LEWA triplex high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex®

Čerpadla LEWA triplex jsou robustní membránová procesní čerpadla s patentovaným systémem ochrany membrány LEWA DPS. Jedná se o správné řešení pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech a pro celou řadu kapalin. Díky prostorově úspornému monoblokovému provedení se skvěle hodí do stísněných instalačních prostor.

Modelová řada LEWA triplex nabízí průtok až 180 m³/h a výtlačný tlak až 1 200 bar.

LEWA triplex®
Kompaktní, robustní, spolehlivé.

Membránové procesní čerpadlo LEWA triplex lze použít všude, kde je zapotřebí vysoký tlak – při těžbě ropy nebo plynu, v chemickém průmyslu, potravinářství nebo energetickém sektoru.

Čerpadlo nabízí osvědčenou patentovanou technologii membrány LEWA, která je zcela bezpečná a spolehlivá, zároveň využívá nejkompaktnější konstrukci procesního čerpadla. Rovněž se vyznačuje dlouhou provozní životností, minimálními náklady na životní cyklus a vysokou energetickou účinností.

Je dostupné v šesti různých velikostech pokrývajících síly na pístní tyči od 35 000 do 300 000 N. To umožňuje použití tohoto čerpadla v široké škále procesů a aplikací a umožňuje mu plnit mnoho různých požadavků.

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

Dobré důvody pro čerpadlo LEWA triplex®

LEWA triplex je hydraulicky ovládané membránové procesní čerpadlo kompaktní konstrukce, které nabízí mnoho výhod oproti srovnatelným čerpadlům.

Compact design

Robustní kompaktní konstrukce

Čerpadla LEWA triplex nabízejí robustní a dlouhodobě odolnou konstrukci, která je založena na jednodílné klikové skříni a klikovém hřídeli se dvěma ložisky. Díky prostorově úsporné monoblokové konstrukci je čerpadlo triplex nejkompaktnějším procesním čerpadlem na světě. Díky tomu je čerpadlo ideální pro aplikace a procesy s minimálním prostorem pro instalaci, například na vrtných plošinách.


Synchronization for pulsation reduction

Průtok s nízkými pulzacemi

Modelová řada triplex nabízí velmi plynulý chod a průtok s nízkými pulzacemi. Umožňuje to rovnoměrné fázování pístů (ofset excentru). To znamená, že do potrubního systému obvykle není nutné nainstalovat tlumiče pulzací.


Unique suction volume

Jedinečný sací výkon

Membránové procesní čerpadlo LEWA triplex se od ostatních čerpadel odlišuje unikátním sacím výkonem. S absolutním sacím tlakem do 0,1 bar poskytuje mnohem více než jenom širokou škálu bezpečných možností instalace. Provozní náklady na celý systém mohou být rovněž nižší než u jiných čerpadel.


Safe start-up

Absolutně bezpečné a spolehlivé spouštění

Spouštění procesního čerpadla je bezpečné a snadné: Když čerpadlo není v chodu, pružina neustále přitahuje membránu do bezpečné neutrální polohy. Tím je zaručeno, že membrána nebude nikdy poškozena v důsledku nesprávné polohy při spuštění.


Safety manometre

Bezpečnost a spolehlivost v extrémních provozních stavech

Pro nás je bezpečnost a spolehlivost vždy na prvním místě: Čerpadlo není vystaveno poškození ani v případě provozních chyb nebo extrémních provozních stavů. Nabízíme maximální ochranu uživatele a stroje prostřednictvím vestavěných bezpečnostních mechanismů – nejenom v případě výskytu nadměrného primárního tlaku, ale rovněž v případě uzavření tlakového nebo sacího potrubí.


Creating fluid solutions

Vhodné pro téměř všechny kapaliny

Modelová řada triplex je díky své flexibilní konstrukci vhodná pro téměř všechny kapaliny. Umožňuje čerpání nebezpečných, toxických, abrazivních, viskózních, ekologicky škodlivých nebo citlivých kapalin. Konfigurace, kterou je možné přizpůsobit požadavkům uživatele, umožňuje zvolit vždy správnou variantu membránového procesního čerpadla.

Diaphragm

Patentovaná sendvičová membrána

Naše patentovaná sendvičová membrána není jenom extrémně trvanlivá, ale rovněž dobře chráněná. Systém ochrany membrány DPS společnosti LEWA a systém monitorování membrány umožňují zjistit jakékoliv poškození membrány předtím, než se roztrhne a než tak dojde ke znečištění čerpané kapaliny.

Pressure valve

Integrovaný tlakový omezovací ventil

Pojistný tlakový ventil v hydraulické části membránového čerpadla brání potenciálnímu přetížení za provozu. Tento ventil je individuálně nastavitelný a může být proto uzpůsoben pro různé provozní situace.


Motor se svislou přírubou

Naše čerpadla triplex až do velikosti G3R jsou vybavena integrovanou převodovou jednotkou a svislou přírubou motoru, která přispívá k úspoře prostoru.

Norma API 675

Modelová řada triplex splňuje mezinárodně platnou normu kvality podle organizace American Petroleum Institute API 675. Tato norma určuje všechny požadavky na objemová čerpadla v průmyslových systémech s ohledem na design, konstrukci a výkon.

Nízké náklady na údržbu a dlouhá provozní životnost

Naše čerpadla se vyznačují nízkými náklady na údržbu a dlouhou provozní životností. Pokud jsou zachovány pravidelné intervaly údržby, mohou naše membránová čerpadla pracovat až 40 let.


Vysoká energetická účinnost

Procesní čerpadla LEWA dosahují nejvyšší účinnosti ze všech technologií čerpadel. Naše modelová řada triplex rovněž kombinuje vysokou účinnost s nízkou spotřebou energie.

Celosvětové normy

Při konstrukci našich čerpadel splňujeme platné světové normy, například VDMA 24284 a 24286-10.

Hermeticky utěsněno

Membránové čerpadlo pracuje bez dynamických těsnění. To vytváří hermeticky utěsněný pracovní prostor. Do venkovního prostoru neuniknou žádné emise, ani není možné znečištění kapaliny z venkovního prostředí.

Videa o čerpadlech LEWA triplex®

Volitelné možnosti

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Různé geometrie připojení

Naše čerpadla jsou vybavena všemi běžnými geometriemi připojení, jako je norma DIN, vysokotlaká norma BASF, American ANSI, JIS nebo vaše individuální požadavky.

Integrace do systémů řízení procesu

Příjem signálu ze systému řízení procesu může být analogový nebo digitální. Průtok se nastavuje elektrickým nebo pneumatickým nastavováním zdvihu, alternativně motorovým pohonem (FU).

Diagnostické přípojky

Naše čerpadla a systémy mají přípojky, které usnadňují diagnostiku jejich výkonu. Tu zajišťuje servisní technik přímo na místě nebo pomocí vzdáleného sledování.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Integrovaný tlakový omezovací ventil

Integrovaný tlakový omezovací ventil předchází případnému přetížení. Ventil lze individuálně nastavit a jeho nastavení měnit podle různých provozních situací.

Výroba ze speciálních materiálů

Pokud to proces vyžaduje, mokré díly, jako hlavice čerpadel a ventily, budou vyrobeny ze speciálních materiálů, např. z ušlechtilé oceli 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy nebo z oceli Duplex a PVC.

Sanitární a hygienický design

Čerpadla a systémy LEWA v sanitárním a hygienickém designu jsou využitelná do všech aplikací vyžadujících extrémní čistotu, například v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Funkce CIP a SIP

Mnoho čerpadel, systémů a jednotek LEWA lze vyčistit (Cleaning in Place) a sterilizovat (Sterilization in Place). Není přitom nutné vybavení k čištění demontovat.

Reference

 • Methanol injection

  Injektáž metanolu

  Injektáž metanolu

  Požadavek zákazníka: Pro FPSO v polárních podmínkách má být instalováno řešení k injektáži metanolu na minimálním možném prostoru

  Dodávka firmy LEWA: balíček

  Podrobnosti dodávky: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex, typ G3G, G3S a GS

  Hlavní produkt LEWA: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Metanol25052 400
  Metanol3058 000
  Metanol3641 500
  TrhProces
  Offshore floater / ropa a plynZpracování ropy, offshore floater
 • Disposal of hydrocarbon condensate

  Likvidace kondenzátu uhlovodíku

  Likvidace kondenzátu uhlovodíku

  Požadavek zákazníka: Kondenzát uhlovodíku je odpadní produkt při výrobě zemního plynu. K jeho likvidaci jsou třeba hermeticky těsná procesní membránová čerpadla

  Dodávka firmy LEWA: čerpadlo

  Podrobnosti dodávky: 2 procesní membránová čerpadla triplex, typ LDE3, namontovaná na základovém rámu se střechou

  Hlavní produkt LEWA: Kluznice a balíček podle požadavků zákazníka

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Kondenzát uhlovodíku992 000
  TrhProces
  Onshore / ropa a plynVýroba plynu, onshore
 • Disposal of Condensate

  Likvidace kondenzátu

  Likvidace kondenzátu

  Požadavek zákazníka: Kondenzát je odpadní produkt při výrobě zemního plynu. K jeho likvidaci jsou třeba hermeticky těsná procesní membránová čerpadla

  Dodávka firmy LEWA: kluznice

  Podrobnosti dodávky: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex bez těsnění, typ G3F, s posilovacím čerpadlem s magnetickým pohonem v provedení Alloy 625

  Hlavní produkt LEWA: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Kondenzát3012 500
  TrhProces
  Offshore / ropa a plynVýroba plynu, offshore

Výkonové spektrum

S kombinací různých hlavic čerpadel a převodových jednotek pokrývají membránová procesní čerpadla LEWA triplex široké výkonové spektrum. To nám umožňuje poskytovat vysoce výkonná a energeticky úsporná čerpadla pro jakoukoliv požadovanou aplikaci.

Data pohonné jednotky

Typ Délka zdvihu [mm] Síla na pístní tyči [N]
G3S 60 35 000
G3F 90 45 000
G3G 120 60 000
G3M 120 125 000
G3R 160 130 000
G3U 210 190 000
G3T 270 300 000

Přehled výkonu

Performance overview LEWA process pumps

Montážní rozměry

Kompaktní monobloková konstrukce našich čerpadel triplex zajišťuje maximální účinnost v nejmenším prostoru.

Montážní rozměry G3S, G3F, G3G, G3M, G3R

Typ L [mm] W [mm] H [mm]
G3S 1 300 1 150 1 350
G3F 1 550 1 300 1 850
G3G 2 200 1 750 1 950
G3M 2 300 1 900 3 150
G3R 2 950 2 050 3 900

Montážní rozměry G3S, G3F, G3G, G3M, G3R

Process pump installation dimensions

Montážní rozměry G3U, G3T

Typ L [mm] W [mm] H [mm]
G3U 3 300 4 450 1 750
G3T 3 600 4 950 2 200

Montážní rozměry G3U, G3T

Installation dimensions process pump drive unit G3, G3U, G3T

Varianty hlavic čerpadla

Poskytujeme různé hlavice čerpadel pro různé aplikace. Celé naše spektrum sahá od univerzálních variant po speciální konstrukce pro vysoké teploty, tlaky nebo agresivní kapaliny.

Hlava čerpadla M500

Univerzální hlava membránového čerpadla se sendvičovou membránou z PTFE pro vysoké hodnoty průtoku. Osvědčený, trvanlivý a spolehlivý systém s funkcí řízení polohy membrány.

Typ M500
Tlak 350 bar
Průtok 19 m³/h
Teplota -50/+150 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady ecoflow ≥ LDE.
LEWA pump head M500
LEWA pump head M500

Hlava čerpadla M900

Moderní univerzální hlava membránového čerpadla s PTFE sendvičovou membránou s maximální provozní spolehlivostí. Patentovaná technologie DPS umožňuje také schopnost navýšení hodnoty sání. Tato funkce je v oblasti hydraulicky ovládaných membránových čerpadel velmi jedinečná. Tento systém může být instalován na všech čerpadlech ecoflow.

Typ M900
Tlak 500 bar
Průtok 6 m³/h
Teplota -20/+150 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Hlava čerpadla M800

Univerzální hlava membránového čerpadla s PTFE sendvičovou membránou pro extrémní tlakové hodnoty. Speciální geometrie membránového upevňovacího systému umožňuje použití PTFE membrán v rozsahu tlakových hodnot až do výše 1000 bar, což má za následek velmi kompaktní tvar. Velmi ekonomické řešení v rámci rozsahu vysokých tlakových hodnot, obzvláště při srovnání s hlavami čerpadel s kovovými membránami.

Typ M800
Tlak 1000 bar
Průtok 1,1 m³/h
Teplota -10/+60 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová čerpadla řady ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M800
LEWA pump head M800

Hlava čerpadla M400

Osvědčené hlavy čerpadel s kovovou membránou pro využití při extrémních hodnotách tlaku a při vysokých teplotách. Systém je vhodný také v případech, ve kterých je požadován vysoký stupeň odolnosti proti pronikání. Membrána pracuje v prostoru mezi dvěma protilehlými deskami, které omezují průhyb membrány a poskytují vysoký stupeň provozní spolehlivosti. Systém sledování membrány nabízí výhodu v otázce bezpečnosti, a to prostřednictvím okamžitého zobrazování informace o poškození na vrstvě membrány.

Typ M400
Tlak 1200 bar
Průtok 0,8 m³/h (M400)
Teplota -40/+200 °C
Viskozita 500 mPa∙s
Provozní možnosti Model M400 lze nainstalovat na všechna membránová procesní čerpadla řady ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M200, M400
LEWA pump head M200-M400

Zvláštní hlavy čerpadla v provedení s dálkovým ovládáním

Určité úkoly techniky zpracování zahrnují dávkování nebo cirkulaci médií s kritickými vlastnostmi jako vysoká teplota nebo vysoká abrazivita. Použitá dávkovací čerpadla musí mít výtlačnou stranu často chráněnou před těmito kritickými podmínkami za účelem ochrany systému i ochrany zaměstnanců obsluhy. Běžné dávkovací čerpadlo bývá pro tyto úkoly často nevhodné z důvodu kompaktní konstrukce.

Typ MR / MV / KV
Tlak 500 bar
Průtok 19 m³/h
Teplota -70/+400 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Hlavy čerpadla s dálkovým ovládáním lze používat na všech dávkovacích a procesních čerpadlech LEWA ecoflow a na dávkovacích a procesních čerpadlech LEWA triplex.
LEWA pump head M900
LEWA diaphragm remote head cutaway

Odvětví

Ropa a plyn
Ropa a plyn

Ropa a plyn

I Vy se můžete spolehnout na 60 let zkušeností s výrobou čerpadel, balíčků, kluznic a systémů pro onshore i offshore těžbu ropy a plynu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Rafinérie
Rafinérie

Rafinérie

Naše systémy se do destilačních zařízení, zpracovávajících surovou ropu, dodávají již 60 let. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Petrochemický průmysl
Petrochemický průmysl

Petrochemický průmysl

Dodáváme Vám odolná čerpadla a měřicí systémy pro procesy hydrokrakování. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Chemikálie
Chemikálie

Chemikálie

LEWA Vám dodává chemická čerpadla a řešení systémů na míru pro nejrůznější oblasti aplikací v chemickém průmyslu.
Read more

Čisticí a mycí prostředky
Čisticí a mycí prostředky

Čisticí a mycí prostředky

Nabízíme spolehlivé, recepturou řízené systémy pro výrobu čisticích a mycích prostředků. Obraťte se na odborníky společnosti LEWA pro více informací!
Read more

Kosmetika
Kosmetika

Kosmetika

LEWA je Vaším spolehlivým partnerem při výrobě kosmetiky. Naše systémy splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu a hygienu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie
Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

LEWA dodává pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie čerpadla a systémy, splňující veškeré hygienické požadavky. Rádi Vám poradíme s možným řešením!
Read more

Potravinářský průmysl
Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl

Využijte čerpadla a systémová řešení LEWA ve svých procesech homogenizace v potravinářském průmyslu. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Energetické vybavení
Energetické vybavení

Energetické vybavení

Dodáváme čerpadla a systémy pro elektrárny a dodavatele elektřiny. Přečtěte si podrobnosti a systémových řešení LEWA pro energetický průmysl.
Read more

Aplikace

Ke stažení

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat