Výroba biopaliva pomocí membránových čerpadel LEWA ecoflow a LEWA triplex v provedení se vzdálenou hlavicí

Biopaliva vyrobená z biomasy představují slibný zdroj energie. Během výroby BtL paliv (zkapalněná biomasa) však dochází k dávkování nebezpečných kapalin za náročných podmínek na zpracování, jako jsou extrémní teploty nebo vysoký tlak.

Výrobci biopaliv proto používají hermeticky těsná membránová čerpadla LEWA v provedení se vzdálenou hlavicí. Díky této technologii je zpracování kapalin teplotně odděleno od hnací jednotky a hlavice pomocí hydraulické páky. Náročné podmínky na zpracování jsou odděleny od výtlačného systému, čímž je zajištěna vysoká bezpečnost.

Řešení

Dávkovací membránová čerpadla LEWA ecoflow a procesní membránová čerpadla LEWA triplex v provedení se vzdálenou hlavicí nabízí tyto výhody při výrobě biopaliv:

 • Bezpečný provoz díky oddělení hlavice ventilu a pohonu čerpadla výtlačného systému
 • Různé možnosti prostorového oddělení: hlavice ventilu může být v závislosti na maximálním tlaku, teplotách nebo obsahu pevných částic umístěna geodeticky výše nebo níže než výtlačný systém.
 • Střídavé zdvihání a uzavírání ventilů čerpadla regulované tlakem zajišťuje jednosměrný tok dávkované látky do hlavice ventilu.
 • Bezchybná termodynamická funkce membránového čerpadla umožňuje využití i za extrémně vysokých teplot (+400 °C), k nimž dochází při zpracování biomasy ve vysokotlakém reaktoru
 • Hermetická těsnost zajišťuje bezpečné zpracování potenciálně nebezpečných, výbušných nebo toxických kapalin, které jsou nezbytné pro chemickou reakci.
 • Membránová čerpadla se sendvičovou PFTE membránou zajišťují bezpečnost při zpracování a dlouhodobou životnost.
 • V závislosti na vlastnostech biomasy lze využít také utěsněná pístová čerpadla.
BTL application LEWA triplex

Pozadí

Jak se paliva BtL vyrábějí?

Biopaliva BtL (zkapalněná biomasa) jsou syntetická paliva vyráběná z biomasy. Nárůst zájmu o biopaliva, jako jsou bionafta, bioetanol a různá syntetická paliva, je součástí širších změn v energetice.

V dnešní době je v provozu několik zkušebních továren na výrobu biopaliv z biomasy. Prvním krokem výrobního procesu paliv BtL je zplynování biomasy (pyrolýza). Za pomalejšího nebo rychlejšího teplotního rozkladu při teplotách v rozmezí od 200 do více než 1 000 °C dochází ke změnám v chemické struktuře biomasy. Vlivem tepla se rozpadají dlouhé molekulové řetězce. Vzniká syntetický plyn, který obsahuje uhlovodíky s kratšími molekulovými řetězci, oxid uhelnatý, oxid uhličitý, čistý uhlík a vodní páru. Následujícím krokem je syntéza: Syntetický plyn je chemicky zpracován, často pomocí klasické Fischer-Tropschovy syntézy. Výsledkem tohoto zpracování jsou různé plynné a tekuté zbytkové uhlovodíky, které se používají v průmyslu jako nízkosirná syntetická paliva.

„Konečné produkty se chemicky liší od běžných paliv jako benzín, ale i tak je lze v benzínových a naftových motorech používat a k jejich distribuci lze využít již existující čerpací stanice. Paliva BtF jsou biopaliva druhé generace. To znamená, že pro jejich výrobu lze využít širší škálu přírodních materiálů, než pro výrobu bionafty nebo bioetanolu. Využitelná je například biomasa s vysokým obsahem celulózy (sláma či dřevo). Lze tak zvýšit výtěžnost z hektaru při výrobě paliva. Využití kašovitého či odpadního dřeva, kompostu nebo mléčných či přírodních zbytků ze zpracování potravin snižuje problém nedostatku půdy využitelné pro pěstování plodin a krmiv.“

zdroj: Wikipedia.de, červen 2014

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® je vysoce výkonné a ekonomické dávkovací čerpadlo pro jednoduché čerpání nebo dávkování.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Pístové čerpadlo LEWA

LEWA Plungerpump

LEWA je vaším odborníkem na čerpadla: Kontaktujte nás a my vám nabídneme pístové čerpadlo splňující požadavky pro použití na pevnině i v pobřežních lokalitách!

Sundyne-Marelli

Sundyne Marelli Plungerpump

Sundyne-Marelli, horizontální a vertikální procesní čerpadla. Horizontální a vertikální procesní čerpadla podle normy API 610 Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne-Marelli podle normy ISO-13709, API-610.

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat