dokonalý dávkovací a směšovací systém, který bude vhodný pro váš výrobní proces.

Vyrábíme systémy systémy s průtokem od 10 ml/h do 180 m3/h při výtlačném tlaku do 3 500 bar.

Dávkovací, směšovací a plnicí systémy
Přizpůsobená řešení pro různé aplikace.

Po celá desetiletí jsme vyráběli dávkovací a směšovací systémy podle specifických požadavků zákazníka a poskytovali související předběžné plánování, sběr dat na místě, stejně jako služby testování a výpočtu pro sekundární systémy a tlakové podmínky. Naše znalosti inteligentního řízení procesu a přístrojové a řídicí technologie jsou žádány díky svým dokonalým výsledkům.

Již ve fázi plánování procesu stojí společnost LEWA po vašem boku se svými zkušenostmi a znalostmi, které potřebujete pro redukování kroků procesu, zabránění problémům s potrubím, pro zajištění úspory prostoru a zařízení a navržení procesu ekonomickým způsobem.

LEWA metering and mixing system

Dobré důvody pro výběr dávkovacího, směšovacího nebo plnicího systému od společnosti LEWA

Společnost LEWA konstruuje a vyrábí dávkovací/plynulé systémy pro různé výrobní procesy podle specifických požadavků zákazníka.

Experience and consulting

Roky zkušeností se směšováním kapalin

Máme mnoho let zkušeností se směšováním kapalin o různých viskozitách. Jsme rovněž odborníky na vstřikování kalů, obzvláště tam, kde se vyžadují různé velikosti pevných částic a vysoké rychlosti usazování.


Customer-specific Design

Odborníci na dávkovací a vstřikovací procesy

Naše odborné znalosti s procesy, které zajišťují dokonalé výsledky při řešení procesů dávkování a vstřikování, jsou požadovány po celém světě. Rovněž máme mnoho zkušeností s řešením požadovaných časů prodlevy, intervalů nečinnosti, s následným směšováním a ohříváním nebo chlazením v rámci různých procesních reakcí.


Smartcontrol Controls

Řídicí systém jako mozkové centrum systému

Přesné a rychlé řízení dávkovacích, směšovacích a plnicích systémů, pokud se nastavená hodnota změní, zajišťuje vždy špičkovou kvalitu konečného produktu. Tohoto stavu dosáhnete pomocí řídicího systému vyvinutého ve společnosti LEWA. Tento systém nepřetržitě monitoruje věrohodnost nastavených a aktuálních hodnot.


Heart of the system

Čerpadla společnosti LEWA jsou srdcem našich systémů

Pro dávkovací, směšovací a plnicí systémy upřednostňujeme použití vlastních membránových dávkovacích čerpadel vyrobených naší společností. Ta se vyznačují plynulým seřízením délky zdvihu a otáček a zajišťují široký rozsah přesného nastavení. Tlak nemá v podstatě žádný vliv na charakteristiku dávkování, proto je monitorování snadné a přesné. Kromě toho vysoká přesnost dávkování společně se systémem měření průtoku a monitorování zajišťují spolehlivou a reprodukovatelnou výrobu.


Integrace součástí od nezávislých výrobců

Naše odborné znalosti nám pomáhají, pokud jde o integrování čerpadel jiných typů a to za předpokladu, že poskytují lepší výsledky v dané aplikaci, například v důsledku průtoku nebo složení čerpané kapaliny: Všechny součásti jsou přizpůsobeny tak, aby dokonale splnily vaše požadavky.

Shoda se všemi mezinárodními normami a předpisy

Během fáze návrhu si objasňujeme aplikovatelnost všech národních a mezinárodních norem a předpisů a také specifické požadavky zákazníka a produktu. Naše systémy jsou vyvinuty v souladu se specifikacemi TÜV, API a dalšími.


Společnost LEWA dodává systémy, které dokonale splňují požadavky zákazníků. Pro dosažení těchto cílů a v případě specifických aplikací používáme osvědčený a vyzkoušený modulární systém s různými součástmi.

Základní součástiDodatečné součásti
 • Membránová dávkovací čerpadla LEWA nebo alternativy
 • Potrubí
 • Základní rám
 • Nádoby
 • Řídicí/regulační systémy
 • Statické/dynamické směšovače
 • Míchadla, koloidní mlýny
 • Chladicí/topné články
 • Úplná instalace v topné skříni
 • Průtokoměry
 • Filtry
 • Systémy monitorování tlaku
 • Uzavírací spojky
 • Řídicí skříň s řídicím systémem a systémem zobrazení procesu

Volitelné možnosti

Technologie Intellidrive

Pomocí vysoce dynamického servomotoru můžete nastavovat hodnoty zdvihu čerpadla podle požadavků systému a procesu.

Standardní a speciální díly

LEWA nabízí standardní nebo zakázkové díly k řízení a regulaci. Možná je integrace do systémů řízení procesu, a to včetně vizualizace procesu.

Funkce CIP/SIP pro farmaceutické aplikace

Pro aplikace ve farmaceutickém, kosmetickém a potravinářském průmyslu nabízíme naše čerpadla a systém v sanitárním a hygienickém designu, splňujícím veškeré standardy a normy.

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Potrubí podle všech norem

Potrubí našich systémů může být zkonstruováno podle různých norem: mlékárenské potrubí, DIN, ANSI, JIS, Ermeto, Swagelok, Aminco HP, Tri-Clamp atd.

Zkouška znalcem a úřady

Rádi vám rovněž poskytneme výkonnostní diagramy a certifikáty o testech statického tlaku, např. od TÜV, Germanischer Lloyd’s, Lloyd’s R. of S. nebo dalších organizací.

Uvedení do provozu kdekoli na světě

Díky celosvětové servisní síti uvedeme vaše zařízení do provozu a zajistíme technické služby přímo u vás – na pevnině i na moři.

Kompletní dokumentace

Získejte podpůrné dokumenty a certifikáty, včetně pokynů k provozu a podrobností o konstrukci a testování v různých jazycích.

Testování, převzetí a inspekce

Zajistíme, aby vše fungovalo: společnost LEWA vám nabízí bezpočet služeb, včetně přejímacího testu (FAT) ve výrobním závodu nebo přímo u vás (SAT), NDT a PMI.

Technické údaje

Díky našemu osvědčenému a vyzkoušenému modulárnímu systému a rozsáhlému portfoliu čerpadel můžeme vytvořit přizpůsobený systém, který vždy přesně splní zákazníkovi požadavky.

Výkonové údaje

Minimální výtlačný tlak [bar] Maximální výtlačný tlak [bar] Minimální průtok [ml/h] Maximální průtok [ml/h] Minimální provozní teplota [°C] Maximální provozní teplota [°C] Viskozita [mPa∙s]
0 3 300 10 180 -40 +400 < 1 500 000 (zkapalněné plyn)

Montážní rozměry*

Neustále zajišťujeme, aby zástavbové rozměry našich systémů byly minimální. Čerpadla, převodové jednotky, motory a potrubí musí mít vždy co nejmenší rozměry.

D [m]Š [m]V [m]Hmotnost segmentu** [maximálně do]Nádoba [m³]
10,03,54,03230

* Montážní rozměry jsou přibližné
** Větší systémy v konstrukci segmentu; další omezení mohou být uplatňována ze strany požadavků na přepravu a schválených montážních rozměrů pro zákazníka.

Průmyslové obory

Ropa a plyn
Ropa a plyn

Ropa a plyn

I Vy se můžete spolehnout na 60 let zkušeností s výrobou čerpadel, balíčků, kluznic a systémů pro onshore i offshore těžbu ropy a plynu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Odorizace plynu
Odorizace plynu

Odorizace plynu

LEWA odorizuje plyn: specifické jednotky nebo prověřené systémy – dodáme Vám přesně to, co potřebujete!
Read more

Rafinérie
Rafinérie

Rafinérie

Naše systémy se do destilačních zařízení, zpracovávajících surovou ropu, dodávají již 60 let. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Petrochemický průmysl
Petrochemický průmysl

Petrochemický průmysl

Dodáváme Vám odolná čerpadla a měřicí systémy pro procesy hydrokrakování. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Chemikálie
Chemikálie

Chemikálie

LEWA Vám dodává chemická čerpadla a řešení systémů na míru pro nejrůznější oblasti aplikací v chemickém průmyslu.
Read more

Plasty
Plasty

Plasty

LEWA je se svými zakázkovými zařízeními a systémy Vaším partnerem ve všech procesech míchání, zpracování polyetylenu a vytlačování plastů.
Read more

Čisticí a mycí prostředky
Čisticí a mycí prostředky

Čisticí a mycí prostředky

Nabízíme spolehlivé, recepturou řízené systémy pro výrobu čisticích a mycích prostředků. Obraťte se na odborníky společnosti LEWA pro více informací!
Read more

Kosmetika
Kosmetika

Kosmetika

LEWA je Vaším spolehlivým partnerem při výrobě kosmetiky. Naše systémy splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu a hygienu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie
Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

LEWA dodává pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie čerpadla a systémy, splňující veškeré hygienické požadavky. Rádi Vám poradíme s možným řešením!
Read more

Potravinářský průmysl
Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl

Využijte čerpadla a systémová řešení LEWA ve svých procesech homogenizace v potravinářském průmyslu. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Energetické vybavení
Energetické vybavení

Energetické vybavení

Dodáváme čerpadla a systémy pro elektrárny a dodavatele elektřiny. Přečtěte si podrobnosti a systémových řešení LEWA pro energetický průmysl.
Read more

Aplikace

Ke stažení

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat