LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow ®

Komplexní modulární systém činí utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow nákladově efektivním řešením pro čerpání kapalin.

V případě utěsněného pístového dávkovacího čerpadla LEWA ecoflow je kapalina čerpána přímo pístem. To znamená, že těsnění pístu se dostávají do přímého kontaktu s kapalinou. Díky této technologii nabízíme nákladově efektivní řešení pro snadné dávkování s průtokem do 9 m³/h na hlavu čerpadla a výtlačným tlakem do 500 bar.

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow®
Nákladově efektivní alternativa pro jednoduché dávkování.

Nemusí se vždy jednat o drahé řešení: V mnoha případech použití složitých membránových dávkovacích čerpadel není ekonomicky výhodné, pokud čerpáte běžné kapaliny. Proto poskytujeme utěsněná pístová dávkovací čerpadla LEWA ecoflow jako nákladově efektivní alternativu.

Proto je v případě čerpání nekritických kapalin, například vody nebo pryskyřice, výhodné spoléhat se na jednoduchá a robustní čerpadla s nízkými pořizovacími a provozními náklady.

Navzdory nízkým nákladům nabízíme samozřejmě odzkoušenou a osvědčenou kvalitu LEWA: Každé utěsněné pístové dávkovací čerpadlo ecoflow je vyrobeno v Německu, kde prochází všemi stupni zajištění kvality. Samozřejmě, že se také spoléháme na odzkoušený a osvědčený modulární systém s různými hlavami, pohonnými jednotkami a motory čerpadel.

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Dobré důvody pro použití utěsněných pístových dávkovacích čerpadel LEWA ecoflow®

Čerpadlo LEWA ecoflow je hydraulicky ovládané utěsněné pístové dávkovací čerpadlo, které poskytuje mnoho výhod oproti srovnatelným výrobkům.

Suction capability

Jedinečný sací výkon

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow se odlišuje od jiných čerpadel díky svému jedinečnému sacímu výkonu. S absolutním sacím tlakem do 0,1 bar poskytuje mnohem více než jenom širokou škálu bezpečných možností instalace. Provozní náklady na celý systém mohou být rovněž nižší než u jiných srovnatelných čerpadel.


Cost effectiveness

Ekonomické řešení pro jednoduché úkoly

Díky jednoduché, avšak robustní pístové technologii hlavy je utěsněné pístové dávkovací čerpadlo ideálním řešením pro snadné dávkování nekritických kapalin. Kromě toho se vyznačuje obzvláště vysokou energetickou účinností a nízkými nároky na údržbu.


API Standard

Norma API 675

Modelová řada ecoflow splňuje mezinárodně platnou normu kvality podle organizace American Petroleum Institute API 675. Tato norma určuje všechny požadavky pro objemová čerpadla v průmyslových systémech s ohledem na design, konstrukci a výkon. Rádi vám v případě potřeby nabídneme další certifikace.


Vysoce kvalitní materiály

Všechny součásti čerpadel, které jsou v přímém kontaktu s kapalinou, jsou zhotoveny z vysoce kvalitních materiálů. Písty jsou například zhotoveny z oxidové keramiky.

Celosvětové normy

Při konstrukci čerpadel dodržujeme celosvětově platné normy a směrnice, například VDMA 24284, 24286‐10 a FDA.

Odzkoušené a osvědčené těsnění pístu

Utěsněné pístové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow používá odzkoušená a osvědčená těsnění pístu pro zajištění maximální těsnosti.

Volitelné součásti

Kombinované schopnosti

Jednotlivé pohonné jednotky s vertikálně nainstalovaným motorem šetří místo. Alternativně lze za účelem redukce vibrací nebo odměřování receptu zkombinovat několik pohonných jednotek se stejným nebo jiným výkonem.

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Různé geometrie připojení

Naše čerpadla jsou vybavena všemi běžnými geometriemi připojení, jako je norma DIN, vysokotlaká norma BASF, American ANSI, JIS nebo vaše individuální požadavky.

Těsnění pístu s možností oplachu

Abychom zaručili dlouhou životnost čerpadla bez zbytečných úniků, jsou naše čerpadla vybavena omyvatelným těsněním pístu. Snadno a bezpečně tak odstraníte případné úniky.

Diagnostické přípojky

Naše čerpadla a systémy mají přípojky, které usnadňují diagnostiku jejich výkonu. Tu zajišťuje servisní technik přímo na místě nebo pomocí vzdáleného sledování.

Integrace do systémů řízení procesu

Příjem signálu ze systému řízení procesu může být analogový nebo digitální. Průtok se nastavuje elektrickým nebo pneumatickým nastavováním zdvihu, alternativně motorovým pohonem (FU).

Technologie Intellidrive

Pomocí vysoce dynamického servomotoru můžete nastavovat hodnoty zdvihu čerpadla podle požadavků systému a procesu.

Výroba ze speciálních materiálů

Pokud to proces vyžaduje, mokré díly, jako hlavice čerpadel a ventily, budou vyrobeny ze speciálních materiálů, např. z ušlechtilé oceli 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy nebo z oceli Duplex a PVC.

Produktová řada

V kombinaci s různými hlavami pokrývají pístová dávkovací čerpadla LEWA ecoflow široké výkonové spektrum. To nám umožňuje poskytovat vysoce výkonná a energeticky úsporná čerpadla pro jakoukoliv požadovanou aplikaci.

Data pohonné jednotky

Typ Délka zdvihu [mm] Síla na pístní tyči [N]
LDB 15 2 000
LDC 15 5 000
LDD 30 7 000
LDE 30 20 000

Přehled výkonu

Performance overview LEWA ecoflow

Montážní rozměry

Prostřednictvím uspořádání několika čerpadel nebo pomocí kompaktního provedení „boxer“ můžete uspořit prostor a hmotnost. S různými hlavami čerpadel můžete čerpat několik kapalin najednou.

Montážní rozměry

Typ L [mm] B [mm] ΔB [mm] H [mm]
LDB 400 400 185 260
LDC 450 500 220 320
LDD 700 750 280 610
LDE 800 900 350 690

Montážní rozměry

Assembly dimensions LEWA ecoflow

Varianty hlav čerpadla

Poskytujeme různé hlavy čerpadel pro různé aplikace. Celé naše spektrum sahá od univerzálních variant po speciální konstrukce pro vysoké teploty, tlaky nebo agresivní kapaliny.

Hlava čerpadla K110/K111

Standardní hlava čerpadla s jednoduchou ucpávkou pro tlaky do 160 bar.

Typ K110/K111
Tlak 160 bar
Průtok 9 m³/h
Teplota -70/+400 °C
Viskozita 1 500 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna čerpadla řady ecoflow ≥ LDE.
LEWA piston pump head
LEWA pumphead K

Hlava čerpadla K210/K211

Hlava vysokotlakého čerpadla s dvojnásobně předpjatým ucpávkovým těsněním pro tlaky do 500 bar.

Typ K210/K211
Tlak 500 bar
Průtok 9 m³/h
Teplota -70/+400 °C
Viskozita 1 500 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna čerpadla řady ecoflow ≥ LDE.
LEWA piston pump head
LEWA pump head K211

Hlava čerpadla K511

Zvláštní provedení s celkovým topným pláštěm pro tavení.

Typ K511
Tlak 176 bar
Průtok 1,5 m³/h
Teplota -20/+150 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
LEWA pumphead K

Zvláštní hlavy čerpadla v provedení s dálkovým ovládáním

Určité úkoly techniky zpracování zahrnují dávkování nebo cirkulaci médií s kritickými vlastnostmi jako vysoká teplota nebo vysoká abrazivita. Použitá dávkovací čerpadla musí mít výtlačnou stranu často chráněnou před těmito kritickými podmínkami za účelem ochrany systému i ochrany zaměstnanců obsluhy. Běžné dávkovací čerpadlo bývá pro tyto úkoly často nevhodné z důvodu kompaktní konstrukce.

Typ MR / MV / KV
Tlak 500 bar
Průtok 19 m³/h
Teplota -70/+400 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Hlavy čerpadla s dálkovým ovládáním lze používat na všech dávkovacích a procesních čerpadlech LEWA ecoflow a na dávkovacích a procesních čerpadlech LEWA triplex.
LEWA pump head M900
LEWA diaphragm remote head cutaway

Průmyslové obory

Ropa a plyn
Ropa a plyn

Ropa a plyn

I Vy se můžete spolehnout na 60 let zkušeností s výrobou čerpadel, balíčků, kluznic a systémů pro onshore i offshore těžbu ropy a plynu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Odorizace plynu
Odorizace plynu

Odorizace plynu

LEWA odorizuje plyn: specifické jednotky nebo prověřené systémy – dodáme Vám přesně to, co potřebujete!
Read more

Rafinérie
Rafinérie

Rafinérie

Naše systémy se do destilačních zařízení, zpracovávajících surovou ropu, dodávají již 60 let. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Petrochemický průmysl
Petrochemický průmysl

Petrochemický průmysl

Dodáváme Vám odolná čerpadla a měřicí systémy pro procesy hydrokrakování. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Chemikálie
Chemikálie

Chemikálie

LEWA Vám dodává chemická čerpadla a řešení systémů na míru pro nejrůznější oblasti aplikací v chemickém průmyslu.
Read more

Plasty
Plasty

Plasty

LEWA je se svými zakázkovými zařízeními a systémy Vaším partnerem ve všech procesech míchání, zpracování polyetylenu a vytlačování plastů.
Read more

Čisticí a mycí prostředky
Čisticí a mycí prostředky

Čisticí a mycí prostředky

Nabízíme spolehlivé, recepturou řízené systémy pro výrobu čisticích a mycích prostředků. Obraťte se na odborníky společnosti LEWA pro více informací!
Read more

Potravinářský průmysl
Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl

Využijte čerpadla a systémová řešení LEWA ve svých procesech homogenizace v potravinářském průmyslu. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Energetické vybavení
Energetické vybavení

Energetické vybavení

Dodáváme čerpadla a systémy pro elektrárny a dodavatele elektřiny. Přečtěte si podrobnosti a systémových řešení LEWA pro energetický průmysl.
Read more

Další odvětví
Další odvětví

Další odvětví

Jakožto specialista v nakládání s kapalinami máme samozřejmě také zkušenosti z jiných odvětví. Neváhejte kontaktovat naše poradce a zeptejte se, co Vás zajímá!
Read more

Aplikace

Ke stažení

Kontaktní osoby

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat