Čerpadla a systémy k výrobě čisticích a mycích prostředků

Svými čerpadly a systémy jsme partnerem firem zabývajících se výstavbou výrobních závodů, výrobců a zpracovatelů v oboru čisticích a mycích prostředků pro mnoho různých procesů. Ať se jedná o čerpadla k výrobě čisticích prostředků, nebo kompletní systém k výrobě mycích prostředků – LEWA má přesně to, co potřebujete!

Spolupracujeme s Vámi při plánování všech důležitých operací souvisejících s výrobním procesem, tedy například při dopravě, měření, míchání, ohřívání a chlazení, aby bylo zpracování suroviny co nejvýhodnější.

Čisticí a mycí prostředky
Přesné, recepturou řízené systémy od firmy LEWA

Společnost LEWA nabízí kontinuálně provozované systémy řízené pomocí receptur pro výrobu domácích a průmyslových čisticích prostředků ve všech komerčně dostupných koncentracích detergentů – od surovin až po koncové produkty.

Jako hlavní aktivní ingredience používáme detergenty, protože mají zvláštní vlastnosti: Každá molekula má jedno hydrofobické a jedno hydrofilické zakončení. Společnost LEWA podporuje také výrobu a zpracovávání detergentů. Podrobnější informace naleznete v našem popisu pro chemický průmysl a v příkladech aplikací Systémy pro zpracování detergentů.

LEWA pump for cleaning agents

Čerpadla a systémy LEWA k výrobě čisticích a mycích prostředků

Naši odborníci Vám rádi poradí a pomohou a ve spolupráci s Vámi vyvinou individuální řešení systémů a zařízení k výrobě čisticích a mycích prostředků. Spolehnout se můžete na naše dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru.

Schéma znázorňuje základní proces systému zpracování detergentů.

Při výrobě čisticích prostředků a mnoha dalších finálních produktů s využitím čerpadel a systémů LEWA se zaměřujeme zejména na typické kroky procesu:

Příklady výrobních fázíPříklady finálních produktů
 • Doprava a dávkování
  1. vody
  2. detergentů
  3. barviv
  4. aromatických přísad
  5. konzervantů
  6. dalších přísad a surovin
 • Roztok LES
 • Výroba prášku na praní pomocí sušení rozprašováním
 • Statické nebo dynamické míchání
 • Ohřev a chlazení
 • Tekuté čisticí prostředky a vysoce účinné čisticí prostředky
 • Práškové čisticí prostředky
 • Čisticí prostředky na podlahy
  Prostředky na nádobí
 • Aviváže
  Bělidla
 • Dezinfekční prostředky
 • Mýdla
 • Vlhčené ubrousky
 • Gely na praní, sprchové gely

Řešení pro výrobu čisticích a mycích prostředků

Společně s vámi plánujeme a realizujeme plně automatické systémy kontrolované pomocí receptur a pomůžeme Vám při přechodu z dávkového zpracování do systému kontinuálního.

Vývoj koncepce, návrh, výroba a dodání výrobního systému čisticích prostředků, ale také procesní kroky včetně přístrojového vybavení, ovládacích systémů a automatizace: vše od jednoho dodavatele. Dokonce i po uvedení do provozu Vám rádi poskytneme komplexní služby, například v technologii zpracování, pomoc v procesu optimalizace, mechanickou údržbu a opravy nebo přístrojové vybavení a ovládací technologii.

Diagramm production of surfactants

Přehled výhod

Špičková čerpadla, systémy a jednotky

Dodáváme vám špičková čerpadla, integrovaná do kompletních systémů a jednotek pro vaše specifické aplikace. Samozřejmě vždy dostanete osvědčenou kvalitu LEWA.

Hospodárná řešení

Od firmy LEWA vždy dostanete hospodárná čerpadla, systémy a jednotky s minimální spotřebou energie, vysokou účinností, nenákladnou údržbou a dlouhou životností.

Flexibilní aplikace

Vysoká provozní variabilita v aspektech tlak, teplota, průtok a vlastnosti kapaliny spolu s vysokou přesností měření umožňují nasazení do širokého spektra aplikací.

Osvědčený modulární systém

Naše systémy a jednotky jsou koncipovány v modulární konstrukci s různými kombinacemi motorů a hlavic pro různé aplikace.

Speciální materiály

Na vyžádání můžeme systémy zkonstruovat se speciálními materiály, jako Hastelloy, titan, ušlechtilá ocel duplex aj. Máte-li zájem, kontaktujte našeho produktového manažera.

Patentovaná sendvičová membrána

Naše patentovaná membránová měřicí čerpadla využívají sendvičové membrány z kovu nebo PTFE se systémem ochrany membrány (DPS) pro maximální provozní bezpečnost.

Snadné čištění

Velkou výhodou pro farmaceutický a potravinářský průmysl je, že lze naše systémy rychle a snadno vyčistit čisticími přípravky nebo horkou párou.

Mezinárodní normy

Čerpadla, systémy a jednotky LEWA splňují požadavky hlavních mezinárodních norem, jako jsou DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX a TA-Luft. Své normy si však můžete pochopitelně definovat také sami.

Kompletní dokumentace

Získejte podpůrné dokumenty a certifikáty, včetně pokynů k provozu a podrobností o konstrukci a testování v různých jazycích.

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® je vysoce výkonné a ekonomické dávkovací čerpadlo pro jednoduché čerpání nebo dávkování.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecosmart® je levné dávkovací čerpadlo pro různé aplikace, které lze pohodlně a rychle objednat prostřednictvím online obchodu.

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Mechanické membránové dávkovací čerpadlo ecodos® od společnosti LEWA je vhodné pro všechny úkoly čerpání a dávkování v nízkotlakém rozsahu.

Membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Servomotorem ovládaná membránová dávkovací čerpadla můžete použít pro přesné dávkování a směšování kapalin v dávkovacích strojích a systémech.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Čerpadlo s rotačním pístem Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Flexibilní čerpadla pro hygienické standardní aplikace až po komplexní sterilní aplikace s ředěnou kapalinou, viskózní média a média citlivá na smyk. Hygienické čerpadlo s rotačními písty (rotační objemové čerpadlo).

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso

Nikkiso canned motor pump

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso jsou dokonale vhodná pro přepravu a cirkulaci kapalin v chemickém průmyslu. Rádi vám pomůžeme při vašem výběru.

Odstředivé čerpadlo Pomac

Pomac centrifugal pump

Odstředivá čerpadla Pomac z nerezové oceli, jež jsou určena pro média s nízkými hodnotami viskozity, vynikají díky svým optimálním hydraulickým vlastnostem, jedinečným modulárním provedením a také díky četným možnostem dostupným v oblasti hřídelových těsnění. Technologie: Hygienické odstředivé čerpadlo z nerezové oceli

HMD Kontro

HMD Kontro centrifugal pump

Bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem HMD Kontro. Bezucpávková čerpadla s permanentním magnetickým pohonem HMD Kontro nabízejí výjimečný užitek při manipulaci s toxickými, agresivními, hořlavými, nebezpečnými a finančně nákladnými kapalinami.

Sundyne

Sundyne process pumps

Sundyne a Sunflo Vysokootáčková čerpadla a kompresory Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne, podle norem ISO-13709, API-610 (OH5, OH6), a čerpadla Sunflo jsou dokonalým řešením pro vysoké výtlačné výšky a nízké průtoky.

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Horizontální a vertikální plastem vyložená odstředivá čerpadla Wernert Plastem vyložená čerpadla pro vysoké zatížení Wernert pro korozivní, agresivní, toxické a abrazivní kapaliny. Agresivní, abrazivní nebo toxické kapaliny – společnost Wernert nabízí vhodná odstředivá čerpadla vyrobená z nekovových materiálů, například UHMW-PE, PVDF nebo PTFE.

Standardní pneumaticky ovládané čerpadlo Wilden

Wilden air operated diaphragm pump

Jako vynálezce pneumaticky ovládaných čerpadel s dvojitou membránou společnost Wilden Pump & Engineering Co. představila své první čerpadlo tohoto typu již v roce 1955. Stlačeným vzduchem poháněné objemové čerpadlo s dvojitou membránou

Wilden sanitary/hygienic

Wilden Sanitary/Hygienic Druckluftpumpen vom Vertriebspartner Nummer Eins in Deutschland. Wir beraten Sie gerne.

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Reference

 • Win Cosmetic

  WIN COSMETIC

  WIN COSMETIC

  LEWA dodává společnosti WIN COSMETIC specifické jednotky k výrobě čisticích a mycích prostředků a kosmetiky.

  Příkladem jedné z aplikací je výroba avivážních prostředků.

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat