Čerpadla a systémy pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie

Jako přední výrobce čerpadel a čerpadlových systémů pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie Vám společnost LEWA ráda pomůže při vývoji kompletních řešení, která budou beze zbytku splňovat Vaše procesní požadavky.

Spolupracujeme s Vámi při plánování všech důležitých operací souvisejících s výrobním procesem, tedy například při dopravě, měření, míchání, ohřívání a chlazení, aby bylo zpracování suroviny co nejvýhodnější.

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie
Hygienické mísení, dávkování a ředění s řešením od firmy LEWA

Výroba farmaceutických produktů se neobejde bez speciálních znalostí a know-how, které zajistí soulad s platnou legislativou a regulačními požadavky.

Spolehlivost ve výrobě, dokumentace a testování jsou naše nejvyšší priority. Díky tomu se můžete na testovaná a prověřená čerpadla, čerpadlové pakety a kompletní systémy LEWA pro mnoho procesů ve farmacii, biologických aplikacích a biotechnologii plně spolehnout

Hygienická měřicí čerpadla LEWA (LEWA ecodos a LEWA ecoflow) splňují všechny aseptické požadavky v těchto procesech a jsou vždy tou nejlepší volbou, pokud jde o výrobu produktů s nízkou biologickou zátěží nebo dokonce sterilních produktů.

LEWA Chromatography system for the pharmaceutical industry
Abbildung: Die Puffer-Inline-Verdünnung mithilfe von LEWA hygienic Dosierpumpen oder mit kompletten Prozess-Skids sind nur zwei von vielen Beispielen für Lösungen in den Branchen Pharma und Biotechnologie.

In-line ředění, mísení, dávkování a další procesy ve farmacii, biologických aplikacích a biotechnologii

Naše systémy navrhují naši specialisté tak, aby splňovaly všechny požadavky kladené v tomto oboru, např. při in-line ředění a dávkování (cGMP, GAMP, 21 CFR atd.). Nabízíme rovněž kompletní dokumentaci, akceptační testy, ověření/kvalifikaci, služby spojené s instalací a s uvedením do provozu.

Systémová řešení od společnosti LEWA naleznete v mnoha aplikacích na tomto trhu: od dávkování kapalin, přes výrobu disperzí, homogenizační procesy při vysokém tlaku, nejrůznější mísení, procesy ředění pufrů nebo manipulační produkty či koncentráty pro zpracování prostřednictvím různých operací jednotky DSP. Tyto úlohy vyžadují přesný objemový průtok a přesnou shodu se specifickými podmínkami procesu. 

Produktová aplikaceČinnostProces/systém
Oblasti využití našich produktů a řešení ve farmacii a biotechnologiiKontinuální proporcionální mísení citlivých, cenných kapalinDávkování přísad při výrobě tablet; potahování tablet, konzervační látky
Přesné dávkování kapaliny v chromatografickém procesuDávkování kapalin do purifikačních procesů, ředění pufrů a koncentrátů
Dávkování citlivých kapalinDávkování enzymů, vitamínů, příchutí a fermentačních přísad
Aseptických přenos proteinů a buněkPřidávání mikroorganismů k fermentaci, přenos krve nebo krevních složek, přenos produktů v procesech plnění
Dávkování přísadPřísady, toxické chemikálie
Vstřikování kapalin při extruzi nebo rozstřikováníVýroba aktivních přísad a tablet, dávkování stabilizátorů
Mikrofiltrace a ultrafiltrace, dialýzaFiltrace procesních roztoků, pečlivá koncentrace polotovarů (biofarmaceutických surovin), koncentrace a čištění proteinových roztoků, separace buněk a částic
Vysokotlaké a superkritické aplikaceDisperze 2 fází, superkritické procesy s CO2, výroba nanočástic

Řešení pro farmacii, biologické aplikace a biotechnologie

Biofarmaceutické produkty, jemné chemikálie, veterinární medicína a speciální potravinářské doplňky vyžadují takové systémy, které se snadno vyprazdňují a čistí a které jsou vyráběny a zdokumentovány podle platných předpisů. Společnost LEWA má patřičné znalosti pro navrhování a výrobu specifických systémů pro tato průmyslová odvětví.

Náš sortiment pro tyto sektory sahá od jednoduchých dávkovacích systémů k dávkování přísad, dávkovacích modulů u procesních chromatografických systémů a systémů ředění pufrem až po složité systémy k proporcionálnímu mísení nebo dopravě nejrůznějších médií.

LEWA hygienic pump for the pharmaceutical industry

LEWA hygienic pump for the pharmaceutical industry

Integrované čerpadlové systémy filtrace a další procesy

Využíváme také technologii LEWA Intellidrive, která pomáhá při řešení komplikovaného dávkování a dopravy:

 • Aplikace, které dovolují minimální vibrace, např. citlivá chromatografická média nebo kapaliny v procesech filtrace.
 • Vysoce viskózní kapaliny, jako sirupy nebo gely.
 • Vysoce přesné dávkování při plnění.
 • Hermeticky těsné pro hygienické a sterilní procesy.
 • Mísení dvou kapalin v jedné hlavě čerpadla, jako při stanovení gradientu v chromatografických procesech.
 • Při měnícím se průtoku a nestejné kvalitě, při změnách tlaků nebo teplot.

Měřicí čerpadla v hygienickém provedení

Hygienická měřicí čerpadla LEWA (LEWA ecodos a LEWA ecoflow) jsou hermeticky utěsněná, bezúniková a nemají žádné spojení (např. hřídelí) s prostorem produktu. Tím je zajištěno dávkování a čerpání bez rizika kontaminace v dlouhém časovém rámci.

Hygienická čerpadla mohou být používána také jako multiplexní čerpadla (například pro receptury dávkování). To znamená, že několik pohonných jednotek čerpadla může být propojeno pomocí jedné hnací hřídele. Individuální čerpadla pak přepravují různá množství materiálu do procesu. Pro zvýšení bezpečnosti procesů aseptické a sterilní produkce jsou hygienická čerpadla LEWA testována se zaměřením na čistitelnost, a to podle uznávaných, mezinárodně platných směrnic (test čistitelnosti EHEDG a QHD testovací systém).

LEWA hygienic pump for the pharmaceutical industry

Přehled výhod

Špičková čerpadla, systémy a jednotky

Dodáváme vám špičková čerpadla, integrovaná do kompletních systémů a jednotek pro vaše specifické aplikace. Samozřejmě vždy dostanete osvědčenou kvalitu LEWA.

Hospodárná řešení

Od firmy LEWA vždy dostanete hospodárná čerpadla, systémy a jednotky s minimální spotřebou energie, vysokou účinností, nenákladnou údržbou a dlouhou životností.

Osvědčený modulární systém

Naše systémy a jednotky jsou koncipovány v modulární konstrukci s různými kombinacemi motorů a hlavic pro různé aplikace.

Speciální materiály

Na vyžádání můžeme systémy zkonstruovat se speciálními materiály, jako Hastelloy, titan, ušlechtilá ocel duplex aj. Máte-li zájem, kontaktujte našeho produktového manažera.

Patentovaná sendvičová membrána

Naše patentovaná membránová měřicí čerpadla využívají sendvičové membrány z kovu nebo PTFE se systémem ochrany membrány (DPS) pro maximální provozní bezpečnost.

Sanitární a hygienický design

Konstrukce s vysoce leštěnými povrchy a minimálním nevyužitým místem jsou základem designu systému, který splní všechny hygienické normy odvětví.

Snadné čištění

Velkou výhodou pro farmaceutický a potravinářský průmysl je, že lze naše systémy rychle a snadno vyčistit čisticími přípravky nebo horkou párou.

Mezinárodní normy

Čerpadla, systémy a jednotky LEWA splňují požadavky hlavních mezinárodních norem, jako jsou DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX a TA-Luft. Své normy si však můžete pochopitelně definovat také sami.

Údržba a servis

Ať údržba, náhradní díly, nebo opravy – naši servisní technici jsou dobře vyškoleni a působí po celém světě. Garantujeme vám tak rychlou reakci a bezproblémový provoz.

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Čerpadla LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy

LEWA ecoflow sanitary food pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® pro sanitární/hygienické systémy jsou ideální pro potravinářské a farmaceutické produkty.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecosmart® je levné dávkovací čerpadlo pro různé aplikace, které lze pohodlně a rychle objednat prostřednictvím online obchodu.

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Mechanické membránové dávkovací čerpadlo ecodos® od společnosti LEWA je vhodné pro všechny úkoly čerpání a dávkování v nízkotlakém rozsahu.

Čerpadla LEWA ecodos pro sanitární/hygienické systémy

LEWA ecodos food pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos® pro sanitární/hygienické systémy jsou ideální pro potravinářské a farmaceutické produkty v nízkotlakém rozsahu.

Membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Servomotorem ovládaná membránová dávkovací čerpadla můžete použít pro přesné dávkování a směšování kapalin v dávkovacích strojích a systémech.

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

V případě požadavku na nejmenší průtoky a přesné dávkování jsou mikrodávkovací čerpadla LEWA řady FC první volbou laboratorních čerpadel.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Čerpadlo s rotačním pístem Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Flexibilní čerpadla pro hygienické standardní aplikace až po komplexní sterilní aplikace s ředěnou kapalinou, viskózní média a média citlivá na smyk. Hygienické čerpadlo s rotačními písty (rotační objemové čerpadlo).

Dvoušnekové čerpadlo Pomac PDSP

Pomac Schraubenspindelpumpe

Dvoušnekové čerpadlo Pomac je ideálním řešením pro hygienické zpracování potravin, kosmetiky a farmaceutických výrobků. Zde se dozvíte více!

Odstředivé čerpadlo Pomac

Pomac centrifugal pump

Odstředivá čerpadla Pomac z nerezové oceli, jež jsou určena pro média s nízkými hodnotami viskozity, vynikají díky svým optimálním hydraulickým vlastnostem, jedinečným modulárním provedením a také díky četným možnostem dostupným v oblasti hřídelových těsnění. Technologie: Hygienické odstředivé čerpadlo z nerezové oceli

HMD Kontro

HMD Kontro centrifugal pump

Bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem HMD Kontro. Bezucpávková čerpadla s permanentním magnetickým pohonem HMD Kontro nabízejí výjimečný užitek při manipulaci s toxickými, agresivními, hořlavými, nebezpečnými a finančně nákladnými kapalinami.

Sundyne

Sundyne process pumps

Sundyne a Sunflo Vysokootáčková čerpadla a kompresory Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne, podle norem ISO-13709, API-610 (OH5, OH6), a čerpadla Sunflo jsou dokonalým řešením pro vysoké výtlačné výšky a nízké průtoky.

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Horizontální a vertikální plastem vyložená odstředivá čerpadla Wernert Plastem vyložená čerpadla pro vysoké zatížení Wernert pro korozivní, agresivní, toxické a abrazivní kapaliny. Agresivní, abrazivní nebo toxické kapaliny – společnost Wernert nabízí vhodná odstředivá čerpadla vyrobená z nekovových materiálů, například UHMW-PE, PVDF nebo PTFE.

Standardní pneumaticky ovládané čerpadlo Wilden

Wilden air operated diaphragm pump

Jako vynálezce pneumaticky ovládaných čerpadel s dvojitou membránou společnost Wilden Pump & Engineering Co. představila své první čerpadlo tohoto typu již v roce 1955. Stlačeným vzduchem poháněné objemové čerpadlo s dvojitou membránou

Wilden sanitary/hygienic

Wilden Sanitary/Hygienic Druckluftpumpen vom Vertriebspartner Nummer Eins in Deutschland. Wir beraten Sie gerne.

Měchové pulzátory LEWA

LEWA bellow pulsators

Měchové pulzátory LEWA slouží pro extrahování a odlučování směsí různých látek. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Howden Burton Corblin Kompressoren, Howden Kompressoren sind ausgelegt für lange Laufzeiten bei kontinuierlichem Betrieb.

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Reference

 • Metering of citric acid

  Měření kyseliny citronové

  Měření kyseliny citronové

  Požadavek zákazníka: V procesu extrakce má být spolehlivě měřena kyselina citronová

  Dodávka firmy LEWA: kluznice

  Podrobnosti dodávky: 1 specifický měřicí systém s 1 sanitárním čerpadlem LEWA ecodos, typ 550

  Hlavní produkty LEWA:
  Specifický měřicí systém
  Sanitární/hygienické čerpadlo LEWA ecodos

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Kyselina citronová5550
  TrhProces
  Chemický/farmaceutický/kosmetickýZákladní operace (separace, extrakce)

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat