Chemická čerpadla a dávkovací balíčky pro chemický průmysl

Mají-li být ve vysokotlakých procesech spolehlivě dopravovány a měřeny kritické (ohrožující životní prostředí, toxické nebo hořlavé) kapaliny a suspenze, neexistuje jiná alternativa než hermeticky utěsněná měřicí čerpadla, procesní membránová čerpadla a měřicí systémy od společnosti LEWA.

Dodáváme špičková chemická čerpadla a zakázkové systémy do aplikací po celém světě. Kompletní servis z jednoho zdroje: od konzultací po uvedení do provozu.

Chemický průmysl
LEWA je jednička pro kritické procesy a procedury

Systémy a chemická čerpadla pro kritické procesy v chemickém průmyslu musí být bezpečné a spolehlivé. Kapaliny v těchto procesech nejsou často jen velmi drahé, ale také vysoce toxické a škodlivé pro životní prostředí.

Proto jsou hermeticky utěsněná chemická čerpadla LEWA pro použití při hodnotách tlaku až 1200 bar tou nejlepší volbou ve výrobě chemických polotovarů a finálních produktů téměř všech výrobců. Spolehnout se můžete na naše prověřené produkty a mnoho let zkušeností a odborných znalostí z oboru.

LEWA metering system for the chemical industry

Oblasti využití chemických čerpadel

Naše společnost se zabývá plánováním, vývojem a výrobou zakázkových chemických čerpadel a systémů pro široké spektrum aplikačních oblastí a různé procesy chemického průmyslu. V závislosti na designu a konfiguraci našich chemických čerpadel a systémů se používají následující operační rozsahy:

 • Viskozita: min. 0,1 mPa∙s, max. 1 500 000 mPa∙s
 • Teplota kapaliny: min. -80 °C, max. +200 °C
 • Charakteristika pevného tlaku: max. 1200 bar

OblastChemické surovinyChemické polotovary a finální produkty
 • Laboratoř
 • Testovací centrum
 • Výroba
 • Isokyanát
 • Ethylenoxid
 • Caprolactam
 • Styren
 • Močovina
 • Průmyslová hnojiva
 • Pesticidy
 • Insekticidy
 • Aromatické spreje (do obytných prostor)
 • Vitamíny
 • Aminy
 • Kapalný amoniak
 • Pigmenty
 • Melaminy
 • Barviva
 • Přísady do barev
 • Změkčovadla
 • Rozpouštědla
 • Dezinfekční prostředky
 • Detergenty
 • Antioxidanty
 • Akrylát
 • Plasty

Přehled výhod

Špičková čerpadla, systémy a jednotky

Dodáváme vám špičková čerpadla, integrovaná do kompletních systémů a jednotek pro vaše specifické aplikace. Samozřejmě vždy dostanete osvědčenou kvalitu LEWA.

Mezinárodní normy

Čerpadla, systémy a jednotky LEWA splňují požadavky hlavních mezinárodních norem, jako jsou DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX a TA-Luft. Své normy si však můžete pochopitelně definovat také sami.

Variabilní hlavice čerpadel

Naše čerpadla vybavujeme specifickými hlavicemi podle konkrétní aplikace: např. pro zvýšenou bezpečnost při zpracování etylenoxidu a dalších nebezpečných látek.

Provedení se vzdálenou hlavicí

Pro extrémní aplikace nabízíme nízkoteplotní a vysokoteplotní čerpadla v provedení se vzdálenou hlavicí. Chráníme tak citlivé díly čerpadla a prodlužujeme jeho životnost.

Pilotní závod k optimalizaci procesů

Spolehnout se můžete na více než 60 let zkušeností s konstrukcí vybavení a systémů: ve spolupráci s vámi vyvíjíme pilotní závod, v němž optimalizujeme vaše procesy a postupy.

Osvědčený modulární systém

Naše systémy a jednotky jsou koncipovány v modulární konstrukci s různými kombinacemi motorů a hlavic pro různé aplikace.

Speciální materiály

Na vyžádání můžeme systémy zkonstruovat se speciálními materiály, jako Hastelloy, titan, ušlechtilá ocel duplex aj. Máte-li zájem, kontaktujte našeho produktového manažera.

Ohřívací a chladicí zařízení

Flexibilně se přizpůsobíme i extrémním podmínkám: hlavice čerpadla a celé chemické čerpadlo mohou být podle potřeby vybaveny ohřívacím nebo chladicím zařízením.

Patentovaná sendvičová membrána

Naše patentovaná membránová měřicí čerpadla využívají sendvičové membrány z kovu nebo PTFE se systémem ochrany membrány (DPS) pro maximální provozní bezpečnost.

Aplikace

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® je vysoce výkonné a ekonomické dávkovací čerpadlo pro jednoduché čerpání nebo dávkování.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecosmart® je levné dávkovací čerpadlo pro různé aplikace, které lze pohodlně a rychle objednat prostřednictvím online obchodu.

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Mechanické membránové dávkovací čerpadlo ecodos® od společnosti LEWA je vhodné pro všechny úkoly čerpání a dávkování v nízkotlakém rozsahu.

Membránová dávkovací čerpadla LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Servomotorem ovládaná membránová dávkovací čerpadla můžete použít pro přesné dávkování a směšování kapalin v dávkovacích strojích a systémech.

Mikrodávkovací čerpadla LEWA M

LEWA micrometering pump M

Mikrodávkovací čerpadla LEWA řady M jsou vhodná pro nejmenší průtoky, které se používají v laboratořích a výzkumných institucích.

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

V případě požadavku na nejmenší průtoky a přesné dávkování jsou mikrodávkovací čerpadla LEWA řady FC první volbou laboratorních čerpadel.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Čerpadlo s rotačním pístem Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Flexibilní čerpadla pro hygienické standardní aplikace až po komplexní sterilní aplikace s ředěnou kapalinou, viskózní média a média citlivá na smyk. Hygienické čerpadlo s rotačními písty (rotační objemové čerpadlo).

Kryogenní čerpadlo Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Kryogenní čerpadla Nikkiso jsou ideální pro čerpání kryogenních kapalin, například pro přepravu LPG a LNG. Informujte se u našich odborníků!

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso

Nikkiso canned motor pump

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso jsou dokonale vhodná pro přepravu a cirkulaci kapalin v chemickém průmyslu. Rádi vám pomůžeme při vašem výběru.

Odstředivé čerpadlo Pomac

Pomac centrifugal pump

Odstředivá čerpadla Pomac z nerezové oceli, jež jsou určena pro média s nízkými hodnotami viskozity, vynikají díky svým optimálním hydraulickým vlastnostem, jedinečným modulárním provedením a také díky četným možnostem dostupným v oblasti hřídelových těsnění. Technologie: Hygienické odstředivé čerpadlo z nerezové oceli

HMD Kontro

HMD Kontro centrifugal pump

Bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem HMD Kontro. Bezucpávková čerpadla s permanentním magnetickým pohonem HMD Kontro nabízejí výjimečný užitek při manipulaci s toxickými, agresivními, hořlavými, nebezpečnými a finančně nákladnými kapalinami.

Sundyne

Sundyne process pumps

Sundyne a Sunflo Vysokootáčková čerpadla a kompresory Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne, podle norem ISO-13709, API-610 (OH5, OH6), a čerpadla Sunflo jsou dokonalým řešením pro vysoké výtlačné výšky a nízké průtoky.

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Horizontální a vertikální plastem vyložená odstředivá čerpadla Wernert Plastem vyložená čerpadla pro vysoké zatížení Wernert pro korozivní, agresivní, toxické a abrazivní kapaliny. Agresivní, abrazivní nebo toxické kapaliny – společnost Wernert nabízí vhodná odstředivá čerpadla vyrobená z nekovových materiálů, například UHMW-PE, PVDF nebo PTFE.

Standardní pneumaticky ovládané čerpadlo Wilden

Wilden air operated diaphragm pump

Jako vynálezce pneumaticky ovládaných čerpadel s dvojitou membránou společnost Wilden Pump & Engineering Co. představila své první čerpadlo tohoto typu již v roce 1955. Stlačeným vzduchem poháněné objemové čerpadlo s dvojitou membránou

Soupravy pro vstřikování chemikálií

Chemical Injection Package

Soupravy pro vstřikování chemikálií představují vstřikovací systémy určené pro chemikálie. Nabízíme soupravy – včetně nádrže, potrubí a příslušenství – podle vašich specifikací.

Posuvné plošiny pro čerpadla LEWA

LEWA Pumpskid

Připravené provozuschopné posuvné plošiny pro čerpadla, přizpůsobené požadavkům zákazníka, s malými nároky na zástavbový prostor, které jsou určeny pro těžbu ropy a plynu. Poraďte se s námi!

Měchové pulzátory LEWA

LEWA bellow pulsators

Měchové pulzátory LEWA slouží pro extrahování a odlučování směsí různých látek. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Odorizační systémy

LEWA odorizing systems

Odorizační systémy jsou určeny pro zemní plyn, kyslík, dusík nebo oxid uhličitý. Informujte se u nás a důvěřujte našim 40 letům zkušeností!

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Geveke Nitrogen Generation Package

Geveke Nitrogen Generation Package

Mit dem Nitrogen Generation Package bietet Geveke eine komplette Anlage zur Gewinnung von Stickstoff für Prozesse bei der Öl- und Gasförderung.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Howden Burton Corblin Kompressoren, Howden Kompressoren sind ausgelegt für lange Laufzeiten bei kontinuierlichem Betrieb.

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Reference

 • Metering of citric acid

  Měření kyseliny citronové

  Měření kyseliny citronové

  Požadavek zákazníka: V procesu extrakce má být spolehlivě měřena kyselina citronová

  Dodávka firmy LEWA: kluznice

  Podrobnosti dodávky: 1 specifický měřicí systém s 1 sanitárním čerpadlem LEWA ecodos, typ 550

  Hlavní produkty LEWA:
  Specifický měřicí systém
  Sanitární/hygienické čerpadlo LEWA ecodos

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Kyselina citronová5550
  TrhProces
  Chemický/farmaceutický/kosmetickýZákladní operace (separace, extrakce)
 • Metering of phosphate precipitation

  Přesné dávkování fosfátů

  Přesné dávkování fosfátů

  Požadavek zákazníka: Modernizace stanice dávkování fosfátů podle legislativních norem a s cílem úspory energie

  Dodávka firmy LEWA: čerpadlo

  Podrobnosti dodávky: 4 membránová měřicí čerpadla LEWA ecosmart, typ LCA1

  Hlavní produkt LEWA: LEWA ecosmart

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Dávkování fosfátů max. 12 26
  TrhProcesZákazník
  Úprava vody / chemikálie Přesné dávkování fosfátů Conaqua Wassertechnik GmbH

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat