LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Mechanické membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos®

Čerpadlo LEWA ecodos je bezpečné, spolehlivé a účinné membránové dávkovací čerpadlo s mechanickým ovládáním membrány, které nabízí mnoho možností. Je vhodné v podstatě pro všechny úkoly dávkování a čerpání v nízkotlakém rozsahu. Jeho multiplexní funkce umožňuje použití v dalších aplikacích, například pro čerpání s nízkými pulzacemi, dávkování v rámci výrobních návodů a směšování.

Čerpadlo ecodos nabízí průtok 0,4 až 1 500 l/h na hlavu čerpadla a maximální výtlačný tlak 20 bar.

LEWA ecodos®
Optimální řešení pro nízkotlaký rozsah.

Mnoho úkolů dávkování probíhá v nízkotlakém rozsahu. Principiálně je zde možné používat také vysokotlaká čerpadla, například LEWA ecoflow, ačkoliv ta nejsou tak účinná.

Další důležitý důvod pro použití mechanicky ovládaných dávkovacích čerpadel je to, že chrání čerpanou kapalinu před znečištěním, protože čerpadlo nepoužívá žádný hydraulický olej. Mnoho zákazníků preferuje mechanicky ovládaná dávkovací čerpadla obzvláště pro použití ve farmacii a pro kapaliny, které reagují s hydraulickým olejem.

Z tohoto důvodu společnost LEWA nabízí čerpadla ecodos jako účinné bezpečné řešení pro čerpání kapaliny v nízkotlakém rozsahu.

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Dobré důvody pro čerpadlo LEWA ecodos®

Čerpadlo LEWA ecodos je mechanicky ovládané membránové dávkovací čerpadlo s monitorovanou, čtyřvrstvou sendvičovou membránou pro nízké tlaky, které má mnoho výhod oproti srovnatelným čerpadlům.

Metering accuracy

Přesné nastavení dávkování

I v případě nízkého tlaku je membránové čerpadlo ecodos schopné přesného seřízení průtoku ± 1 %. Díky možnosti nastavení čerpadla pomocí délky zdvihu nebo otáček je možné dosáhnout přesného seřízení rozsahu až 1:50.


Various sizes and configurations

Různé velikosti a zařízení

Nastavte čerpadlo LEWA ecodos přesně podle svých potřeb: S 13 hodnotami výstupních výkonových parametrů, variantami materiálů 316/316L (1.4401/1.4404), PVC, PVDF a PTFE a přizpůsobenému příslušenství je membránové dávkovací čerpadlo vhodné pro téměř jakýkoliv úkol čerpání v rozsahu nízkých hodnot.


Control systems

Integrace do řídicích systémů s otevřenou a uzavřenou smyčkou

Jednoduše integrujte čerpadlo LEWA ecodos do stávajícího výrobního systému. Výkon na straně motoru můžete regulovat pomocí frekvenčního měniče nebo automatického seřízení zdvihu. Rádi vám poradíme jak zajistit, aby vaše čerpadla pracovala s maximální účinností.


Hermeticky utěsněno

Membránové dávkovací čerpadlo ecodos je poháněno mechanicky (nikoliv hydraulicky). To znamená, že čerpaná kapalina není znečištěna hydraulickým olejem nebo vlivem okolního prostředí.

Vysoká úroveň výrobní spolehlivosti

I když je poškozená membrána, je možné pokračovat v provozu. Proto máte dostatečný čas na provedení údržby. To zajišťuje vysokou úroveň výrobní spolehlivosti.

Sendvičová membrána PTFE

Čtyřvrstvá sendvičová membrána z PTFE je extrémně stabilní a trvanlivá. Je během provozu také monitorovaná pomocí patentovaného systému monitorování membrány DPS.

Volitelné součásti

Kombinované schopnosti

Jednotlivé pohonné jednotky s vertikálně nainstalovaným motorem šetří místo. Alternativně lze za účelem redukce vibrací nebo odměřování receptu zkombinovat několik pohonných jednotek se stejným nebo jiným výkonem.

Konstrukce chráněná proti výbuchu

Na objednávku dodáváme čerpadla, vybavení a systémy v provedení s ochranou proti výbuchu pro provoz i v zónách EX 1. Garantujeme tak maximální bezpečnost.

Integrace do systémů řízení procesu

Příjem signálu ze systému řízení procesu může být analogový nebo digitální. Průtok se nastavuje elektrickým nebo pneumatickým nastavováním zdvihu, alternativně motorovým pohonem (FU).

Dokonale přizpůsobené příslušenství

Pozornost věnujeme i nejmenším detailům: veškeré elektrické a elektronické příslušenství membránového měřicího čerpadla je dokonale přizpůsobeno vašemu konkrétnímu produktu – od kontaktního snímače po frekvenční měnič.

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Různé geometrie připojení

Naše čerpadla jsou vybavena všemi běžnými geometriemi připojení, jako je norma DIN, vysokotlaká norma BASF, American ANSI, JIS nebo vaše individuální požadavky.

Sanitární a hygienický design

Čerpadla a systémy LEWA v sanitárním a hygienickém designu jsou využitelná do všech aplikací vyžadujících extrémní čistotu, například v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Kompletní dokumentace

V procesu dokumentace zohledňujeme vaše požadavky a na vyžádání vám rádi poskytneme záznamy o kontrolách, tištěné vzorky, diagramy výkonnostních charakteristik a podklady k registraci.

Řídicí a regulační jednotky

S funkčně testovanými řídicími a regulačními jednotkami pro často používané standardní úkony membránového měřicího čerpadla – např. měření dávky – bude váš proces rychlejší a jednodušší.

Produktová řada

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecodos je dostupné v různých velikostech, v závislosti na použití. Toto čerpadlo nabízí průtoky od 2 do 1 500 l/h.

Typ čerpadla/průtok
Přípustný tlak pro nerezovou ocel
Přípustný tlak pro plastPřípustná teplota [°C]
[l/h][bar][bar] VAPVCPVDF
22012806080
42012806080
62012806080
122012806080
251010806080
501010806080
901010806080
1801010806080
3507,57,5806080
5507,57,5806080
75055806080
1 10055806080
1 50055806080

Montážní rozměry

Uspořte prostor a hmotnost prostřednictvím uspořádání několika čerpadel. S různými hlavami čerpadel můžete čerpat několik kapalin najednou.

Montážní rozměry

TypL [mm]W [mm] ∆W [mm]H [mm]
2–5036022085480
90–350425220120570
550595270175660
750–1 500¹)500400800
750–1 500²)500900250450

1) svislá montáž motoru

2) vodorovná montáž motoru

Montážní rozměry

Assembly dimensions LEWA ecodos

Průmyslové obory

Rafinérie
Rafinérie

Rafinérie

Naše systémy se do destilačních zařízení, zpracovávajících surovou ropu, dodávají již 60 let. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Petrochemický průmysl
Petrochemický průmysl

Petrochemický průmysl

Dodáváme Vám odolná čerpadla a měřicí systémy pro procesy hydrokrakování. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Chemikálie
Chemikálie

Chemikálie

LEWA Vám dodává chemická čerpadla a řešení systémů na míru pro nejrůznější oblasti aplikací v chemickém průmyslu.
Read more

Plasty
Plasty

Plasty

LEWA je se svými zakázkovými zařízeními a systémy Vaším partnerem ve všech procesech míchání, zpracování polyetylenu a vytlačování plastů.
Read more

Čisticí a mycí prostředky
Čisticí a mycí prostředky

Čisticí a mycí prostředky

Nabízíme spolehlivé, recepturou řízené systémy pro výrobu čisticích a mycích prostředků. Obraťte se na odborníky společnosti LEWA pro více informací!
Read more

Kosmetika
Kosmetika

Kosmetika

LEWA je Vaším spolehlivým partnerem při výrobě kosmetiky. Naše systémy splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu a hygienu. Podívejte se na podrobnější informace!
Read more

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie
Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

Farmacie, biologické aplikace a biotechnologie

LEWA dodává pro farmaceutický průmysl, biologické aplikace a biotechnologie čerpadla a systémy, splňující veškeré hygienické požadavky. Rádi Vám poradíme s možným řešením!
Read more

Potravinářský průmysl
Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl

Využijte čerpadla a systémová řešení LEWA ve svých procesech homogenizace v potravinářském průmyslu. Obraťte se na naše odborníky pro více informací!
Read more

Energetické vybavení
Energetické vybavení

Energetické vybavení

Dodáváme čerpadla a systémy pro elektrárny a dodavatele elektřiny. Přečtěte si podrobnosti a systémových řešení LEWA pro energetický průmysl.
Read more

Další odvětví
Další odvětví

Další odvětví

Jakožto specialista v nakládání s kapalinami máme samozřejmě také zkušenosti z jiných odvětví. Neváhejte kontaktovat naše poradce a zeptejte se, co Vás zajímá!
Read more

Aplikace

Ke stažení

Kontaktní osoby

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat