Čerpadla a balíčky k produkci surové ropy a zemního plynu

LEWA je Vaším specialistou na čerpadla a balíčky pro těžbu ropy a zemního plynu již více než 60 let. S námi máte všechno z jednoho zdroje: naše balíčky na míru se používají k offshore i onshore těžbě po celém světě.

Na naše know-how v aplikacích hledání ropy spoléhají silní partneři po celém světě – od Číny po Spojené arabské emiráty.

Těžba ropy a zemního plynu
Offshore i onshore po celém světě

Svou důvěru do nás vkládají zákazníci z oboru produkce ropy a plynu po celém světě. Od prostředků proti znečisťování po inhibitory vosku – s našimi čerpadly a zákaznickými balíčky budete mít jistotu, že používáte chemikálie bezpečně.

Naše čerpadla samozřejmě dávkují bez problému také inhibitory koroze, prostředky k vázání kyslíku a jiné toxické a korozivní látky a garantují absolutní bezpečnost procesů.

Kromě toho nabízí LEWA také spolehlivá řešení pro vysokotlaké vstřikování a bezucpávkovou produkci surové ropy a zemního plynu. Naše systémy si poradí i s těmi nejnáročnějšími podmínkami: ať jste na chladné Sibiři, v rozpálené arabské poušti nebo na rozbouřeném moři – produkty LEWA garantují účinné a bezporuchové procesy.

Oblasti využití v těžbě ropy a plynu

Ať přeprava, nebo další zpracování suroviny – produkty a systémy LEWA nabízejí řešení pro všechny procesy produkce ropy a zemního plynu.

Produktová aplikaceChemikálieÚčel
Zpracování ropy, plynu a vodyOdpěňovačeRedukují pěnění za účelem zvýšení průtoku
Inhibitory asfaltu, prostředky proti znečisťováníZabraňují vytváření asfaltu
PesticidyMinimalizují množení aerobních a anaerobních bakterií
Dusičnan vápenatýZabraňuje vytváření rozpuštěných sulfidů a H2S
Inhibitory korozeRedukují korozi v potrubí
DeemulgátoryRozrušují stabilní emulze ropa–voda
Separátory ropy / flokulantySeparují ropu a výrobní vodu
Omezovače tření, prostředky ke zvýšení průtokuRedukují ztráty třením v potrubí
Prostředky k vázání H2SZabraňují korozi způsobené sirovodíkem
Chlornany Zabraňují množení organismů
Inhibitory hydrátů s malou hustotou / LDHIInhibitory hydrátů s nízkým obsahem
Prostředky k vázání kyslíkuOdstraňují zbytkový kyslík
Inhibitory parafínuZabraňují vytváření parafínu
Prostředky k regulaci pHRedukují rozklad glykolu
PolyelektrolytyFiltrují kyseliny
Inhibitory / zpomalovače tvrdnutíZabraňují vytváření krusty na procesním vybavení
Čističe vodyOdstraňují částice ropy z výrobní vody
Inhibitory voskuZabraňují vytváření vosku
Solární systémy vstřikování chemikáliíInhibitory koroze, metanol Vstřikování chemikálií ve vzdálených a neobsluhovaných výrobních prostorách nebo potrubí
Plynové systémy vstřikování chemikáliíInhibitory koroze, metanolVstřikování chemikálií bez emisí (kyselých) plynů ve vzdálených či neobsluhovaných výrobních prostorách nebo potrubí
Vysokotlaké vstřikováníOxid uhličitý CO2Vstřikování pod zemí
Sirovodík H2SVstřikování pod zemí
Metanol/etanolZabraňuje vytváření hydrátu v produkci plynu
Glykol (MEG/TEG)Dehydratace plynu
Bezucpávková dopravaKondenzát Bezúnikové čerpání separovaného produktu s nízkým přívodním tlakem (vysoký tlak páry)

Řešení pro těžbu ropy a plynu

Spolehněte se na zkušeného dodavatele – LEWA! Naše kvalifikované vybavení pro produkci zemního plynu nám umožňuje splnit všechny požadavky v oboru těžby ropy a plynu. Společnostem EPC, operátorům a koncovým zákazníkům nabízíme kompletní sortiment vysoce kvalitních membránových a razníkových čerpadel.

Při vývoji čerpadel k těžbě surové ropy a zemního plynu se řídíme nejen aktuálními standardy odvětví, ale také Vašimi požadavky a konkrétními okolnostmi. Vysoké hodnoty tlaku, hermeticky utěsněné jednotky a vysoká bezpečnost v kompaktním designu: to všechno zajišťuje LEWA každý den. Nabízíme Vám bezpečný nástroj k těžbě zemního plynu například ve formě naší hlavy čerpadla, která je vybavena PTFE membránou pro tlaky až 1000 barů a zajišťuje maximální nákladovou efektivnost!

Naše mnohaleté zkušenosti nám dovolují nabízet mezinárodní technickou pomoc a špičkové řízení projektů a pomoci Vám ve všech fázích Vašeho projektu.

LEWA process pump for the oil and gas industry

Přehled výhod

Špičková čerpadla, systémy a jednotky

Dodáváme vám špičková čerpadla, integrovaná do kompletních systémů a jednotek pro vaše specifické aplikace. Samozřejmě vždy dostanete osvědčenou kvalitu LEWA.

Kompletní dokumentace

Získejte podpůrné dokumenty a certifikáty, včetně pokynů k provozu a podrobností o konstrukci a testování v různých jazycích.

Uvedení do provozu kdekoli na světě

Díky celosvětové servisní síti uvedeme vaše zařízení do provozu a zajistíme technické služby přímo u vás – na pevnině i na moři.

Mezinárodní normy

Společnost LEWA je certifikována podle normy ISO 9001. Čerpadla, systémy a jednotky splňují požadavky všech hlavních mezinárodních norem, jako jsou API, ASME, TÜV a mnoha dalších.

Výpočet dynamiky kapalin

Při návrhu čerpadel a systémů vycházíme z počítačových výpočtů dynamiky kapalin v potrubí a z vhodné integrace tlumičů vibrací.

Testování podle vašich požadavků

Než bude systém spuštěn, provedeme a kvalitně zdokumentujeme zkušební chod podle platných mezinárodních norem nebo podle vašich požadavků.

Flexibilní konstrukce

Spolehnout se můžete na více než 60 let zkušeností s konstrukcí čerpadel, systémů a jednotek: během projektové fáze flexibilně reagujeme na požadované změny nebo úpravy konstrukce.

Informace k náhradním dílům ve vašem jazyce

Informace o dostupných náhradních dílech (a to i od subdodavatelů) budete dostávat v jazyce, který vám vyhovuje nejvíce. Náš servis náhradních dílů funguje rychle a hladce.

Certifikovaní svářeči

Nejvyšší kvalita a profesionálně vyškolený personál: svařování provádějí bez výhrady certifikovaní svářeči. Na vyžádání nainstalujeme váš systém přímo u vás.

Aplikace

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® je vysoce výkonné a ekonomické dávkovací čerpadlo pro jednoduché čerpání nebo dávkování.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecosmart® je levné dávkovací čerpadlo pro různé aplikace, které lze pohodlně a rychle objednat prostřednictvím online obchodu.

Mikrodávkovací čerpadla LEWA M

LEWA micrometering pump M

Mikrodávkovací čerpadla LEWA řady M jsou vhodná pro nejmenší průtoky, které se používají v laboratořích a výzkumných institucích.

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

V případě požadavku na nejmenší průtoky a přesné dávkování jsou mikrodávkovací čerpadla LEWA řady FC první volbou laboratorních čerpadel.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Pístové čerpadlo LEWA

LEWA Plungerpump

LEWA je vaším odborníkem na čerpadla: Kontaktujte nás a my vám nabídneme pístové čerpadlo splňující požadavky pro použití na pevnině i v pobřežních lokalitách!

Sundyne-Marelli

Sundyne Marelli Plungerpump

Sundyne-Marelli, horizontální a vertikální procesní čerpadla. Horizontální a vertikální procesní čerpadla podle normy API 610 Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne-Marelli podle normy ISO-13709, API-610.

Kryogenní čerpadlo Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Kryogenní čerpadla Nikkiso jsou ideální pro čerpání kryogenních kapalin, například pro přepravu LPG a LNG. Informujte se u našich odborníků!

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso

Nikkiso canned motor pump

Odstředivá čerpadla se zapouzdřeným motorem Nikkiso jsou dokonale vhodná pro přepravu a cirkulaci kapalin v chemickém průmyslu. Rádi vám pomůžeme při vašem výběru.

HMD Kontro

HMD Kontro centrifugal pump

Bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem HMD Kontro. Bezucpávková čerpadla s permanentním magnetickým pohonem HMD Kontro nabízejí výjimečný užitek při manipulaci s toxickými, agresivními, hořlavými, nebezpečnými a finančně nákladnými kapalinami.

Sundyne

Sundyne process pumps

Sundyne a Sunflo Vysokootáčková čerpadla a kompresory Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne, podle norem ISO-13709, API-610 (OH5, OH6), a čerpadla Sunflo jsou dokonalým řešením pro vysoké výtlačné výšky a nízké průtoky.

Standardní pneumaticky ovládané čerpadlo Wilden

Wilden air operated diaphragm pump

Jako vynálezce pneumaticky ovládaných čerpadel s dvojitou membránou společnost Wilden Pump & Engineering Co. představila své první čerpadlo tohoto typu již v roce 1955. Stlačeným vzduchem poháněné objemové čerpadlo s dvojitou membránou

Soupravy pro vstřikování chemikálií

Chemical Injection Package

Soupravy pro vstřikování chemikálií představují vstřikovací systémy určené pro chemikálie. Nabízíme soupravy – včetně nádrže, potrubí a příslušenství – podle vašich specifikací.

Posuvné plošiny pro čerpadla LEWA

LEWA Pumpskid

Připravené provozuschopné posuvné plošiny pro čerpadla, přizpůsobené požadavkům zákazníka, s malými nároky na zástavbový prostor, které jsou určeny pro těžbu ropy a plynu. Poraďte se s námi!

LEWA Flow Distribution System (FDS)

LEWA Flow Distribution Systems (FDS)

Specifické výrobní jednotky zákazníků

LEWA metering and mixing system

Společnost LEWA vyvíjí kompletní systémy pro dávkování, směšování a plnění kapalin. Kontaktujte nás a my vám poradíme!

Dávkovací systémy podle specifických požadavků zákazníka

LEWA metering system

Společnost LEWA poskytuje zakázkové dávkovací systémy podle vašich specifikací. Důvěřujte našim zkušenostem s dávkovací technologií z různých průmyslových oborů získaným v průběhu 60 let.

Geveke Nitrogen Generation Package

Geveke Nitrogen Generation Package

Mit dem Nitrogen Generation Package bietet Geveke eine komplette Anlage zur Gewinnung von Stickstoff für Prozesse bei der Öl- und Gasförderung.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Howden Burton Corblin Kompressoren, Howden Kompressoren sind ausgelegt für lange Laufzeiten bei kontinuierlichem Betrieb.

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Reference

 • Disposal of hydrocarbon condensate

  Likvidace kondenzátu uhlovodíku

  Likvidace kondenzátu uhlovodíku

  Požadavek zákazníka: Kondenzát uhlovodíku je odpadní produkt při výrobě zemního plynu. K jeho likvidaci jsou třeba hermeticky těsná procesní membránová čerpadla

  Dodávka firmy LEWA: čerpadlo

  Podrobnosti dodávky: 2 procesní membránová čerpadla triplex, typ LDE3, namontovaná na základovém rámu se střechou

  Hlavní produkt LEWA: Kluznice a balíček podle požadavků zákazníka

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Kondenzát uhlovodíku992 000
  TrhProces
  Onshore / ropa a plynVýroba plynu, onshore
 • Injection of scale inhibitor

  Injektáž inhibitoru usazenin anorganických látek

  Injektáž inhibitoru usazenin anorganických látek

  Požadavek zákazníka: K injektáži inhibitoru usazenin anorganických látek je třeba kompaktní řešení vstřikování pro offshore aplikaci

  Dodávka firmy LEWA: balíček

  Podrobnosti dodávky: Kompaktní kluznice chemických injektážních čerpadel LEWA s membránovým měřicím čerpadlem LEWA ecoflow, type LDB, a propojovacím potrubím

  Hlavní produkty LEWA:
  Chemický injektážní balíček (CIP) LEWA
  Membránové měřicí čerpadlo LEWA ecoflow

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Inhibitor usazenin anorganických látek606
  TrhProces
  Offshore / ropa a plynZpracování ropy, offshore
 • Methanol injection

  Injektáž metanolu

  Injektáž metanolu

  Požadavek zákazníka: Pro FPSO v polárních podmínkách má být instalováno řešení k injektáži metanolu na minimálním možném prostoru

  Dodávka firmy LEWA: balíček

  Podrobnosti dodávky: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex, typ G3G, G3S a GS

  Hlavní produkt LEWA: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Metanol25052 400
  Metanol3058 000
  Metanol3641 500
  TrhProces
  Offshore floater / ropa a plynZpracování ropy, offshore floater
 • Disposal of Condensate

  Likvidace kondenzátu

  Likvidace kondenzátu

  Požadavek zákazníka: Kondenzát je odpadní produkt při výrobě zemního plynu. K jeho likvidaci jsou třeba hermeticky těsná procesní membránová čerpadla

  Dodávka firmy LEWA: kluznice

  Podrobnosti dodávky: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex bez těsnění, typ G3F, s posilovacím čerpadlem s magnetickým pohonem v provedení Alloy 625

  Hlavní produkt LEWA: Procesní membránové čerpadlo LEWA triplex

  KapalinaTlak v barechPrůtok v l/hod
  Kondenzát3012 500
  TrhProces
  Offshore / ropa a plynVýroba plynu, offshore

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat