Methanolová injektáž v průmyslu s olejovými a plynnými látkami se skluznicemi a příslušnými balíčky společnosti LEWA

Methanol se používá především pro vysoušení a odmrazování v průmyslu zabývajícím se plynem a olejovými látkami.

Methanol může být injektován buď kontinuálně nebo přerušované. Zabraňuje vzniku hydrátů, především u zahraničních zdrojů, a snižuje bod mrznutí vody uváděný v procentech při převozu olejových a plynných látek.

Vysoký stupeň bezpečnosti a snížené náklady na energie u čerpadel a systémů LEWA znamená také to, že tyto produkty si na sebe během krátké doby dokáží vydělat.

Řešení

Výhody balíčků LEWA pro methanolovou injektáž:

 • Spolehlivost a nepropustnost materiálu do max. tlaku 1 200 bar
 • Velmi dobrá schopnost sání u čerpadlové hlavice s návratem M900 a s pružinovou membránou
 • Dlouhá životnost membrán (10 000 hodin a více)
 • Spolehlivý a rychlý monitorovací systém s membránou pro dosažení maximální spolehlivosti procesu v extrémních hodnotách tlaku
 • Jednoduchá a rychlá výměna membrány
 • Všechny pohyblivé části hlavice čerpadla jsou chráněny v olejové lázni
 • Speciální design LEWA snadno překonává vysoké hodnoty tlakového sání. Jednotka se při vysokém tlaku uvolňování sama uzavírá.
 • Velmi nízké požadavky na údržbu a spolehlivý systém monitoringu.

  1. Proto se hodí se pro provoz s obsluhou i bez obsluhy
  2. Systém je navržen pro kontinuální i přerušovaný provoz u injektážních aplikací s nízkým, středním a vysokým tlakem

 • Eliminace nákladných provozních výpadků a přerušování, prostřednictvím sendvičové membrány: čerpadlo nemusí být zastaveno ihned; provoz může pokračovat dál až do okamžiku příjezdu údržbářů na místo nebo do okamžiku, kdy je vhodné provést opravu

Další výhody

 • Kompaktní modulární design umožňuje instalaci v dostupném prostoru (například na FPSO)
 • Hodnoty průtoku od několika stovek (kontinuálních injektáží) až do několika tisíců litrů za hodinu (přerušované měření)
 • Přesná čerpadla s posunutou fází umožňují měření s nízkou pulzací a uniformní měření, která jsou možná dokonce i bez tlumiče pulzace
 • Není potřeba žádných zvláštních čerpadel typu Lubeoil s kontrolními a sledovacími nástroji, jelikož kliková skříň je vybavena systémem pro ponorné mazání a stříkací mazání

Pozadí

Methanol je vedlejším produktem rafinérského procesu.

Vlastnosti methanolu:

Methanol je velmi hořlavý, hoří světlým plamenem. Metanol je za denního světla téměř neviditelný, což znamená značné riziko. Může docházet k formování plynných/vzduchových směsí, možné je rovněž elektrostatické spalování (i při nízkých koncentracích 25 %). Složky při rozkládání: oxid uhličitý, oxid uhelnatý a formaldehyd.

Methanol samotný není toxický, ale enzymy, které zachycují methanol v lidském těle, vytvářejí formaldehyd a kyselinu mravenčí. Tyto produkty jsou vysoce reaktivní (formaldehyd), nebo velmi kyselé (kyselina mravenčí). Reakční čas v lidském těle je 15 a více hodin, takže se často stává, že aktuální příčinu otravy již není možné zjistit. S methanolem se proto musí zacházet velmi obezřetně, nesmí docházet pokud možno k žádným únikům.

Použití LDHI:

Ve vzácných případech se používá náhrada methanolu, tak zvané LDHI (nízké dávky inhibitorů hydrátů). Jedná se o případy, kdy pozdější proces úpravy netoleruje methanol, jelikož poslední krok při přípravě vody je prováděn biologickým způsobem. Methanol zabíjí mikroby, které se používají pro konečné odstranění zbytků oleje. LDHI je dražší než methanol, proto se používá pouze ve specifikovaných případech.

Při používání této látky je třeba brát v úvahu, že injektážní množství LDHI jsou podstatně nižší, běžně se jedná pouze o 1/10 nebo 1/20 množství používaného s methanolem. Kromě toho mohou tyto látky při vysokých hodnotách tlaku (>350 bar) krystalizovat a mohou být také velmi abrazivní. Možná bude zapotřebí použití karbidových ventilů s wolframem.

Produkty

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecosmart® je levné dávkovací čerpadlo pro různé aplikace, které lze pohodlně a rychle objednat prostřednictvím online obchodu.

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Procesní membránové čerpadlo LEWA ecoflow je špičkovým zařízením mezi inovativními a univerzálními procesními čerpadly pro vysokotlakou procesní technologii.

Procesní čerpadlo LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex je nejkompaktnějším procesním čerpadlem určeným pro vysokotlaké procesy ve všech průmyslových oborech. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

Pístové čerpadlo LEWA

LEWA Plungerpump

LEWA je vaším odborníkem na čerpadla: Kontaktujte nás a my vám nabídneme pístové čerpadlo splňující požadavky pro použití na pevnině i v pobřežních lokalitách!

Soupravy pro vstřikování chemikálií

Chemical Injection Package

Soupravy pro vstřikování chemikálií představují vstřikovací systémy určené pro chemikálie. Nabízíme soupravy – včetně nádrže, potrubí a příslušenství – podle vašich specifikací.

Posuvné plošiny pro čerpadla LEWA

LEWA Pumpskid

Připravené provozuschopné posuvné plošiny pro čerpadla, přizpůsobené požadavkům zákazníka, s malými nároky na zástavbový prostor, které jsou určeny pro těžbu ropy a plynu. Poraďte se s námi!

Směšovací technologie Chemineer

Chemineer agitators

Směšovací technologie Chemineer. Míchadla Chemieer nabízejí široké spektrum produktů. Uplatnění naleznou v téměř všech procesech, v nichž dochází k míchání kapalin či plynů – od turbínových míchadel po lopatky míchaček.

Kontaktní osoba

 • Sales Office Czech Rep.
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
 • +420 5 432360-52
 • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat