LEWA Plungerpump

Vysokotlaké pístové čerpadlo LEWA

Pro vysokotlaké procesy v různých průmyslových oborech poskytujeme efektivní a nákladově úsporné alternativy pro naše modelové řady membránových čerpadel: Pístové čerpadlo LEWA je vysoce výkonné a univerzální pístové čerpadlo pro vysokotlaké aplikace v různých průmyslových oborech.

Pístová čerpadla nabízí průtok až 209 m³/h na čerpadlo a maximální tlak až 3 500 bar.

Pístová čerpadla LEWA
Pístová čerpadla pro velké hydraulické výkony.

Pístová čerpadla LEWA jsou primárně používána v pro těžbu ropy, plynu, v petrochemii a rafinériích. Pracují proti vysokým tlakům, které se často vyskytují při zpracování surové ropy a zemního plynu.

Jsou robustní, tichá, efektivní, nákladově úsporná a díky jejich převodové jednotce s dvojitě šroubovým ozubením jsou prakticky bez axiálního zatížení. Jejich rozměrové a hmotnostně úsporné provedení je činí dokonale vhodnými pro použití v pobřežních aplikacích, například na vrtných plošinách.

Analyzujeme požadavky vašich aplikací a konfigurujeme každou součást podle nich. Naše čerpadla jsou v případě potřeby zhotovena ze speciálních materiálů, provedení pro pobřežní aplikace a v přizpůsobených nátěrech. Kromě toho nabízíme příslušenství, například tlumiče pulzací nebo pojistné ventily podle norem ASME a API.

LEWA Plungerpump

Dobré důvody pro pístové čerpadlo LEWA

Pístová čerpadla LEWA jsou pístová čerpadla s integrovanou převodovou jednotkou monoblokové konstrukce, které nabízejí mnoho výhod oproti srovnatelným čerpadlům.

Einfache Wartung

Rychlá a nákladově efektivní údržba

Čerpadlo zaručuje volný přístup ke spotřebním součástem; pro údržbu se nevyžadují žádné speciální nástroje. Údržba a servis pístových čerpadel je snadná a nákladově efektivní.


Geringer benötigter Vordruck

Vyžaduje se nižší sací tlak

V důsledku mírné ztráty sacího tlaku nevyžaduje pístové čerpadlo LEWA žádné podávací čerpadlo. To nejenom uspoří náklady, ale rovněž čas potřebný na údržbu a spotřební součásti podávacího čerpadla.


Rücklauf Plungerpumpen

Vnitřní návrat unikající kapaliny

Unikající kapalina z potenciálních netěsností na těsnění je vracena do vnitřku čerpadla. Externí čerpadlo s vlastním potrubím a monitorováním není potřebné.


Kompaktní konstrukce

Integrovaná jednotka zařízení s dvojitými spirálovitými komponenty zajišťují velmi kompaktní konstrukci a maximální účinnost. To zajišťuje malé prostorové nároky, spojené s malou spotřebou energie. Speciální píst a křížové vyrovnání hlavice přispívají k prostorově úsporné konstrukci.

Teplotní a tlakový spínač/vysílač

Převodová jednotka je monitorována spínačem/vysílačem teploty a tlaku. To chrání čerpadla před nízkou hladinou oleje a přetěžováním.

Bezúdržbové tlakem nebo pružinou ovládané těsnění pístu

Inovativní a snadno přístupné těsnění pístu je podporováno tlakem nebo pružinou. To zajišťuje dlouhou provozní životnost těsnění. Nemusíte těsnění napínat.


Převodová jednotka s dvojitě šroubovým ozubením

Převodová jednotka s dvojitě šroubovým ozubením udržuje klikový hřídel a hřídel pastorku bez axiálního zatížení. To vede k delší provozní životnosti a znamená nižší hlučnost generovanou pístovým čerpadlem, díky rovnoměrné přenosové síle.

Integrovaný tlakový mazací systém

Čepy a ložiska ojnice jsou zásobovány integrovaným tlakovým mazacím systémem, v závislosti na typu. Není nutné žádný další mazací systém s dodatečným monitorováním. Mazací olej nemusí být v případě údržby vypouštěn.

Norma API 674

Pístová čerpadla LEWA splňují mezinárodně platnou normu kvality podle organizace American Petroleum Institute API 674. Tato norma určuje všechny požadavky pro objemová čerpadla v průmyslových systémech s ohledem na design, konstrukci a výkon. Na vyžádání vám rádi poskytneme další certifikace.

Volitelné možnosti

Made from special materials

As a standard, wetted parts like pump heads are made of at least 1.4313 stainless steel and can also be made from special materials such as duplex or super duplex, depending on the application.

Large control range

The flow rate can vary, whereby a control range of up to 1:10 is achieved depending on utilization.

Kontrola úniků

K zpracování speciálních kapalin nabízíme vedle standardního vybavení také systém kontroly úniků a funkci výplachu ucpávky izolační kapalinou.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Konstrukce potrubí

Stavíme na 60 letech zkušeností s konstrukcí čerpadel, vybavení a systémů: a poskytneme vám plnou podporu při navrhování potrubí.

Kompletní systémy

Nainstalujeme vaše razníková čerpadla do kompletních systémů a jednotek, a to včetně návrhu, designu, výpočtů, schválení a certifikace. Spolehněte se na náš komplexní servis.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Konstrukce potrubí

Stavíme na 60 letech zkušeností s konstrukcí čerpadel, vybavení a systémů: a poskytneme vám plnou podporu při navrhování potrubí.

Kompletní systémy

Nainstalujeme vaše razníková čerpadla do kompletních systémů a jednotek, a to včetně návrhu, designu, výpočtů, schválení a certifikace. Spolehněte se na náš komplexní servis.

Ke stažení

Kontaktní osoba

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat