LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA intellidrive®

Technologie LEWA intellidrive může být použita k návrhu sacího a výtlačného zdvihu čerpadla a individuálnímu modelování čerpacích charakteristik.

Vysoce dynamický servomotor reguluje zdvih čerpadla podle požadavku systému a procesu. Nastavení hodnot zdvihu, které je obvykle vyžadováno pro dávkovací čerpadla, může být nyní vynecháno. Membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive nabízejí objemové průtoky do 4 m³/h a výtlačný tlaky do 1 000 bar.

Membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive®
určená pro kapaliny se speciálními kinematickými vlastnostmi.

Kapaliny se speciálními kinematickými vlastnostmi jsou čerpány v mnoha plnicích a vysoce přesných chromatografických procesech ve farmaceutickém průmyslu. Technologii LEWA intellidrive jsme vyvinuli přesně pro takový účel. Vysoce dynamický servomotor umožňuje plynulým způsobem regulovat časy zdvihu čerpadla, čímž reguluje individuální charakteristiky čerpání podle požadavku systému a procesu.

Inteligentní funkce řízení pohybu umožňuje dávkování vysoce viskózních kapalin a usnadňuje dávkování velmi malých objemů, dokonce i při velmi širokých kontrolních rozsazích. V kombinaci s druhým čerpadlem lze prostřednictvím přesné synchronizace dosáhnout objemového průtoku téměř bez pulzací.

Technologie intellidrive je dostupná prostřednictvím modelů membránového dávkovacího čerpadla LEWA ecoflow nebo membránového dávkovacího čerpadla LEWA ecodos.

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Dobré důvody pro čerpadlo LEWA intellidrive®

LEWA intellidrive je mechatronické membránové dávkovací čerpadlo s inteligentní technologií pohonu prostřednictvím servomotoru. Inovativní pohon servomotorem nabízí různé výhody ve srovnání s ostatními technologiemi pohonu.

High Viscosity

Kapaliny s vysokou viskozitou

Díky zpomalenému sacímu zdvihu je čerpadlo LEWA intellidrive velmi vhodné pro kapaliny s vysokými viskozitami do 100 000 mPa∙s, což je například med. Tato vlastnost činí čerpadlo LEWA intellidrive jedinečným při srovnání s ostatními produkty.


Control systems

Snadná integrace do systém řízení procesu vyšší úrovně

Různá rozhraní, například Ethernet a Profibus, zajišťují bezproblémovou integraci systému. Čerpadla je možné integrovat jako provozní vybavení do technologie řízení procesu vyšší úrovně. Připravené záslepky na motoru čerpadla umožňují jej připojit k napájecímu a signálovému vedení od řídicí jednotky. Je možné rozšířit analogové vstupy a výstupy, například pro řízení ventilu.


Wide adjustment range

Velký rozsah nastavení

Naší silnou stránkou je přesnost: Pohon dávkovacího čerpadla LEWA intellidrive může být nakonfigurován v extrémně velkém rozsahu, alespoň 1:150. To umožňuje splňovat nejpřísnější požadavky obtížných úkolů dávkování, například ve farmaceutickém průmyslu.


Suction-pressure stroke

Individuální charakteristiky zdvihu sání a výtlaku

Technologie LEWA intellidrive může být použita pro modelování, programování a uložení individuálních charakteristik zdvihu sání a výtlaku. Pomocí různých frekvencí zdvihu sání a výtlaku lze pomalu a při nízké tlakové ztrátě nasávat kapaliny o různých viskozitách přes ventil s nominálně menší šířky – pak je lze rychle přivádět do procesu během výtlačného zdvihu.


Synchronization for pulsation reduction

Synchronizace čerpadel s cílem snížení pulzace

Pomocí dvou synchronizovaných čerpadel intellidrive je možné generovat objem průtoku, který bude v podstatě bez pulzací. Proto je možné potrubní systém v některých případech navrhnout bez tlumičů pulzací. Ty se často obtížně čistí, obzvláště v hygienických systémech.


Přesné plnění a chromatografie kapalin

Plynule nastavitelný čas zdvihu umožňuje úspěšně čerpat kapaliny se speciálními kinematickými vlastnostmi. Díky tomu je čerpadlo dokonale vhodné jako dávkovací čerpadlo pro plnicí nebo přesné chromatografické systémy ve farmaceutickém průmyslu.

Vhodné pro nejmenší průtoky

Čerpadlo LEWA intellidrive nabízí extrémně nízké průtoky do 1 ml/h s vysokou přesností. Žádné jiné průmyslové čerpadlo nedosahuje takového stupně přesnosti, která se často vyžaduje ve farmaceutickém nebo biotechnologickém průmyslu.

Norma API 675

Modelová řada intellidrive splňuje mezinárodně platnou normu kvality podle organizace American Petroleum Institute API 675. Tato norma určuje všechny požadavky pro objemová čerpadla v průmyslových systémech s ohledem na design, konstrukci a výkon. Rádi vám v případě potřeby nabídneme další certifikace.

Videa produktu

Volitelné součásti

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Různé geometrie připojení

Naše čerpadla jsou vybavena všemi běžnými geometriemi připojení, jako je norma DIN, vysokotlaká norma BASF, American ANSI, JIS nebo vaše individuální požadavky.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Výroba ze speciálních materiálů

Pokud to proces vyžaduje, mokré díly, jako hlavice čerpadel a ventily, budou vyrobeny ze speciálních materiálů, např. z ušlechtilé oceli 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy nebo z oceli Duplex a PVC.

Diagnostické přípojky

Naše čerpadla a systémy mají přípojky, které usnadňují diagnostiku jejich výkonu. Tu zajišťuje servisní technik přímo na místě nebo pomocí vzdáleného sledování.

Integrovaný tlakový omezovací ventil

Integrovaný tlakový omezovací ventil předchází případnému přetížení. Ventil lze individuálně nastavit a jeho nastavení měnit podle různých provozních situací.

Sanitární a hygienický design

Čerpadla a systémy LEWA v sanitárním a hygienickém designu jsou využitelná do všech aplikací vyžadujících extrémní čistotu, například v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Funkce CIP a SIP

Mnoho čerpadel, systémů a jednotek LEWA lze vyčistit (Cleaning in Place) a sterilizovat (Sterilization in Place). Není přitom nutné vybavení k čištění demontovat.

Kompletní dokumentace

V procesu dokumentace zohledňujeme vaše požadavky a na vyžádání vám rádi poskytneme záznamy o kontrolách, tištěné vzorky, diagramy výkonnostních charakteristik a podklady k registraci.

Produktová řada

V kombinaci s různými hlavami pokrývají membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive široké výkonové spektrum. To nám umožňuje poskytovat vysoce výkonná a energeticky úsporná čerpadla pro jakoukoliv požadovanou aplikaci.

Data pohonné jednotky

Typ Délka zdvihu [mm] Síla na pístní tyči [N]
LDB 15 2 000
LDC 15 5 000
LDD 30 7 000
LDE 30 20 000

Přehled výkonu

Performance overview LEWA ecoflow
Typ čerpadla/průtok [l/h] Přípustný tlak pro nerezovou ocel [bar] Přípustný tlak pro plast [bar]      
      VA PVC PVDF
2 20 12 80 60 80
4 20 12 80 60 80
6 20 12 80 60 80
12 20 12 80 60 80
25 10 10 80 60 80
50 10 10 80 60 80
90 10 10 80 60 80
180 10 10 80 60 80
350 7,5 7,5 80 60 80
550 7,5 7,5 80 60 80
750 5 5 80 60 80
1 100 5 5 80 60 80
1 500 5 5 80 60 80

Montážní rozměry

Prostřednictvím uspořádání několika čerpadel nebo pomocí kompaktního provedení „boxer“ můžete uspořit prostor a hmotnost.

Montážní rozměry

Type L [mm] B [mm] H[mm]
LDB 400 400 260
LDC 450 500 320
LDD 700 750 610
LDE 800 900 690

Varianty hlav čerpadla

Poskytujeme různé hlavy čerpadel pro různé aplikace. Celé naše spektrum sahá od univerzálních variant po speciální konstrukce pro vysoké teploty, tlaky nebo agresivní kapaliny.

Hlava čerpadla ecodos

Hlava čerpadla ecodos: Mechanicky poháněné membránové čerpadlo s monitorovanou čtyřvrstvou sendvičovou membránou z PTFE. Velmi robustní technologie hlavy čerpadla pro tlaky do 20 bar.

Typ ecodos
Tlak 20 bar
Průtok 1,5 m³/h
Teplota +80 °C
Viskozita 500 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady intellidrive ecodos.

Hlava čerpadla M900

Moderní univerzální hlava membránového čerpadla s PTFE sendvičovou membránou s maximální provozní spolehlivostí. Patentovaná technologie DPS umožňuje také schopnost navýšení hodnoty sání. Tato funkce je v oblasti hydraulicky ovládaných membránových čerpadel velmi jedinečná. Tento systém může být instalován na všech čerpadlech ecoflow.

Typ M900
Tlak 500 bar
Průtok 6 m³/h
Teplota -20/+150 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Hlava čerpadla M200

Osvědčené hlavy čerpadel s kovovou membránou pro využití při extrémních hodnotách tlaku a při vysokých teplotách. Systém je vhodný také v případech, ve kterých je požadován vysoký stupeň odolnosti proti pronikání. Membrána pracuje v prostoru mezi dvěma protilehlými deskami, které omezují průhyb membrány a poskytují vysoký stupeň provozní spolehlivosti. Systém sledování membrány nabízí výhodu v otázce bezpečnosti, a to prostřednictvím okamžitého zobrazování informace o poškození na vrstvě membrány.

Typ čerpadla M200
Tlak 1200 bar
Průtok 5 l/h
Teplota -40/+200 °C
Viskozita 500 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady intellidrive ecoflow ≤ LDE.
LEWA pump head M200, M400
LEWA pump head M200-M400

Průmyslové obory

Chemikálie
Chemikálie

Chemikálie

LEWA Vám dodává chemická čerpadla a řešení systémů na míru pro nejrůznější oblasti aplikací v chemickém průmyslu.
Read more

Plasty
Plasty

Plasty

LEWA je se svými zakázkovými zařízeními a systémy Vaším partnerem ve všech procesech míchání, zpracování polyetylenu a vytlačování plastů.
Read more

Čisticí a mycí prostředky
Čisticí a mycí prostředky

Čisticí a mycí prostředky

Nabízíme spolehlivé, recepturou řízené systémy pro výrobu čisticích a mycích prostředků. Obraťte se na odborníky společnosti LEWA pro více informací!
Read more

Kosmetika
Kosmetika

Kosmetika

LEWA je Vaším spolehlivým partnerem při výrobě kosmetiky. Naše systémy splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu a hygienu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie
Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

LEWA dodává pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie čerpadla a systémy, splňující veškeré hygienické požadavky. Rádi Vám poradíme s možným řešením!
Read more

Potravinářský průmysl
Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl

Využijte čerpadla a systémová řešení LEWA ve svých procesech homogenizace v potravinářském průmyslu. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Energetické vybavení
Energetické vybavení

Energetické vybavení

Dodáváme čerpadla a systémy pro elektrárny a dodavatele elektřiny. Přečtěte si podrobnosti a systémových řešení LEWA pro energetický průmysl.
Read more

Další odvětví
Další odvětví

Další odvětví

Jakožto specialista v nakládání s kapalinami máme samozřejmě také zkušenosti z jiných odvětví. Neváhejte kontaktovat naše poradce a zeptejte se, co Vás zajímá!
Read more

Ke stažení

 • Best partner for best solutions LEWA GmbH (DE)
  Überblick über LEWA- und Partner-Produkte2.0 MB  | pdf | 23.05.2019
 • Product Portfolio Clean Process Markets (EN)
  Solutions for our markets: - Fine chemicals - Biopharmaceuticals - Pharmaceutical industry - Cosmetics industry - Veterinary medicine industry - Food and beverage industry - Nutritional supplement industry - Electronics and industrial cleaning419 kB  | pdf | 21.03.2019
 • Produkt Portfolio Clean Process Markets (DE)
  Lösungen für: - Feinchemie - Biopharmazie - Pharmaindustrie - Kosmetikindustrie - Veterinärmedizinische Industrie - Lebensmittel- und Getränkeindustrie - Nahrungsergänzungsmittelindustrie - Elektronik- und industrielle Reinigung 596 kB  | pdf | 21.03.2019

Kontaktní osoby

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat