Pomac screw pump

Dvoušnekové čerpadlo Pomac PDSP

Společnost Pomac má rozsáhlé zkušenosti s navrhováním a výrobou čerpadel pro odvětví potravin, nápojů, farmaceutických výrobků a kosmetiky. Dvoušneková čerpadla PDSP představují díky maximálnímu diferenčnímu tlaku 16 bar a maximálnímu objemovému průtoku 90 m³ ideální řešení s velkými možnostmi využití v těchto odvětvích. Jsou velice úsporná, neboť jsou vhodná jak k čerpání, tak rovněž k sterilizaci a čistění (2 v 1).

Dvoušnekové čerpadlo Pomac PDSP
Vřetenové čerpadlo pro zpracování potravin a farmaceutických výrobků

Splnění požadavků EHEDG, vysoké rozpětí otáček, možnost čerpání kapalin s velmi nízkou i velmi vysokou viskozitou a jednoduchá montáž i demontáž – to jsou klíčové požadavky v odvětví potravin, nápojů a farmaceutických výrobků. Dvoušnekové čerpadlo Pomac PDSP toto vše splňuje a nabízí mnohem víc: Vřetenová čerpadla Pomac nabízejí vysoký výkon, spolehlivost a šetrné zacházení se zpracovávanými kapalinami. Jejich specialitou je jak jednoduché, tak komplexní hygienické zpracování a využití.

Můžete si vybrat mezi typy PDSP2 a PDSP3 a také z různých systémů těsnění či konstrukčních materiálů. Spolu s našimi specialisty si můžete sestavit svůj ideální systém pro využití v oblasti potravin, farmacie či osobní péče.

Pomac screw pump

Dobré důvody pro dvoušnekové čerpadlo PDSP

Naši specialisté Vám mohou na základě údajů o vašem produktu a využití navrhnout dvoušnekové čerpadlo Pomac PDSP na míru.

Viscosities

Široká škála rychlostí pro různé viskozity

Rozpětí rychlosti dosahuje až 3 600 ot/min. Díky tomu je vřetenové čerpadlo vhodné pro čerpání kapalin s velmi nízkou i velmi vysokou viskozitou. Čerpadla Pomac jsou tou správnou volbou pro čerpání, sterilizaci či čistění (2 v 1) spojovacích materiálů, kyselin, džusů i sprchových gelů, lepidel či másla.


Precise

Vysoce přesná vřetenová čerpadla

Tato čerpadla obsahují dvě precizně vyrobená vřetenová čerpadla, která zajišťují jejich spolehlivé a účinné fungování. Pro každou velikost čerpadla existují dva různé typy šneků, které mají svou vlastní rozteč závitu.


Vyhovění požadavkům EHEDG

Dvoušneková čerpadla Pomac PDSP jsou certifikována podle EHEDG. Jejich konstrukce odpovídá směrnicím organizace European Hygienic Engineering and Design Group (EHEDG) a je tedy optimalizována pro hygienické využití. Je zajištěna vysoká úroveň čistitelnosti.

Vysoká schopnost sání

Vřetenové čerpadlo Pomac PDSP je samozaplavovací. To znamená, že dokáže samo větrat sací potrubí čerpadla bez vnější pomoci.

Pumpování citlivých látek bez pulzace

Čerpadlo je určeno pro přepravu citlivých kapalin a tekutin obsahujících citlivé pevné částice. Zajišťuje, že tok probíhá bez pulzace.

Volitelné možnosti

Různé typy těsnění

Jednoduché mechanické těsnění, dvojité mechanické těsnění nebo čočkovitý těsnicí kroužek.

Speciální materiály pro těsnění hřídele

SiC nebo Tc (wolfram). S O-kroužkem Viton®/EPDM/PTFE/Kalrez®.

Leštěné povrchy

Povrchy, které přicházejí do kontaktu s výrobkem, mají drsnost RA <= 0,8 µm. Je-li nutné vyhovět přísným předpisům týkajícím se potravin, lze tyto povrchy vyleštit na drsnost RA < 0,5 µm.

Technické údaje

Výkonové údaje

<div class="table-responsive"><table class="table table-condensed"><thead><tr><th scope="col"></th><th scope="col">PDSP2</th><th scope="col">PDSP3</th></tr></thead><tbody><tr><td>Maximální diferenční tlak</td><td>16 bar</td><td>16 bar</td></tr><tr><td rowspan="1">Maximální objemový průtok</td><td rowspan="1">40 m³/h</td><td rowspan="1">90 m³/h</td></tr><tr><td rowspan="1">Maximální rychlost</td><td rowspan="1">3 600 ot/min</td><td rowspan="1">3 600 ot/min</td></tr><tr><td rowspan="1">Maximální teplota</td><td rowspan="1">135 °C</td><td rowspan="1">135 °C</td></tr><tr><td rowspan="1">Maximální viskozita</td><td rowspan="1">1 000 000 mPa·s</td><td rowspan="1">1 000 000 mPa·s</td></tr><tr><td rowspan="1">Volná průchodnost</td><td rowspan="1">20 mm</td><td rowspan="1">30 mm</td></tr><tr><td rowspan="1">NPSH(R)</td><td rowspan="1"><2 m</td><td rowspan="1"><2 m</td></tr></tbody></table></div>

PDSP2PDSP3
Maximální diferenční tlak16 bar16 bar
Maximální objemový průtok40 m³/h90 m³/h
Maximální rychlost3 600 ot/min3 600 ot/min
Maximální teplota135 °C135 °C
Maximální viskozita1 000 000 mPa·s1 000 000 mPa·s
Volná průchodnost20 mm30 mm
NPSH(R)<2 m<2 m

Pomac Screw Pump performance overview

Montážní rozměry

Montážní rozměry

ModelPDSP2PDSP3
Montážní rozměry [D x Š x V]590 x 240 x 175740 x 320 x 175

Rozměry

Pomac Screw Pump installation dimensions

Kontaktní osoba

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat