Čerpadla a měřicí systémy pro destilační zařízení v rafinériích

Čerpadla a systémy LEWA Vám pomohou optimalizovat výkon destilačního zařízení v procesu rafinace a zaručit jeho dostupnost.

Zákazníci z celého světa vkládají již více než 60 let důvěru do našich produktů a profitují z jejich přesnosti, spolehlivosti a maximální účinnosti.

Rafinérie
Zpracování surové ropy s čerpadly, systémy a zařízeními LEWA

Surová ropa musí být vyčištěna, separována a rafinována, než je finální produkt připraven k prodeji. Finálními produkty jsou plyn, nafta, topný olej, maziva, propan a butan.

Součástí těchto procesů jsou často složité postupy destilace, vyžadující přesnost a spolehlivost. LEWA podporuje v mnoha těchto procesech rafinérie po celém světě. To znamená, že je nejen schopna těžit z bohatých odborných zkušeností, ale disponuje také sítí poradců a techniků, kteří Vám poskytnou podporu při instalaci a provozu destilačního zařízení přímo u Vás.

Naše prověřená čerpadla se využívají v nejrůznějších měřicích systémech, které vyrobíme podle Vašich požadavků a uvedeme je u Vás do provozu.

LEWA metering system for refineries

Oblasti využití v destilaci surové ropy

Ať při těžbě ropy, nebo její další destilaci – výrobky a systémy LEWA nabízejí řešení pro všechny procesy, které jsou součástí zpracování a rafinace surové ropy.

Schéma znázorňuje všechny důležité procesy rafinace. LEWA dodává zařízení a systémy na míru téměř do všech těchto procesů. Neváhejte obrátit se na naše odborníky pro více informací!

Refinery process diagramm

Produktová aplikaceChemikálieProces/systém

Dávkování chemikálií v procesech v rafinérii, jako separace/destilace, transformace/konverze a finishing/rafinace

Aminový roztokDestilační zařízení
Inhibitor usazováníDestilační zařízení, reformer, krakovací jednotka, koksovací jednotka
PerchlorethylenReformer, krakovací jednotka
OdpěňovačDestilační zařízení, reformer, krakovací jednotka, koksovací jednotka
DeemulgátorOdsolovací/destilační zařízení
Inhibitor korozeDestilační zařízení, reformer, krakovací jednotka
Deaktivátor kovůKrakovací jednotka
Hydroxid sodný (NaOH)Destilační zařízení, reformer
Sulfidační činidloReformer, krakovací jednotka
VodaDestilační zařízení, reformer
Antistatická přísada, statický inhibitorPlnicí stanice
Prostředek ke zvýšení kluzkostiReformer
Prostředek ke snížení meze tečeníDestilační zařízení
Barviva, značkovačePlnicí stanice
Prostředek ke zvýšení kluzkostiPlnicí stanice
Přísada ke zvýšení oktanového číslaReformer
Prostředek k neutralizaci/vázání kyslíkuKrakovací jednotka
Prostředek k neutralizaci sirovodíkuDesulfurizace
StabilizátorKatalytická reformace
Prostředek k disperzi voskuVakuová destilace

Přehled výhod

Špičková čerpadla, systémy a jednotky

Dodáváme vám špičková čerpadla, integrovaná do kompletních systémů a jednotek pro vaše specifické aplikace. Samozřejmě vždy dostanete osvědčenou kvalitu LEWA.

Kompletní dokumentace

Získejte podpůrné dokumenty a certifikáty, včetně pokynů k provozu a podrobností o konstrukci a testování v různých jazycích.

Uvedení do provozu kdekoli na světě

Díky celosvětové servisní síti uvedeme vaše zařízení do provozu a zajistíme technické služby přímo u vás – na pevnině i na moři.

Mezinárodní normy

Společnost LEWA je certifikována podle normy ISO 9001. Čerpadla, systémy a jednotky splňují požadavky všech hlavních mezinárodních norem, jako jsou API, ASME, TÜV a mnoha dalších.

Výpočet dynamiky kapalin

Při návrhu čerpadel a systémů vycházíme z počítačových výpočtů dynamiky kapalin v potrubí a z vhodné integrace tlumičů vibrací.

Diagram proudění CAD

Kompletní dokumentace: obdržíte od nás P&ID v CAD programu a izometrické výkresy a konstrukční plány všech čerpadel, která využíváte ve vašem systému.

Flexibilní konstrukce

Spolehnout se můžete na více než 60 let zkušeností s konstrukcí čerpadel, systémů a jednotek: během projektové fáze flexibilně reagujeme na požadované změny nebo úpravy konstrukce.

Informace k náhradním dílům ve vašem jazyce

Informace o dostupných náhradních dílech (a to i od subdodavatelů) budete dostávat v jazyce, který vám vyhovuje nejvíce. Náš servis náhradních dílů funguje rychle a hladce.

Testování podle vašich požadavků

Než bude systém spuštěn, provedeme a kvalitně zdokumentujeme zkušební chod podle platných mezinárodních norem nebo podle vašich požadavků.

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® je vysoce výkonné a ekonomické dávkovací čerpadlo pro jednoduché čerpání nebo dávkování.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecosmart® je levné dávkovací čerpadlo pro různé aplikace, které lze pohodlně a rychle objednat prostřednictvím online obchodu.

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Mechanické membránové dávkovací čerpadlo ecodos® od společnosti LEWA je vhodné pro všechny úkoly čerpání a dávkování v nízkotlakém rozsahu.

Mikrodávkovací čerpadla LEWA M

LEWA micrometering pump M

Mikrodávkovací čerpadla LEWA řady M jsou vhodná pro nejmenší průtoky, které se používají v laboratořích a výzkumných institucích.

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

V případě požadavku na nejmenší průtoky a přesné dávkování jsou mikrodávkovací čerpadla LEWA řady FC první volbou laboratorních čerpadel.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Pístové čerpadlo LEWA

LEWA Plungerpump

LEWA je vaším odborníkem na čerpadla: Kontaktujte nás a my vám nabídneme pístové čerpadlo splňující požadavky pro použití na pevnině i v pobřežních lokalitách!

Sundyne-Marelli

Sundyne Marelli Plungerpump

Sundyne-Marelli, horizontální a vertikální procesní čerpadla. Horizontální a vertikální procesní čerpadla podle normy API 610 Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne-Marelli podle normy ISO-13709, API-610.

Kryogenní čerpadlo Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Kryogenní čerpadla Nikkiso jsou ideální pro čerpání kryogenních kapalin, například pro přepravu LPG a LNG. Informujte se u našich odborníků!

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso

Nikkiso canned motor pump

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso jsou dokonale vhodná pro přepravu a cirkulaci kapalin v chemickém průmyslu. Rádi vám pomůžeme při vašem výběru.

HMD Kontro

HMD Kontro centrifugal pump

Bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem HMD Kontro. Bezucpávková čerpadla s permanentním magnetickým pohonem HMD Kontro nabízejí výjimečný užitek při manipulaci s toxickými, agresivními, hořlavými, nebezpečnými a finančně nákladnými kapalinami.

Sundyne

Sundyne process pumps

Sundyne a Sunflo Vysokootáčková čerpadla a kompresory Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne, podle norem ISO-13709, API-610 (OH5, OH6), a čerpadla Sunflo jsou dokonalým řešením pro vysoké výtlačné výšky a nízké průtoky.

Standardní pneumaticky ovládané čerpadlo Wilden

Wilden air operated diaphragm pump

Jako vynálezce pneumaticky ovládaných čerpadel s dvojitou membránou společnost Wilden Pump & Engineering Co. představila své první čerpadlo tohoto typu již v roce 1955. Stlačeným vzduchem poháněné objemové čerpadlo s dvojitou membránou

Soupravy pro vstřikování chemikálií

Chemical Injection Package

Soupravy pro vstřikování chemikálií představují vstřikovací systémy určené pro chemikálie. Nabízíme soupravy – včetně nádrže, potrubí a příslušenství – podle vašich specifikací.

Posuvné plošiny pro čerpadla LEWA

LEWA Pumpskid

Připravené provozuschopné posuvné plošiny pro čerpadla, přizpůsobené požadavkům zákazníka, s malými nároky na zástavbový prostor, které jsou určeny pro těžbu ropy a plynu. Poraďte se s námi!

Odorizační systémy

LEWA odorizing systems

Odorizační systémy jsou určeny pro zemní plyn, kyslík, dusík nebo oxid uhličitý. Informujte se u nás a důvěřujte našim 40 letům zkušeností!

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Geveke Nitrogen Generation Package

Geveke Nitrogen Generation Package

Mit dem Nitrogen Generation Package bietet Geveke eine komplette Anlage zur Gewinnung von Stickstoff für Prozesse bei der Öl- und Gasförderung.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Howden Burton Corblin Kompressoren, Howden Kompressoren sind ausgelegt für lange Laufzeiten bei kontinuierlichem Betrieb.

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Reference

 • Metering of antistatic agent

  Měření antistatických prostředků

  Měření antistatických prostředků

  Požadavek zákazníka: V procesu rafinace je třeba spolehlivě měřit aditiva

  Dodávka firmy LEWA: systém

  Podrobnosti dodávky: Specifický měřicí systém kompletně nainstalovaný v kontejneru s 2 membránovými měřicími čerpadly LEWA ecoflow typ LDB / M900, do nebezpečné oblasti zóna 1, včetně tlumičů pulzací, lapač nečistot, ventily, snímač tlaku a měřič hmotnostního průtoku

  Hlavní produkty LEWA:
  Specifický měřicí systém
  Membránové měřicí čerpadlo LEWA ecoflow

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Antistatický prostředek1450
  TrhProces
  Rafinace ropy / rafinérieAditivum (finální produkt, tj. palivo, vosk)

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat