LEWA ecodos food pump

LEWA ecodos®
Membránové dávkovací čerpadlo pro sanitární/hygienické systémy

Čerpadlo LEWA ecodos pro sanitární/hygienické systémy je bezpečné, účinné membránové dávkovací čerpadlo poskytující mnoho možností pro výrobu potravinářských a farmaceutických produktů. Povrchy jsou specificky přizpůsobeny hygienickým požadavkům výroby.

Čerpadlo ecodos pro sanitární/hygienické systémy je vhodné pro dávkování a čerpání v nízkotlakém rozsahu, nemá v podstatě žádné hluché prostory a snadno se čistí. Nabízí průtok 0,4 až 1 500 l/h na hlavu čerpadla a maximální výtlačný tlak 20 bar.

LEWA ecodos®
Pro hygienické procesy v nízkotlakém rozsahu.

Extrémně hygienické podmínky musí být zajištěny ve výrobě potravin, nápojů, léčiv a farmaceutických produktů. Společnost LEWA nabízí modelovou řadu čerpadel ecodos pro sanitární/hygienické systémy, které splňují tyto přísné požadavky.

Čerpadla LEWA ecodos pro sanitární/hygienické systémy s hlavami zhotovenými z polypropylenu nebo nerezové oceli jsou hermeticky utěsněná a brání ve znečištění čerpaného produktu. Díky snadno udržovatelným produktům lze snadno úplně očistit zbytky produktu, biologické zbytky a bakterie.

Je to správná volba pro dávkování při nízkém tlaku do 20 bar, která splňuje specifikace pro aseptické a hygienické použití s vysokou spolehlivostí a účinností. Díky mechanickému ovládání membrány je nemožné, aby hydraulický olej znečistil čerpanou kapalinu.

LEWA ecodos food pump

Dobré důvody pro čerpadlo LEWA ecodos®

Čerpadlo LEWA ecodos pro sanitární/hygienické systémy je mechanicky ovládané membránové dávkovací čerpadlo s monitorovanou, čtyřvrstvou sendvičovou membránou pro nízké tlaky, které má mnoho výhod oproti srovnatelným čerpadlům.

Metering accuracy

Přesné nastavení dávkování

I v případě nízkého tlaku je membránové čerpadlo ecodos schopné přesného seřízení průtoku ± 1 %. Díky možnosti nastavení čerpadla pomocí délky zdvihu nebo otáček je možné dosáhnout přesného seřízení rozsahu až 1:50.


Hygienic Design

Konstrukce pro sanitární/hygienické systémy

Konstrukce pro sanitární/hygienické systémy splňuje výrobní požadavky pro potravinářské a farmaceutické výrobky: Nabízí nejmenší možný hluchý prostor a leštěné, snadno udržovatelné povrchy. Samozřejmě, že čerpadla ecodos jsou také držiteli všech odpovídajících průmyslových certifikací.


FDA compliant

Součásti shodné s normou FDA pro přímý kontakt s čerpanou kapalinou

Všechny součásti membránového čerpadla LEWA ecodos pro sanitární/hygienické systémy, které jsou v kontaktu s kapalinami, splňují požadavky normy FDA, která stanoví nejdůležitější požadavky na hygienické procesy. Rovněž neobsahují žádné živočišné tuky a jsou kontrolovány a dokumentovány v souladu s normou USP Class VI.


Various pump head designs

Různé velikosti a zařízení

Nastavte čerpadlo LEWA ecodos přesně podle svých potřeb: S 13 hodnotami výstupních výkonových parametrů, variantami materiálů 316/316L (1.4401/1.4404), PVC, PVDF a PTFE a přizpůsobenému příslušenství je membránové dávkovací čerpadlo vhodné pro téměř jakýkoliv úkol čerpání v rozsahu nízkých hodnot.


Mechanicky leštěné povrchy

Pro splnění přísných norem pro sanitární/hygienické systémy jsou všechny plochy čerpadla mechanicky (1.4571: RA < 0,8 µm) nebo elektricky vyleštěné (1.4435: RA < 0,5 µm).

Hermeticky utěsněno

Membránové dávkovací čerpadlo ecodos je poháněno mechanicky (nikoliv hydraulicky). To znamená, že čerpaná kapalina není znečištěna hydraulickým olejem nebo vlivem okolního prostředí.

Vysoká úroveň výrobní spolehlivosti

I když je poškozená membrána, je možné pokračovat v provozu. Proto máte dostatečný čas na provedení údržby. To zajišťuje vysokou úroveň výrobní spolehlivosti.


Sendvičová membrána PTFE

Čtyřvrstvá sendvičová membrána z PTFE je extrémně stabilní a trvanlivá. Je během provozu také monitorovaná pomocí patentovaného systému monitorování membrány DPS.

Úplná sledovatelnost všech materiálů produktu

Všechny materiály produktu jsou zcela zadokumentovány a sledovatelné podle normy EN 10204 3.1. Tímto způsobem zajišťujeme maximální transparentnost a bezpečnost výrobního procesu.

Bezpečné při chodu na sucho, snadno udržovatelné

Čerpadla jsou bezpečná při chodu na sucho a snadno udržovatelná. Nejsou použita žádná kluzná těsnění.

Volitelné součásti

Kombinované schopnosti

Jednotlivé pohonné jednotky s vertikálně nainstalovaným motorem šetří místo. Alternativně lze za účelem redukce vibrací nebo odměřování receptu zkombinovat několik pohonných jednotek se stejným nebo jiným výkonem.

Konstrukce chráněná proti výbuchu

Na objednávku dodáváme čerpadla, vybavení a systémy v provedení s ochranou proti výbuchu pro provoz i v zónách EX 1. Garantujeme tak maximální bezpečnost.

Měnič frekvence

Přesné ovládání rychlosti membránového měřicího čerpadla ecodos zajišťuje dodávaný měnič frekvence nebo jiné pohony s variabilní rychlostí.

Integrace do systémů řízení procesu

Příjem signálu ze systému řízení procesu může být analogový nebo digitální. Průtok se nastavuje elektrickým nebo pneumatickým nastavováním zdvihu, alternativně motorovým pohonem (FU).

Dokonale přizpůsobené příslušenství

Pozornost věnujeme i nejmenším detailům: veškeré elektrické a elektronické příslušenství membránového měřicího čerpadla je dokonale přizpůsobeno vašemu konkrétnímu produktu – od kontaktního snímače po frekvenční měnič.

Elektrické nastavení zdvihu

Nastavte délku zdvihu čerpadla přesně podle konkrétního úkonu měření: čerpadla LEWA lze nastavit na plně automatický provoz díky elektrickému nastavení zdvihu s integrovaným regulátorem.

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Různé geometrie připojení

Naše čerpadla jsou vybavena všemi běžnými geometriemi připojení, jako je norma DIN, vysokotlaká norma BASF, American ANSI, JIS nebo vaše individuální požadavky.

Řídicí a regulační jednotky

S funkčně testovanými řídicími a regulačními jednotkami pro často používané standardní úkony membránového měřicího čerpadla – např. měření dávky – bude váš proces rychlejší a jednodušší.

Reference

 • Metering of citric acid

  Měření kyseliny citronové

  Měření kyseliny citronové

  Požadavek zákazníka: V procesu extrakce má být spolehlivě měřena kyselina citronová

  Dodávka firmy LEWA: kluznice

  Podrobnosti dodávky: 1 specifický měřicí systém s 1 sanitárním čerpadlem LEWA ecodos, typ 550

  Hlavní produkty LEWA:
  Specifický měřicí systém
  Sanitární/hygienické čerpadlo LEWA ecodos

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Kyselina citronová5550
  TrhProces
  Chemický/farmaceutický/kosmetickýZákladní operace (separace, extrakce)

Produktová řada

Díky provedení v několika velikostech pokrývá mechanické membránové čerpadlo LEWA ecodos rozsáhlou produktovou řadu. To nám umožňuje poskytovat vysoce výkonná a energeticky úsporná čerpadla pro jakoukoliv požadovanou aplikaci.

Přehled výkonu

Typ čerpadla/průtokPřípustný tlak pro nerezovou ocelPřípustný tlak pro plastPřípustná teplota [°C]
[l/h][bar][bar] VAPVCPVDF
22012806080
42012806080
62012806080
122012806080
251010806080
501010806080
901010806080
1801010806080
3507,57,5806080
5507,57,5806080
75055806080
1 10055806080
1 50055806080

Montážní rozměry

Uspořte prostor a hmotnost prostřednictvím uspořádání několika čerpadel. S různými hlavami čerpadel můžete čerpat několik kapalin najednou.

Montážní rozměry

TypL [mm]W [mm] ∆W [mm]H [mm]
2–5036022085480
90–350425220120570
550595270175660
750–1 500¹)500400800
750–1 500²)500900250450

1) svislá montáž motoru

2) vodorovná montáž motoru

Montážní rozměry

Assembly dimensions LEWA ecodos

Aplikace

Ke stažení

Kontaktní osoby

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat