Nikkiso cryogenic pump

Kryogenní čerpadlo Nikkiso

Kryogenní čerpadla NIKKISO jsou ideální pro přepravu zkapalněného ropného plynu a zkapalněného zemního plynu. Jsou dostupná v různých provedeních pro mnoho aplikací a průmyslových oborů, například pro instalaci do zásobních nádrží.

Kryogenní čerpadla NIKKISO mají extrémně dlouhou životnost a vysokou účinnost. Nabízejí průtok až do 3 000 m³/h a výtlačný tlak až 200 bar.

Kryogenní čerpadlo Nikkiso
Řešení pro přepravu zkapalněného ropného plynu.

Přeprava zkapalněného ropného plynu a zkapalněného zemního plynu (LNG) probíhá za extrémních teplot, které v případě LNG dosahují -164 až -161 °C. Kryogenní čerpadlo NIKKISO je spolehlivým řešením pro tyto aplikace.

Speciální kryogenní ponorný motor eliminuje nebezpečí netěsností a zjednodušuje montáž čerpadla. Ložiska mají díky minimálnímu zatížení velmi dlouhou životnost. Čerpadla jsou dostupná v různých provedeních, například pro instalaci do zásobních nádrží, odkud mohou být vyjmuta pro instalaci do nádoby na kondenzát nebo pro upevnění do cisteren.

Navíc nabízíme také možnost testování v našem testovacím zařízení pro čerpadla vybaveném systémem LNG (–162 °C).

Nikkiso cryogenic pump

Dobré důvody pro kryogenní čerpadlo NIKKISO

Kryogenní čerpadla NIKKISO jsou odstředivá ponorná čerpadla se smáčeným motorem a speciálním kryogenním ponorným motorem.

Optimální volba součástí čerpadla

Součásti čerpadla jsou vybrány tak, aby byly vzaty v úvahu všechny kombinace výtlačné výšky a tlaku. Optimální čerpací kapacity se dosáhne nastavením oběžných kol s vysokou účinností na příslušné hodnoty průtoku a správným zvolením počtu stupňů pro splnění požadavků na tlak.

Osvědčená konstrukce

Konstrukce byla otestována a schválena společností Lloyd’s Register of Shipping, BV, DNV, ABS a dalšími certifikačními společnostmi.

Rovnováha radiální síly

Radiální síly jsou vyváženy symetrickým difuzorem a eliminováním hydraulické nestability.


Celosvětová servisní síť

Společnost NIKKISO je zastoupena na celém světě a udržuje si autorizovaný servisní střediska v Evropě, USA a Japonsku.

Kvalita certifikovaná dle ISO

Čerpadla NIKKISO jsou certifikována v souladu s normou ISO 9001 (norma řízení kvality) a ISO 14001 (norma řízení ochrany životního prostředí).

Minimální čistá výtlačná výška

Čerpadlo má výjimečnou minimální čistou výtlačnou výšku sání.

Volitelné možnosti

Provedení konstantního čerpadla

Konstantní čerpadla se využívají při dopravě LPG a jsou namontována na dně nádrže nebo na vypouštěcím vedení v nádrži. Rádi vám poskytneme konzultaci k tomuto řešení!

Snadná demontáž

Z důvodů efektivity a flexibility spoléháme na rozšířitelná čerpadla, která minimalizují veškeré vícepráce a nevyžadují uvedení nádrže mimo provoz.

Sací sud podle norem

Sací sud čerpadel Nikkiso Cryogenic splňuje normy ASME, PED a EN. Dodržujeme tak všechny trhem aktuálně akceptované normy. Rádi vám poradíme a pomůžeme při vytváření individuálního řešení vaší specifické aplikace.

Montáž mezi potrubní příruby

Flexibilní montáž jednotek a systémů: čerpadla se sacími sudy se obvykle montují mezi potrubní příruby s externím sáním a vyprazdňovacími přípojkami.

Nastavitelné řízení otáček motoru

Motor je možné ovládat prostřednictvím otáček.

Měření a monitorování vibrací

Vibrace lze měřit a monitorovat.

Kompletní dokumentace

V procesu dokumentace zohledňujeme vaše požadavky a na vyžádání vám rádi poskytneme záznamy o kontrolách, tištěné vzorky, diagramy výkonnostních charakteristik a podklady k registraci.

Instalace na místě

Od vývoje po uvedení do provozu – vše od jedné firmy: naše systémy jsou vhodné i pro námořní dopravu a lze je kompletně demontovat a na místě určení opět smontovat.

Zkouška znalcem a úřady

Rádi vám rovněž poskytneme výkonnostní diagramy a certifikáty o testech statického tlaku, např. od TÜV, Germanischer Lloyd’s, Lloyd’s R. of S. nebo dalších organizací.

Výkonové údaje

Kryogenní čerpadla NIKKISO jsou dostupná v různých výkonových variantách. Motor je možné také seřídit individuálně podle odpovídající aplikace.

Data pohonné jednotky

Typ 3 fázový ponorný indukční motor
Frekvence 50/60 Hz až 120 Hz s měničem
Napětí 200/400/3 000/3 300/6 000/6 600 V atd.
Počet pólů 2/4
Pracovní cyklus nepřetržitý
Vinutí vinuto ve vrstvách/nerovnoměrně
Izolace podtlaková impregnace se speciálním kryogenním nátěrem, třída F
Spouštění motoru Standard: Spouštění s plným provozním napětím
Volitelně: snížené provozní napětí frekvenčního měniče  

Přehled výkonu

Performance data Nikkiso Cryogenic pump

Ke stažení

Kontaktní osoba

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat