LEWA micrometering pump FC

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC

Mikrodávkovací čerpadla LEWA FC se používají jako laboratorní čerpadla pro dávkování velmi malých objemů v laboratorním prostředí. Dávkují s extrémní přesností a reprodukovatelným způsobem.

Mikrodávkovací čerpadla FC dosahují průtoků od 1,5 do 65 l/h na hlavu čerpadla. Při použití pístové hlavy je možné dosahovat výtlačného tlaku do 160 bar; při použití membránové hlavy je možné dosahovat tlak až 400 bar.

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC
Laboratorní čerpadla pro extrémně malé průtoky.

V laboratořích, testovacích centrech a dalších testovacích prostředích je nutné často odměřovat velmi malé objemy kapaliny. Vysoce je oceňována provozní spolehlivost a široké spektrum použití v těchto prostředích. Dávkování kapaliny musí být reprodukovatelné a ovladatelné s velkou dávkou přesnosti. Kapalina musí být chráněna před nečistotami.

Mikrodávkovací čerpadlo LEWA FC zcela splňuje požadavky kladené na laboratorní čerpadla. Je vysoce účinné a dávkuje s přesností ± 1 %. Je možné zkombinovat několik hlav a pohonných jednotek a sestavit tak kombinované vícenásobné čerpadlo. To umožňuje dosahovat vysokých průtoků nebo dávkovat různé kapaliny v rámci výrobní sekvence.

Takové modely je možné používat pro širokou škálu aplikací a pro splnění specifických požadavků zákazníků. K dispozici jsou dvě provedení: membránové čerpadlo a utěsněné pístové dávkovací čerpadlo.

LEWA micrometering pump FC

Dobré důvody pro mikrodávkovací čerpadla LEWA micro-metering pump®

Mikrodávkovací čerpadla LEWA FC jsou dostupná jako hydraulicky ovládaná membránová dávkovací čerpadla a mechanicky ovládaná utěsněná pístová dávkovací čerpadla.

Metering accuracy

Nejvyšší přesnost dávkování

Průtok může být nakonfigurován s absolutní přesností. Mikrodávkovací čerpadla pracují s přesností ± 1 %. To umožňuje dávkovat kapaliny v procesu v přesně definovaných objemech. Čerpadla LEWA nabízejí právě takovou enormní přesnost.


Monitoring, controls

Řídicí a monitorovací elektronika

Analyzujeme požadavky, které plynou z vašeho používání a dodávání vhodných mikrodávkovacích čerpadel, včetně specificky nastavitelné řídicí a monitorovací elektroniky. To umožňuje dosahovat maximální účinnost při provozování vašich systémů.


Accurate drive unit

Přesně pracující pohonná jednotka

Absolutní přesnost je naší normou: Mikrodávkovací čerpadla LEWA mají přesně pracující pohonné jednotky s elektronickým pohonem a vratným pružinovým mechanismem, který je aretován třecím systémem a je absolutně bez vůlí. Proto jsou tato čerpadla obzvláště vhodná pro laboratorní použití, kde se vyžaduje přesné dávkování.


Odolné proti úniku kapaliny a zápachu

Mikrodávkovací čerpadla LEWA nejsou jenom odolná proti únikům, jsou také absolutně utěsněná proti unikání zápachů.

Mazání olejem

Všechny pohyblivé součásti jsou nepřetržitě mazány olejem. Čerpadlo je chráněno před povětrnostními vlivy a postřikem vody.

Integrovaný pojistný ventil

Pojistný tlakový ventil v hydraulické části membránového čerpadla brání potenciálnímu přetížení za provozu. Tento ventil je individuálně nastavitelný a může být proto uzpůsoben pro různé provozní situace.


Výhodná kinematika

Pohon využívající vačky a pružiny má kinematické vlastnosti výhodné pro nejmenší dávkované průtoky.

Špičková technologie kovové membrány

Dávkovací čerpadla jsou vybavena důmyslnou technologií kovové membrány, která umožňuje dosahovat tlaků do 500 bar. Současně jsou čerpadla stále schopna odměřovat s vysokou přesností ± 1 %.

Široký rozsah nastavení

Mikrodávkovací čerpadla LEWA mohou být řízena v širokém rozsahu nastavení s konzistentně vysokou účinností a při dosažení neměnné křivky komprese.


Nízká hlučnost

Mikrodávkovací čerpadlo je za provozu zcela bezhlučné a díky tomu je dokonale vhodné pro laboratorní prostředí.

Bezpečné při chodu na sucho, snadno udržovatelné

Čerpadla jsou bezpečná při chodu na sucho a snadno udržovatelná. Nejsou použita žádná kluzná těsnění. To zaručuje nejvyšší bezpečnost procesu.

Ideální pro superkritické a drahé kapaliny

Mikrodávkovací čerpadla FC jsou vhodná pro superkritické a drahé kapaliny díky přesnosti a bezpečnosti dávkování.

Volitelné součásti

Kombinované schopnosti

Jednotlivé pohonné jednotky s vertikálně nainstalovaným motorem šetří místo. Alternativně lze za účelem redukce vibrací nebo odměřování receptu zkombinovat několik pohonných jednotek se stejným nebo jiným výkonem.

Minimalizace vibrací

Několik čerpadel, navržených k minimalizaci vibrací, může zcela nahradit efekt tlumiče vibrací. Ideální pro kapaliny, které snadno podléhají zkáze nebo které jsou lehce znečištěné (schopné aplikace CIP/SIP).

Konstrukce chráněná proti výbuchu

Na objednávku dodáváme čerpadla, vybavení a systémy v provedení s ochranou proti výbuchu pro provoz i v zónách EX 1. Garantujeme tak maximální bezpečnost.

Speciální jemné filtry

Na vyžádání vybavíme vaše čerpadlo speciálními jemnými filtry pro vysoce čisté kapaliny. To doporučujeme zejména u aplikací ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu.

Výroba ze speciálních materiálů

Pokud to proces vyžaduje, mokré díly, jako hlavice čerpadel a ventily, budou vyrobeny ze speciálních materiálů, např. z ušlechtilé oceli 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy nebo z oceli Duplex a PVC.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Elektrické nastavení zdvihu

Nastavte délku zdvihu čerpadla přesně podle konkrétního úkonu měření: čerpadla LEWA lze nastavit na plně automatický provoz díky elektrickému nastavení zdvihu s integrovaným regulátorem.

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Kompletní program řízení

Naše čerpadla a systémy nabízejí kompletní systém řízení/regulace. Možné je navíc také použití systému řízení PLC.

Technické údaje

Mikrodávkovací čerpadla FC jsou obzvláště vhodná pro nízké průtoky a vysoké tlaky. Zde jsou dostupné ve standardní konfiguraci.

Výkonové údaje

Typ Délka zdvihu [mm] Síla na pístní tyči [N]
FC 10 800

Montážní rozměry

Typ L [mm] B [mm] ΔB [mm] H [mm]
FC 375 164 120 400

Varianty hlav čerpadla

Mikrodávkovací čerpadla FC LEWA mohou být vybavena pístovou nebo membránovou hlavou.

Hlava čerpadla K110 (píst)

Standardní hlava čerpadla s jednoduchou ucpávkou pro tlaky do 160 bar.

Typ K110/K111
Tlak 160 bar
Průtok 65 l/h
Teplota -70/+400 °C
Viskozita 1000 mPa∙s
LEWA piston pump head
LEWA pumphead K

Hlava čerpadla M213 (membrána)

Hlava čerpadla pro tlaky do 400 bar.

Typ M213
Tlak 400 bar
Průtok 1,5 l/h
Teplota -30/+120 °C
Viskozita 50 mPa∙s

Průmyslové obory

Ropa a plyn
Ropa a plyn

Ropa a plyn

I Vy se můžete spolehnout na 60 let zkušeností s výrobou čerpadel, balíčků, kluznic a systémů pro onshore i offshore těžbu ropy a plynu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Odorizace plynu
Odorizace plynu

Odorizace plynu

LEWA odorizuje plyn: specifické jednotky nebo prověřené systémy – dodáme Vám přesně to, co potřebujete!
Read more

Rafinérie
Rafinérie

Rafinérie

Naše systémy se do destilačních zařízení, zpracovávajících surovou ropu, dodávají již 60 let. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Petrochemický průmysl
Petrochemický průmysl

Petrochemický průmysl

Dodáváme Vám odolná čerpadla a měřicí systémy pro procesy hydrokrakování. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Chemikálie
Chemikálie

Chemikálie

LEWA Vám dodává chemická čerpadla a řešení systémů na míru pro nejrůznější oblasti aplikací v chemickém průmyslu.
Read more

Plasty
Plasty

Plasty

LEWA je se svými zakázkovými zařízeními a systémy Vaším partnerem ve všech procesech míchání, zpracování polyetylenu a vytlačování plastů.
Read more

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie
Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

LEWA dodává pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie čerpadla a systémy, splňující veškeré hygienické požadavky. Rádi Vám poradíme s možným řešením!
Read more

Energetické vybavení
Energetické vybavení

Energetické vybavení

Dodáváme čerpadla a systémy pro elektrárny a dodavatele elektřiny. Přečtěte si podrobnosti a systémových řešení LEWA pro energetický průmysl.
Read more

Další odvětví
Další odvětví

Další odvětví

Jakožto specialista v nakládání s kapalinami máme samozřejmě také zkušenosti z jiných odvětví. Neváhejte kontaktovat naše poradce a zeptejte se, co Vás zajímá!
Read more

Ke stažení

Kontaktní osoby

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat