Čerpadla a systémy pro potravinářský průmysl

LEWA je se svými čerpadly a systémy partnerem výrobců a firem zabývajících se výstavbou výrobních závodů v potravinářském průmyslu v procesech jako homogenizace a disperze, ale také v dalších zpracovatelských činnostech v potravinářském průmyslu.

Spolupracujeme s Vámi při plánování všech důležitých operací souvisejících s výrobním procesem, tedy například při dopravě, měření, míchání, ohřívání a chlazení, aby bylo zpracování suroviny co nejvýhodnější.

Potravinářský průmysl
Přesná systémová řešení pro hygienické procesy od firmy LEWA

Čistota procesu, dodržení receptury a spolehlivost produktů jsou v potravinářském průmyslu základními předpoklady. Ústřední roli tu hrají hygienické aspekty a čistota: proces musí zůstat uzavřený a nesmí docházet ke kontaminaci procesních médií v jakékoli fázi produkce.

LEWA dodává přesná systémová řešení v takové podobě, jak jsou vyžadována pro výrobu potravin a nápojů v procesech, jako jsou homogenizace, mísení a plnění.

LEWA metering system for the food and beverages industry

Oblasti využití čerpadel a systémů LEWA v potravinářském průmyslu

Naše produkty slouží k dopravě a dávkování, zpracování suroviny a homogenizaci.

Produktová aplikaceTypické činnostiPříklady konkrétních odvětví
Oblasti využití našich produktů a řešení ve výrobě potravin a nápojůDoprava nízkoviskózních
a viskózních médií
 • Procesy ve výrobě masných produktů a uzenin
 • Těsto a pečivo
 • Minerální voda
Přesné a kontrolované proporcionální dávkování přísad, např. příchutí, kyselin, vitamínů, barviv
 • Přísun surovin do vytlačovacích strojů a nádob ve výrobě cukrovinek (zpracování želatiny, karamel, cereálie)
 • Příchuti, vitamíny do minerálních vod a nealkoholických nápojů
 • Kyseliny a hydroxidy v procesech zpracování oleje a tuku
Mísení/disperze/homogenizace
 • Mléko a mléčné výrobky, margarín
Plnění
 • Přesné plnění kontejnerů, např. u pomazánek
Temperování
 • Čokolády, želatina
Rozstřikování k sušení a příprava potravin pod středním až vysokým tlakem
 • Sušené mléko na dětskou výživu
 • Koření, omáčky, pečené výrobky
 • Mísení tuků
Využití SO2, O2 a konzervantů
 • Nealkoholické nápoje, šumivé víno, víno, lihoviny
 • Zpracování citlivých potravin
Extrakce, např. s využitím CO2
 • Např. snižování obsahu kofeinu v kávě
Polevy
 • Výroba cukrovinek

Zákazníci, kteří využívají naše čerpadla a systémy, dopravují, dávkují a zpracovávají k výrobě potravin a nápojů širokou škálu surovin.

SurovinaPříklady finálních produktů
Typické suroviny, které dopravujeme,
dávkujeme a zpracováváme
Želatina, čokoláda
 • Cukrovinky, marshmallows, gumoví medvídci
Směsi cukru, glukózy
 • Bonbóny, ovocná želatina
Vosky, smáčecí prostředky
 • Ovocná želatina
Oleje
 • Arašídy
Rostlinné oleje, ocet (+ emulze oleje ve vodě)
 • Majonéza
Enzymy
 • Potraviny a nápoje
Jogurty, krémy
 • Sýr na saláty

Řešení pro potravinářský průmysl

Nemoci a alergie z kontaminovaných potravin jsou bohužel až příliš častý jev. Proto jsou bezpečnost potravin, ale také shoda s recepturou a čistota procesu u zařízení LEWA nejvyšší prioritou. S našimi produkty můžete zpracovávat a homogenizovat potraviny a nápoje a zaručit svým koncovým zákazníkům nejvyšší kvalitu.

Díky hermetickému utěsnění předcházejí naše produkty a systémy vzájemné kontaminaci surovin a kontaminaci způsobené opotřebením. Stejnému požadavku vychází vstříc také možnost jejich optimálního čištění.

Ta je zajištěna hygienickým designem v souladu s národními a mezinárodními předpisy a normami. Dokonale navržená čerpadla a bezpečné systémy, např. k homogenizaci, zajišťují dodržení receptury a spolehlivou kvalitu finálního produktu – udržitelnou a ekonomickou i v dlouhém časovém horizontu.

Společnost LEWA spolupracuje v technických komisích s koncovými uživateli a úřady a podílí se na vytváření a revizi norem. To nám umožňuje zaměřovat naše aktivity přímo na aktuální potřeby zákazníků a zajišťuje, že vždy pracujeme s nejnovějšími informacemi.

LEWA system for homogenization of food

Přehled výhod

Špičková čerpadla, systémy a jednotky

Dodáváme vám špičková čerpadla, integrovaná do kompletních systémů a jednotek pro vaše specifické aplikace. Samozřejmě vždy dostanete osvědčenou kvalitu LEWA.

Snadné čištění

Velkou výhodou pro farmaceutický a potravinářský průmysl je, že lze naše systémy rychle a snadno vyčistit čisticími přípravky nebo horkou párou.

Minimalizace neproduktivních časů

Naše systémy jsou extrémně spolehlivé a nenáročné na údržbu. Z výrobního času tak vytěžíte maximum a vyhnete se nákladným odstávkám.

Sanitární a hygienický design

Konstrukce s vysoce leštěnými povrchy a minimálním nevyužitým místem jsou základem designu systému, který splní všechny hygienické normy odvětví.

Hospodárná řešení

Od firmy LEWA vždy dostanete hospodárná čerpadla, systémy a jednotky s minimální spotřebou energie, vysokou účinností, nenákladnou údržbou a dlouhou životností.

Osvědčený modulární systém

Naše systémy a jednotky jsou koncipovány v modulární konstrukci s různými kombinacemi motorů a hlavic pro různé aplikace.

Speciální materiály

Na vyžádání můžeme systémy zkonstruovat se speciálními materiály, jako Hastelloy, titan, ušlechtilá ocel duplex aj. Máte-li zájem, kontaktujte našeho produktového manažera.

Patentovaná sendvičová membrána

Naše patentovaná membránová měřicí čerpadla využívají sendvičové membrány z kovu nebo PTFE se systémem ochrany membrány (DPS) pro maximální provozní bezpečnost.

Mezinárodní normy

Čerpadla, systémy a jednotky LEWA splňují požadavky hlavních mezinárodních norem, jako jsou DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX a TA-Luft. Své normy si však můžete pochopitelně definovat také sami.

Aplikace

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Čerpadla LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy

LEWA ecoflow sanitary food pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® pro sanitární/hygienické systémy jsou ideální pro potravinářské a farmaceutické produkty.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® je vysoce výkonné a ekonomické dávkovací čerpadlo pro jednoduché čerpání nebo dávkování.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecosmart® je levné dávkovací čerpadlo pro různé aplikace, které lze pohodlně a rychle objednat prostřednictvím online obchodu.

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Mechanické membránové dávkovací čerpadlo ecodos® od společnosti LEWA je vhodné pro všechny úkoly čerpání a dávkování v nízkotlakém rozsahu.

Čerpadla LEWA ecodos pro sanitární/hygienické systémy

LEWA ecodos food pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos® pro sanitární/hygienické systémy jsou ideální pro potravinářské a farmaceutické produkty v nízkotlakém rozsahu.

Membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Servomotorem ovládaná membránová dávkovací čerpadla můžete použít pro přesné dávkování a směšování kapalin v dávkovacích strojích a systémech.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Čerpadlo s rotačním pístem Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Flexibilní čerpadla pro hygienické standardní aplikace až po komplexní sterilní aplikace s ředěnou kapalinou, viskózní média a média citlivá na smyk. Hygienické čerpadlo s rotačními písty (rotační objemové čerpadlo).

Dvoušnekové čerpadlo Pomac PDSP

Pomac Schraubenspindelpumpe

Dvoušnekové čerpadlo Pomac je ideálním řešením pro hygienické zpracování potravin, kosmetiky a farmaceutických výrobků. Zde se dozvíte více!

Odstředivé čerpadlo Pomac

Pomac centrifugal pump

Odstředivá čerpadla Pomac z nerezové oceli, jež jsou určena pro média s nízkými hodnotami viskozity, vynikají díky svým optimálním hydraulickým vlastnostem, jedinečným modulárním provedením a také díky četným možnostem dostupným v oblasti hřídelových těsnění. Technologie: Hygienické odstředivé čerpadlo z nerezové oceli

Standardní pneumaticky ovládané čerpadlo Wilden

Wilden air operated diaphragm pump

Jako vynálezce pneumaticky ovládaných čerpadel s dvojitou membránou společnost Wilden Pump & Engineering Co. představila své první čerpadlo tohoto typu již v roce 1955. Stlačeným vzduchem poháněné objemové čerpadlo s dvojitou membránou

Wilden sanitary/hygienic

Wilden Sanitary/Hygienic Druckluftpumpen vom Vertriebspartner Nummer Eins in Deutschland. Wir beraten Sie gerne.

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Howden Burton Corblin Kompressoren, Howden Kompressoren sind ausgelegt für lange Laufzeiten bei kontinuierlichem Betrieb.

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Reference

 • Chocolate production

  Výroba čokolády

  Výroba čokolády

  Požadavek zákazníka: výroba komplexní tukové masy (nízko až vysoce viskózní) s rafinovaným cukrem

  Dodávka firmy LEWA: čerpadlo

  Podrobnosti dodávky: Čerpadla PLP3-3 a PLP2-2 s pohonem, základovým rámem, spojkou a ochranou spojky

  Hlavní produkt LEWA: Křídlové čerpadlo Pomac

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  TukNespecifikováno250 – 10 000
  TrhProcesZákazník
  Potraviny a nápojeCukrovinky – čokoládaBühler AG

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat