LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow®

Procesní membránové čerpadlo ecoflow je moderní čerpadlo určené pro vysokotlakou procesní technologii. Nabízí proměnnou segmentovou konstrukci a poskytuje správné řešení pro rozsáhlou řadu průmyslových aplikací.

Systém ochrany membrány DPS zajišťuje maximální spolehlivost procesu. Procesní membránové čerpadlo nabízí průtok až 19 m3/h na hlavici čerpadla a výtlačný tlak až 1 200 bar.

LEWA ecoflow®
Univerzální čerpadlo pro vysoké tlaky.

Procesní membránové čerpadlo ecoflow je „starším bratrem“ membránového dávkovacího čerpadla ecoflow. Jedná se o nejmodernější čerpadlo svého typu na světě a to pravé řešení pro téměř všechny aplikace v procesních technologiích, které vyžadují vysoké výtlačné tlaky.

Odzkoušený a osvědčený modulární systém umožňuje kombinovat různé hlavice čerpadla a pohonné jednotky díky variabilní segmentové konstrukci s řadovým provedením nebo provedením „boxer“.

Čerpadlo ecoflow zajišťuje spolehlivé použití i za těch nejméně příznivých podmínek díky patentované sendvičové membráně, systému ochrany membrány a vysoké trvanlivosti pohonné jednotky. Je ideální pro aplikace využívající v podstatě jakékoliv médium, i nebezpečné, hořlavé, toxické, abrazivní, viskózní, škodlivé pro životní prostředí nebo citlivé.


LEWA high pressure pump for process engineering

Dobré důvody pro čerpadlo LEWA ecoflow®

LEWA ecoflow je hydraulicky ovládané procesní membránové čerpadlo segmentové konstrukce a technologicky průkopnické řešení na světovém trhu.

Suction capability

Jedinečný sací výkon

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow se odlišuje od jiných čerpadel díky svému jedinečnému sacímu výkonu. S absolutním sacím tlakem do 0,1 bar poskytuje mnohem více než jenom širokou škálu bezpečných možností instalace. Provozní náklady pro celý systém mohou být rovněž nižší než u jiných čerpadel.


Modular System

Modulární systém

Odzkoušený a osvědčený modulární systém konstrukce umožňuje kombinovat různé hlavice čerpadla a pohonné jednotky díky variabilní segmentové konstrukci s řadovým provedením nebo provedením „boxer“. To umožňuje navrhnout procesní čerpadlo, které splní vaše specifické požadavky. Při konstrukci bereme vaše výkonové a prostorové požadavky v úvahu.


Safe start-up

Absolutně bezpečné a spolehlivé spouštění

Spouštění procesního čerpadla je bezpečné a snadné: Když čerpadlo nepracuje, pružina neustále přitahuje membránu do bezpečné neutrální polohy. Tím je zaručeno, že membrána nebude nikdy poškozena v důsledku nesprávné polohy při spuštění.


Long lifetime

Nízké náklady na údržbu a dlouhá provozní životnost

Modelová řada ecoflow nabízí dlouhou provozní životnost všech součástí a obzvláště nízké náklady na údržbu a provoz. Pokud jsou zachovány pravidelné intervaly údržby, mohou naše membránová čerpadla pracovat 40 let nebo déle nasazené ve výrobním procesu.


Safety manometre

Bezpečnost a spolehlivost v extrémních provozních stavech

Pro nás je bezpečnost a spolehlivost vždy na prvním místě: Čerpadlo není vystaveno poškození ani v případě provozních chyb nebo extrémních provozních stavů. Nabízíme maximální ochranu uživatele a stroje prostřednictvím vestavěných bezpečnostních mechanismů – nejenom v případě výskytu nadměrného primárního tlaku, ale rovněž v případě uzavření tlakového nebo sacího potrubí.


Vhodné pro téměř všechny kapaliny

Modelová řada ecoflow je díky své flexibilní konstrukci vhodná pro téměř všechny kapaliny. Čerpat je možné nebezpečné, toxické, abrazivní, viskózní, ekologicky škodlivé nebo citlivé kapaliny. Konfigurace, kterou je možné přizpůsobit požadavkům uživatele, umožňuje poskytnout vždy správnou variantu membránového procesního čerpadla.

Princip proměnného excentru

Průtok lze přizpůsobit pomocí osvědčeného principu proměnného excentru, který je založen na lineárním vztahu s délkou zdvihu.

Patentovaná sendvičová membrána

Naše patentovaná sendvičová membrána není jenom extrémně trvanlivá, ale rovněž dobře chráněná. Systémy ochrany membrány DPS společnosti LEWA a systém monitorování membrány umožňují zjistit jakékoliv poškození membrány předtím, než se roztrhne a dojde k tomu, že čerpaná kapalina bude znečištěna.


Integrovaný tlakový omezovací ventil

Pojistný tlakový ventil v hydraulické části membránového čerpadla brání potenciálnímu přetížení během provozu. Tento ventil je individuálně nastavitelný a může být proto uzpůsoben pro různé provozní situace.

Norma API 675

Modelová řada ecoflow splňuje mezinárodně platnou normu kvality podle organizace American Petroleum Institute API 675. Tato norma určuje všechny požadavky pro objemová čerpadla v průmyslových systémech s ohledem na design, konstrukci a výkon.

Robustní pohonné jednotky

Naše pohonné jednotky jsou extrémně robustní a odolné. To činí čerpadla ideálně vhodná pro použití i za těch nejvíce nepříznivých podmínek.


Vysoká energetická účinnost

Membránová čerpadla LEWA dosahuje nejvyšší účinnosti ze všech technologií čerpadel. Naše modelová řada ecoflow rovněž kombinuje vysokou účinnost s nízkou spotřebou energie.

Celosvětové normy

Při konstrukci čerpadla dodržujeme celosvětově platné normy a směrnice, například VDMA 24284, 24286‐10 a FDA.

Hermeticky utěsněno

Membránové čerpadlo pracuje bez dynamických těsnění. To vytváří hermeticky utěsněný pracovní prostor. Do venkovního prostoru neuniknou žádné emise, ani není možné znečištění kapaliny z venkovního prostředí.

Volitelné možnosti

Kombinované schopnosti

Jednotlivé pohonné jednotky s vertikálně nainstalovaným motorem šetří místo. Alternativně lze za účelem redukce vibrací nebo odměřování receptu zkombinovat několik pohonných jednotek se stejným nebo jiným výkonem.

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Různé geometrie připojení

Naše čerpadla jsou vybavena všemi běžnými geometriemi připojení, jako je norma DIN, vysokotlaká norma BASF, American ANSI, JIS nebo vaše individuální požadavky.

Integrace do systémů řízení procesu

Příjem signálu ze systému řízení procesu může být analogový nebo digitální. Průtok se nastavuje elektrickým nebo pneumatickým nastavováním zdvihu, alternativně motorovým pohonem (FU).

Sanitární a hygienický design

Čerpadla a systémy LEWA v sanitárním a hygienickém designu jsou využitelná do všech aplikací vyžadujících extrémní čistotu, například v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Čerpadla v provedení Boxer

S čerpadly LEWA v provedení Boxer zdvojnásobíte průtok při stejné velikosti převodu. V tomto provedení pohání převod dvě hlavice čerpadla najednou.

Funkce CIP a SIP

Mnoho čerpadel, systémů a jednotek LEWA lze vyčistit (Cleaning in Place) a sterilizovat (Sterilization in Place). Není přitom nutné vybavení k čištění demontovat.

Výroba ze speciálních materiálů

Pokud to proces vyžaduje, mokré díly, jako hlavice čerpadel a ventily, budou vyrobeny ze speciálních materiálů, např. z ušlechtilé oceli 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy nebo z oceli Duplex a PVC.

Výkonové spektrum

S kombinací různých hlavic čerpadel a převodových jednotek pokrývají membránová procesní čerpadla LEWA ecoflow široké výkonové spektrum. To nám umožňuje poskytovat vysoce výkonná a energeticky úsporná čerpadla pro jakoukoliv požadovanou aplikaci.

Data pohonné jednotky

Typ Délka zdvihu [mm] Síla na pístní tyči [N]
LDF 55 24 500
LDG 60 35 000
LDH 120 60 000

Přehled výkonu

Performance overview LEWA process pumps

Montážní rozměry

Prostřednictvím uspořádání několika čerpadel nebo pomocí kompaktního provedení „boxer“ můžete uspořit prostor a hmotnost. S různými hlavicemi čerpadel můžete čerpat několik kapalin najednou.

Montážní rozměry

Typ L [mm] W [mm] ΔW [mm] H [mm]
LDF 1 130 900 430 940
LDG 1 300 1 300 490 1 000
LDH 2 100 1 800 717 1 500

Montážní rozměry

Assembly dimensions LEWA ecoflow

Varianty hlavic čerpadla

Poskytujeme různé hlavice čerpadel pro různé aplikace. Celé naše spektrum sahá od univerzálních variant po speciální konstrukce pro vysoké teploty, tlaky nebo agresivní kapaliny.

Hlava čerpadla M900

Moderní univerzální hlava membránového čerpadla s PTFE sendvičovou membránou s maximální provozní spolehlivostí. Patentovaná technologie DPS umožňuje také schopnost navýšení hodnoty sání. Tato funkce je v oblasti hydraulicky ovládaných membránových čerpadel velmi jedinečná. Tento systém může být instalován na všech čerpadlech ecoflow.

Typ M900
Tlak 500 bar
Průtok 6 m³/h
Teplota -20/+150 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Hlava čerpadla M500

Univerzální hlava membránového čerpadla se sendvičovou membránou z PTFE pro vysoké hodnoty průtoku. Osvědčený, trvanlivý a spolehlivý systém s funkcí řízení polohy membrány.

Typ M500
Tlak 350 bar
Průtok 19 m³/h
Teplota -50/+150 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady ecoflow ≥ LDE.
LEWA pump head M500
LEWA pump head M500

Hlava čerpadla M800

Univerzální hlava membránového čerpadla s PTFE sendvičovou membránou pro extrémní tlakové hodnoty. Speciální geometrie membránového upevňovacího systému umožňuje použití PTFE membrán v rozsahu tlakových hodnot až do výše 1000 bar, což má za následek velmi kompaktní tvar. Velmi ekonomické řešení v rámci rozsahu vysokých tlakových hodnot, obzvláště při srovnání s hlavami čerpadel s kovovými membránami.

Typ M800
Tlak 1000 bar
Průtok 1,1 m³/h
Teplota -10/+60 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová čerpadla řady ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M800
LEWA pump head M800

Hlava čerpadla M400

Osvědčené hlavy čerpadel s kovovou membránou pro využití při extrémních hodnotách tlaku a při vysokých teplotách. Systém je vhodný také v případech, ve kterých je požadován vysoký stupeň odolnosti proti pronikání. Membrána pracuje v prostoru mezi dvěma protilehlými deskami, které omezují průhyb membrány a poskytují vysoký stupeň provozní spolehlivosti. Systém sledování membrány nabízí výhodu v otázce bezpečnosti, a to prostřednictvím okamžitého zobrazování informace o poškození na vrstvě membrány.

Typ M400
Tlak 1200 bar
Průtok 0,8 m³/h (M400)
Teplota -40/+200 °C
Viskozita 500 mPa∙s
Provozní možnosti Model M400 lze nainstalovat na všechna membránová procesní čerpadla řady ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M200, M400
LEWA pump head M200-M400

Zvláštní hlavy čerpadla v provedení s dálkovým ovládáním

Určité úkoly techniky zpracování zahrnují dávkování nebo cirkulaci médií s kritickými vlastnostmi jako vysoká teplota nebo vysoká abrazivita. Použitá dávkovací čerpadla musí mít výtlačnou stranu často chráněnou před těmito kritickými podmínkami za účelem ochrany systému i ochrany zaměstnanců obsluhy. Běžné dávkovací čerpadlo bývá pro tyto úkoly často nevhodné z důvodu kompaktní konstrukce.

Typ MR / MV / KV
Tlak 500 bar
Průtok 19 m³/h
Teplota -70/+400 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Hlavy čerpadla s dálkovým ovládáním lze používat na všech dávkovacích a procesních čerpadlech LEWA ecoflow a na dávkovacích a procesních čerpadlech LEWA triplex.
LEWA pump head M900
LEWA diaphragm remote head cutaway

Průmyslové obory

Ropa a plyn
Ropa a plyn

Ropa a plyn

I Vy se můžete spolehnout na 60 let zkušeností s výrobou čerpadel, balíčků, kluznic a systémů pro onshore i offshore těžbu ropy a plynu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Rafinérie
Rafinérie

Rafinérie

Naše systémy se do destilačních zařízení, zpracovávajících surovou ropu, dodávají již 60 let. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Petrochemický průmysl
Petrochemický průmysl

Petrochemický průmysl

Dodáváme Vám odolná čerpadla a měřicí systémy pro procesy hydrokrakování. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Chemikálie
Chemikálie

Chemikálie

LEWA Vám dodává chemická čerpadla a řešení systémů na míru pro nejrůznější oblasti aplikací v chemickém průmyslu.
Read more

Čisticí a mycí prostředky
Čisticí a mycí prostředky

Čisticí a mycí prostředky

Nabízíme spolehlivé, recepturou řízené systémy pro výrobu čisticích a mycích prostředků. Obraťte se na odborníky společnosti LEWA pro více informací!
Read more

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie
Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

LEWA dodává pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie čerpadla a systémy, splňující veškeré hygienické požadavky. Rádi Vám poradíme s možným řešením!
Read more

Potravinářský průmysl
Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl

Využijte čerpadla a systémová řešení LEWA ve svých procesech homogenizace v potravinářském průmyslu. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Energetické vybavení
Energetické vybavení

Energetické vybavení

Dodáváme čerpadla a systémy pro elektrárny a dodavatele elektřiny. Přečtěte si podrobnosti a systémových řešení LEWA pro energetický průmysl.
Read more

Aplikace

Ke stažení

Kontaktní osoba

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat