Roztok sodného sulfátu laurylového éteru pro produkci detergentů

Při výrobě detergentů, šamponů a sprchových gelů, čisticích prostředků a dalších produktů se dnes používá řada různých povrchově aktivních činidel.

Nejvíce používaným povrchově aktivním činidlem je sulfát laurylového éteru (LES).

Společnost LEWA navrhuje a vytváří měřicí a míchací systémy pro produkci pracích a čisticích prostředků nebo kosmetických výrobků.

Řešení

Při denní spotřebě LES vyšší než 1 000 kg je dobré vypočítat amortizaci při přechodu na ředění přímo na pracovišti pomocí kontinuální míchačky LES od společnosti LEWA.

V tomto případě je třeba zakoupit vysoce koncentrované LES, které bude poté naředěno na požadovanou výrobní koncentraci a uloženo. V závislosti na každodenní spotřebě může být investice do systému kontinuálního míchání LEWA umořena během několika měsíců.

Výhody systému kontinuálního míchání LEWA jsou například tyto:

  • Ověřitelné úspory nákladů
  • Více flexibility v oblasti produkce
  • Individuální výběr ochranných prostředků
  • Nízká spotřeba ochranných prostředků
  • Vyšší stupeň nezávislosti
  • Inventář je uchováván podstatně déle

Schématický diagram kontinuálního míchání

Popis funkce:

Dvě typické verze s funkcí kontinuálního míchání LES nebo bez této funkce

LES (70% koncentrace), voda a volitelný ochranný prostředek jsou přepravovány simultánně. Pohon je zajišťován čerpadly nebo diferenciálním tlakem do přívodního prostoru dynamického mixeru. Poté nastává proces míchání. Synchronní ovládání hnacích motorů příslušných čerpadel zajišťuje kontinuální jednotnou kvalitu rozpuštěného roztoku prostřednictvím sledování průtoku.

Požadovaná koncentrace a výkon produkce mohou být nastaveny pomocí ovládacího panelu na ovládací skříni (pracoviště), nebo také prostřednictvím dálkového ovládání.

Dostupná kapacita systému: 1-15 t/h rozpuštěného LES.

Pozadí

Sulfát laurylového éteru (LES) je čisticí prostředek rozpustný v oleji a tuku.

Díky svým pěnivým vlastnostem se systém LES používá u řady produktů osobní hygieny a také jako rozpouštědlo tuků. Pokud jde o produkci těchto výrobků, systém LES se používá především v počáteční koncentraci mezi 26-28 %.

LES se získává v koncentraci 28 % pro obchodní využití. Při nákupu již ředěného povrchově aktivního činidla pořizujete rovněž velký objem rozpouštěné vody. Proto je tento systém náročný na přepravní náklady.

Systém LES můžete pořídit také se 70% látkami detergentu rozpuštěnými na požadovanou koncentraci na začátku procesu v míchací nádrži. Systém je kombinován s náklady na další čas a energii a má negativní dopad na produktivitu systému.

Kontaktní osoba

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat