LEWA micrometering pump M

Mikrodávkovací čerpadla LEWA MAH, MBH, MLM

Pokud musí být části kapalin dávkovány v extrémně malých objemech, mikrodávkovací čerpadla LEWA MAH, MBH a MLM jsou obzvláště vhodným ekonomickým a přesným řešením.

Hydraulicky ovládaná dávkovací čerpadla s kovovou membránou a solenoidovým servoovladačem nabízejí průtoky od 1,0 ml/h do 55 l/h a tlaky do 560 bar.

Mikrodávkovací čerpadla LEWA MAH, MBH a MLM
Nejmenší průtoky, nejvyšší účinnost.

V průmyslu těžby ropy a plynu, pro odorizaci plynu nebo v energetickém průmyslu jsou části kapaliny velmi často dávkovány v extrémně malých množstvích, které jsou přímo úměrné proměnné referenční hodnotě.

Mikrodávkovací čerpadla LEWA MAH, MBH a MLM představuje účinné řešení přesně pro tyto typy aplikací: Mají extrémně široký rozsah řízení, který umožňuje dosahovat maximální flexibility dávkování, přesto mohou dosahovat velmi malých průtoků. S pěti různými výkonovými variantami solenoidu pokrývají čerpadla rozsáhlé pole aplikací.

Malé typy čerpadel jsou k dispozici také se solenoidy bez ochrany proti výbuchu; tyto systémy mohou být provozovány při vysokých hodnotách tlaku. Dva řídicí systémy jsou specificky vyvinuté pro tento program tak, aby bylo možné zajistit přizpůsobení široké škále pracovních úkolů.

Laborpumpen Serie M

Výhody

Mikrodávkovací čerpadla LEWA jsou dávkovací čerpadla s hydraulicky ovládanou kovovou membránou a solenoidovým servoovladačem.

Metering accuracy

Extrémně velký rozsah nastavení

Naší silnou stránkou je přesnost: Mikrodávkovací čerpadla LEWA poskytují maximální flexibility dávkování prostřednictvím extrémně velkého rozsahu řízení 1:1 000. To umožňuje splňovat nejpřísnější požadavky obtížných úkolů dávkování v různých průmyslových oborech.


Safety manometre

Bezpečnost a spolehlivost v extrémních provozních stavech

Pro nás je bezpečnost a spolehlivost vždy na prvním místě: Čerpadlo není vystaveno poškození ani v případě provozních chyb nebo extrémních provozních stavů. Nabízíme maximální ochranu uživatele a stroje prostřednictvím vestavěných bezpečnostních mechanismů – nejenom v případě výskytu nadměrného primárního tlaku, ale rovněž v případě uzavření tlakového nebo sacího potrubí.


Long lifetime

Nízké náklady na údržbu a provoz

Mikrodávkovací čerpadla LEWA mají minimální náklady na životní cyklus. Dosahují této výhody ve srovnání s ostatními mikrodávkovacími čerpadly díky vysoké energetické účinnosti, nízkým nákladům na provoz a údržbu a extrémně dlouhé provozní životnosti membrány a procesních ventilů.


Podtlakové utěsnění

Mikrodávkovací čerpadla LEWA nejsou jenom odolná proti únikům, jsou také absolutně utěsněná proti unikání zápachů. To zajišťuje, aby nemohlo dojít k žádnému znečištění.

Vhodné pro téměř všechny kapaliny

Mikrodávkovací čerpadla jsou vhodná pro mnoho různých kapalin. Čerpat je možné nebezpečné, toxické, abrazivní, viskózní, škodlivé životnímu prostředí nebo citlivé kapaliny. Konfigurace, kterou je možné přizpůsobit požadavkům uživatele, umožňuje poskytnout vždy správnou variantu membránového dávkovacího čerpadla.

Integrovaný tlakový pojistný ventil (pouze pro MLM)

Pojistný tlakový ventil v hydraulické části membránového čerpadla brání potenciálnímu přetížení za provozu. Tento ventil je individuálně nastavitelný a může být proto uzpůsoben pro různé provozní situace.


Špičková technologie kovové membrány

Dávkovací čerpadla jsou vybavena důmyslnou technologií kovové membrány, která umožňuje dosahovat tlaků do 500 bar. Současně jsou čerpadla stále schopna odměřovat s vysokou přesností ± 1 %.

Bezpečné při chodu na sucho

Čerpadla jsou bezpečná při chodu na sucho. Nejsou použita žádná kluzná těsnění. To zaručuje nejvyšší bezpečnost procesu.

Shoda s běžnými normami

Mikrodávkovací čerpadla LEWA splňují požadavky všech běžných norem, například DVGW G280. Jsou také vybavena ochranou pro práci ve výbušném prostředí až do EX-Zone 1.

Volitelné součásti

Řada MAH bez ochrany proti výbuchu

Pro bezpečné aplikace vyrábíme řadu čerpadel microflow MAH také bez ochrany proti výbuchu. Můžeme vám tak nabídnout ještě ekonomičtější mikro-měřicí čerpadla.

Speciálně adaptované řízení

Spolehněte se na naši preciznost a zkušenosti: nabízíme vám několik speciálně adaptovaných řídicích jednotek do bezpečných i nebezpečných zón (např. MPM, MSG, OLK, OKR)

Průtokoměry

Čerpadlo je jen tak dobré, jako jeho řídicí a regulační systém. Proto dodáváme přesné průtokoměry v různých variantách, které přispějí k preciznímu řízení.

Výroba ze speciálních materiálů

Pokud to proces vyžaduje, mokré díly, jako hlavice čerpadel a ventily, budou vyrobeny ze speciálních materiálů, např. z ušlechtilé oceli 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy nebo z oceli Duplex a PVC.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Integrace do systémů řízení procesu

Příjem signálu ze systému řízení procesu může být analogový nebo digitální. Průtok se nastavuje elektrickým nebo pneumatickým nastavováním zdvihu, alternativně motorovým pohonem (FU).

Dálkové ovládání LEWA NetPort@l

Nabídnout vám můžeme náš vlastní systém dálkového ovládání čerpadel: LEWA NetPort@l. S tímto systémem získáte přístup do řídicí jednotky OKR7 z místního webového prohlížeče.

Kompletní dokumentace

V procesu dokumentace zohledňujeme vaše požadavky a na vyžádání vám rádi poskytneme záznamy o kontrolách, tištěné vzorky, diagramy výkonnostních charakteristik a podklady k registraci.

Technické údaje

Mikrodávkovací čerpadla LEWA řady M jsou dostupná v mnoha výkonnostních a velikostních variantách. Rádi vám pomůžeme při výběru čerpadla vhodného pro vaši aplikaci.

Data pohonné jednotky

S různými variantami mikrodávkovacích čerpadel MAH, MBH a MLM – které jsou dostupné v provedení pro výbušná prostředí nebo bez něj – jsou pokryty průtoky od 0,01 do 55 l/h a výtlačné tlaky od 4 do 560 bar.

Typ Bez ochrany pro výbušné prostředí   S ochranou pro výbušné prostředí  
  Průtok [l/h] Při max. tlaku [bar] Průtok [l/h] Při max. tlaku [bar]
MAH min. 0,01 50 0,01 30
MAH max. 1,6 6 1,6 4
MBH max. - - 1,7 50
MBH max. - - 2,4 16
MLM max. - - 0,5 560
MLM max. - - 55,0 5,7

Montážní rozměry

Různé velikosti pro zamýšlené použití: Modely MAH, MBH a MLM se významně liší ve svých rozměrech, modely MAH a MLM jsou dostupné ve dvou různých velikostech.

Type L [mm] B [mm] H [mm]
MAH 3 102 110 260
MAH 5/8 102 120 260
MBH 8/10 155 195 510
MLM 15/40 -3 450 140 260
MLM 15/40 -20 450 180 260

Aplikace

Mikrodávkovací čerpadla LEWA řady MAH, MBH, MLM můžete nalézt v celé řadě různých aplikací:

Proporcionální dávkování kapalin v hlavních variabilních potrubních přívodech, například směšování v potrubí, odorizace zemního plynu, dávkování přísad. Dále se používá například pro řízení fyzikálních vlastností materiálů v hlavních potrubních přívodech velkých objemů s cílem kvalitního směšování v řídicích okruzích vyšší úrovně, například pro barvení, řízení viskozity a hodnot pH.

Ke stažení

Kontaktní osoby

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat