Farmaceutický průmysl má velmi přísná pravidla související s výrobními procesy. Měřicí čerpadla a měřicí systémy musejí splňovat tyto požadavky. Měřicí systémy LEWA plně podporují provádění procesů kontinuální a bezpečné produkce.

Farmaceutická produkce s měřicími systémy LEWA

Řešení

V podobě série čerpadel ecodos a ecoflow v sanitárním nebo hygienickém designu, stejně jako v podobě jednotky s mechatronickým pohonem vyvinuté ve společnosti LEWA intellidrive, nabízí společnost LEWA takové produkty, které splňují vysoké požadavky farmaceutického průmyslu, a to bez jakýchkoli limitů:

 • Vysoká přesnost měření
 • Přesná reprodukovatelnost u kontinuálních procesů
 • Široký rozsah měření
 • Vhodnost pro široký výběr kapalin
 • Hermeticky uzavřená komora pro zpracování materiálu v zájmu ochrany produktu a životního prostředí
 • Krátká období zadržování produktu a opatrné zacházení při přepravě
 • V závislosti na příslušné volbě: Možnost čištění CIP a SIP
 • Hygienické a farmaceutické návrhy
 • Materiály ve shodě s FDA
 • 3.1-certifikát pro materiál
 • QHD certifikát
 • Dodržování požadavků pro čistotu místností

Měřicí systémy LEWA vynikají především díky rychlé a velmi přesné funkci kontroly průtoku.

Vlastnosti čerpadel skladovaných v rámci kontroly procesu nejsou pouze předmětem vzájemného sledování čerpadel a měřidel průtoku, ale také předmětem kontroly vhodnosti. Tento systém zajišťuje vysokou provozní spolehlivost a přesnost měření.

Další výhodou je to, že celý produkční proces může být bez vynechávání zaznamenán ve farmaceutických specifikacích. Při výběru vhodných měřidel průtoku a dalších komponentů nabízí společnost LEWA vysoký stupeň praktických zkušeností: všechny komponenty jsou vzájemně kompatibilní, což zajišťuje dokonalé fungování měřicích systémů.

Pozadí

Popis procesu

Při farmaceutických procesech musí být do směsí látek přidávána kapalina. To může také znamenat, že v systému musí být nejprve připraven produkt určený k přepravě (např. míchání, tavení solí, kontrola teploty, disperze atd.). Proto je nutností upravené řešení pro funkčnost systému a nastavení individuálních komponentů v rámci celkového systému.

Přeprava kapaliny musí být prováděna podle definovaných podmínek procesu, tedy například podle definování tlaku a teploty, vysokých požadavků na kontrolu procesu a tedy i na řešení celkového systému.

Stabilita systému je zajištěna pomocí koordinované a individuálně naprogramované instrumentace a kontrolní technologie, stejně jako pomocí příslušného kontrolního systému. Pomocí skladovatelných receptur v rámci této kontroly systému jsou tyto procesy prováděny spolehlivě a s maximální mírou opakovatelnosti. Pro spolehlivost produkce je nezbytné zaznamenávání postupu procesu a příslušných výsledků, v zájmu dodržování požadavků cGMP.

Různé uživatelské úrovně jsou dostupné pouze pro schválené uživatele. Systém musí mít svou koncepci designu, aby byla zajištěna kvalifikovanost a příslušná ověření. Proto by měla být dodržována pravidla podle CFR 21 část 11.

Produkty vytvořené v rámci tohoto systému musejí korespondovat se specifickými kvalitativními pokyny farmaceutického průmyslu. Tuto shodu musí být možné kdykoli ověřit.

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Čerpadla LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy

LEWA ecoflow sanitary food pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® pro sanitární/hygienické systémy jsou ideální pro potravinářské a farmaceutické produkty.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® je vysoce výkonné a ekonomické dávkovací čerpadlo pro jednoduché čerpání nebo dávkování.

Čerpadla LEWA ecodos pro sanitární/hygienické systémy

LEWA ecodos food pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos® pro sanitární/hygienické systémy jsou ideální pro potravinářské a farmaceutické produkty v nízkotlakém rozsahu.

Membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Servomotorem ovládaná membránová dávkovací čerpadla můžete použít pro přesné dávkování a směšování kapalin v dávkovacích strojích a systémech.

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

V případě požadavku na nejmenší průtoky a přesné dávkování jsou mikrodávkovací čerpadla LEWA řady FC první volbou laboratorních čerpadel.

HMD Kontro

HMD Kontro centrifugal pump

Bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem HMD Kontro. Bezucpávková čerpadla s permanentním magnetickým pohonem HMD Kontro nabízejí výjimečný užitek při manipulaci s toxickými, agresivními, hořlavými, nebezpečnými a finančně nákladnými kapalinami.

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Horizontální a vertikální plastem vyložená odstředivá čerpadla Wernert Plastem vyložená čerpadla pro vysoké zatížení Wernert pro korozivní, agresivní, toxické a abrazivní kapaliny. Agresivní, abrazivní nebo toxické kapaliny – společnost Wernert nabízí vhodná odstředivá čerpadla vyrobená z nekovových materiálů, například UHMW-PE, PVDF nebo PTFE.

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat