Produkce melaminu s membránovými čerpadly LEWA

Melamin se získává pomocí procesu trimerizace močoviny. Močovina je přetvářena na melamin, amoniak a oxid uhličitý (vnější plyn) buď v rámci katalytického procesu s nízkým tlakem nebo při nekatalytickém procesu s vysokým tlakem.

Společnost LEWA může zajistit spolehlivý provoz čerpadel v procesech zpracovávání melaminu v mnohých aplikacích s vysokými teplotami a simultánním vysokým tlakem, a to pomocí čerpadel PTFE s membránami, například při teplotě 155 °C a tlaku okolo 230 bar.

Močovina jako průmyslová surovina může být převážena jako roztavená hmota pomocí příslušných hlavic čerpadla.

Řešení

Měřicí čerpadla a čerpadla s membránou (LEWA) splňují specifické požadavky pro přepravu močoviny.

Důležité výhody:

 • Přeprava roztavené hmoty až do teploty 155 °C pomocí membrány PTFE
 • Různé velikosti pohonu, dokonce i při průtocích vysokých objemů
 • Tlaky až 230 bar
 • Kontrola umístění membrán v zájmu zabránění nechtěným podmínkám
 • Pevnost a spolehlivost díky technologii LEWA vhodné pro příslušnou aplikaci

V zájmu zachování kapalného stavu močoviny (tuhnoucí kapalná fáze pod 135 °C) jsou u příslušných zařízení, potrubí a čerpadel kontrolovány hodnoty teploty.

Plně opláštěná hlava čerpadla LEWA s membránou je vhodná speciálně pro tuto aplikaci. Kryt hlavice čerpadla a procesní ventily jsou opláštěny tímto způsobem, takže provozní teplota je udržována v rámci specifického rozsahu.

Oblasti použití

 • Dřevozpracující průmysl
  laminace desek z částic, vlákninových desek a laminovaných panelů

 

Produkty

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow® od společnosti LEWA je skutečně univerzálním prostředkem pro dávkování a směšování a lze jej používat ve všech průmyslových oborech.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Sundyne-Marelli

Sundyne Marelli Plungerpump

Sundyne-Marelli, horizontální a vertikální procesní čerpadla. Horizontální a vertikální procesní čerpadla podle normy API 610 Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne-Marelli podle normy ISO-13709, API-610.

HMD Kontro

HMD Kontro centrifugal pump

Bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem HMD Kontro. Bezucpávková čerpadla s permanentním magnetickým pohonem HMD Kontro nabízejí výjimečný užitek při manipulaci s toxickými, agresivními, hořlavými, nebezpečnými a finančně nákladnými kapalinami.

Sundyne

Sundyne process pumps

Sundyne a Sunflo Vysokootáčková čerpadla a kompresory Čerpadla pro vysoké zatížení Sundyne, podle norem ISO-13709, API-610 (OH5, OH6), a čerpadla Sunflo jsou dokonalým řešením pro vysoké výtlačné výšky a nízké průtoky.

Standardní pneumaticky ovládané čerpadlo Wilden

Wilden air operated diaphragm pump

Jako vynálezce pneumaticky ovládaných čerpadel s dvojitou membránou společnost Wilden Pump & Engineering Co. představila své první čerpadlo tohoto typu již v roce 1955. Stlačeným vzduchem poháněné objemové čerpadlo s dvojitou membránou

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat