LEWA ecoflow sanitary food pump

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow® pro
sanitární/hygienické systémy

Čerpadlo LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy je nejlepším a nejpokročilejším typem dávkovacího čerpadla na světě. Nabízí bezpečnost pro výrobní i životní prostředí v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu.

Naši odborníci konstruují pohonné jednotky a hlavy čerpadel pro každého zákazníka individuálně. Membránové dávkovací čerpadlo ecoflow pro sanitární/hygienické systémy nabízí průtok až 6 m³/h na hlavu čerpadla a výtlačný tlak až 500 bar.

Čerpadla LEWA ecoflow® pro sanitární/hygienické systémy
První volba mezi čerpadly pro farmaceutickou nebo potravinářskou výrobu.

Pro farmaceutickou nebo potravinářskou výrobu platí přísné požadavky z pohledu procesní technologie. Proto nabízíme odzkoušená a osvědčená membránová dávkovací čerpadla LEWA ecoflow v provedení pro sanitární/hygienické systémy.

Kombinují výkony řady ecoflow, například extrémní přesnost dávkování a absolutní spolehlivost, se speciálním uzpůsobením pro hygienické podmínky. Mezi příklady náleží minimální hluchý prostor a vyleštěné povrchy.

Díky osvědčenému modulárnímu systému mohou být membránová dávkovací čerpadla ecoflow pro sanitární/hygienické systémy nakonfigurována s různými hlavami a pohony pro téměř libovolnou aplikaci pro farmaceutickou nebo potravinářskou výrobu.

I zde stanovujeme technologické a kvalitativní standardy: Každé čerpadlo ecoflow je vybaveno patentovaným systémem ochrany membrány DPS a je vyráběno v Německu.

LEWA ecoflow sanitary food pump

Dobré důvody pro čerpadlo LEWA ecoflow® pro sanitární/hygienické systémy

Čerpadla LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy jsou hydraulicky ovládaná membránová dávkovací čerpadla pro hygienické aplikace v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, která poskytují mnoho výhody oproti srovnatelným čerpadlům.

Hygienic Design

Konstrukce pro sanitární/hygienické systémy

Pro použití ve výrobě potravinářských nebo farmaceutických produktů platí speciální požadavky: Čerpadla LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy splňují stanovené požadavky díky leštěným povrchům a minimálním hluchým prostorům. K dispozici jsou certifikace podle všech průmyslových norem.


FDA compliant

Součásti shodné s normou FDA pro přímý kontakt s čerpanou kapalinou

Všechny součásti membránového dávkovacího čerpadla LEWA ecoflow v provedení pro sanitární/hygienické systémy, které jsou v přímém kontaktu s čerpanou kapalinou, jsou ve shodě s normou FDA. Rovněž neobsahují žádné živočišné tuky a jsou kontrolovány a dokumentovány v souladu s normou USP Class VI. Proto zaručujeme absolutně hygienické procesy a bezpečné použití.


Safe pumps

Absolutně bezpečné spouštění

Spouštění čerpadla ecoflow je bezpečné a snadné: Pokud čerpadlo nepracuje, pružina neustále přitahuje membránu do neutrální polohy. Tím je zaručeno, že membrána nebude nikdy poškozena v důsledku nesprávné polohy při spuštění.


Suction capability

Jedinečný sací výkon

Membránové dávkovací čerpadlo LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy se odlišuje od jiných čerpadel díky svému jedinečnému sacímu výkonu. S absolutním sacím tlakem do 0,1 bar poskytuje mnohem více než jenom širokou škálu bezpečných možností instalace. Rovněž provozní náklady celého systému mohou být nižší než u srovnatelných čerpadel.


Nízké náklady na údržbu a dlouhá provozní životnost

Modelová řada ecoflow nabízí dlouhou provozní životnost všech součástí a obzvláště nízké náklady na údržbu a provoz. Pokud jsou zachovány pravidelné intervaly údržby, mohou naše membránová čerpadla pracovat 40 let nebo déle nasazené ve výrobním procesu.


API Standard

Norma API 675

Modelová řada ecoflow splňuje mezinárodně platnou normu kvality podle organizace American Petroleum Institute API 675. Zahrnuje veškeré definice pro průmyslově používaná membránová dávkovací čerpadla s ohledem na jejich design, konstrukci, výkonnost a přejímací testy.


Safety manometre

Bezpečnost a spolehlivost v extrémních provozních stavech

Pro nás je bezpečnost a spolehlivost vždy na prvním místě: Čerpadlo není vystaveno poškození ani v případě provozních chyb nebo extrémních provozních stavů. Nabízíme maximální ochranu uživatele a stroje prostřednictvím vestavěných bezpečnostních mechanismů – nejenom v případě výskytu nadměrného primárního tlaku, ale rovněž v případě uzavření tlakového nebo sacího potrubí.


Polished surfaces

Mechanicky leštěné povrchy

Pro splnění přísných norem pro sanitární/hygienické systémy jsou všechny plochy čerpadla mechanicky (1.4571: RA < 0,8 µm) nebo elektricky vyleštěné (1.4435: RA < 0,5 µm).

Diaphragm

Patentovaná sendvičová membrána

Naše patentovaná sendvičová membrána LEWA není jenom extrémně trvanlivá, ale rovněž dobře chráněná. Systémy ochrany membrány DPS společnosti LEWA a systém monitorování membrány umožňují zajistit, že se membrána neroztrhne během provozu a že čerpaná kapalina nebude znečištěna.

Pressure valve

Integrovaný pojistný ventil

Pojistný tlakový ventil v hydraulické části membránového čerpadla brání potenciálnímu přetížení za provozu. Tento ventil je individuálně nastavitelný a může být proto uzpůsoben pro různé provozní situace.


Jednoduché čištění a sterilizace (CIP a SIP)

Čerpadla LEWA ecoflow mohou být snadno čištěna (čištění na místě, CIP) nebo sterilizována (sterilizace na místě, SIP) bez potřeby demontování systému.

Úplná sledovatelnost všech materiálů produktu

Všechny materiály produktu jsou zcela zadokumentovány a sledovatelné podle normy EN 10204 3.1b.

Vysoká energetická účinnost

Membránová čerpadla LEWA dosahuje nejvyšší účinnosti ze všech technologií čerpadel. Naše modelová řada ecoflow rovněž kombinuje vysokou účinnost s nízkou spotřebou energie.


Směšování různých kapalin

V případě potřeby můžete použít s vícenásobnými čerpadly a s různými otáčkami. Proto lze pomocí jednoho čerpadla hospodárně používat a směšovat kapaliny s velmi odlišnou viskozitou.

Celosvětové normy

Při konstrukci čerpadel dodržujeme celosvětově platné normy a směrnice, například VDMA 24284, 24286‐10 a FDA.

Hermeticky utěsněno

Membránová čerpadla pracují bez dynamických těsnění v prostoru, který je v kontaktu s procesní kapalinou. Tím se vytváří hermeticky utěsněný pracovní prostor. Do venkovního prostoru neuniknou žádné emise, ani není možné znečištění kapaliny z venkovního prostředí.

Volitelné součásti

Kombinované schopnosti

Jednotlivé pohonné jednotky s vertikálně nainstalovaným motorem šetří místo. Alternativně lze za účelem redukce vibrací nebo odměřování receptu zkombinovat několik pohonných jednotek se stejným nebo jiným výkonem.

Minimalizace vibrací

Několik čerpadel, navržených k minimalizaci vibrací, může zcela nahradit efekt tlumiče vibrací. Ideální pro kapaliny, které snadno podléhají zkáze nebo které jsou lehce znečištěné (schopné aplikace CIP/SIP).

Zakázkové ventily

LEWA využívá několik speciálních typů ventilů, jako jsou speciálně vytvrzené ventily pro zkapalněné plyny nebo prostorově úsporné ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Různé geometrie připojení

Naše čerpadla jsou vybavena všemi běžnými geometriemi připojení, jako je norma DIN, vysokotlaká norma BASF, American ANSI, JIS nebo vaše individuální požadavky.

Sledování tlaku a průtoku

Se systémem LEWA smart control monitoring dokážeme zajistit nepřetržité sledování a precizní ovládání průtoku a tlaku v čerpadle.

Speciální pohon do čistých prostor

Pro aplikace ve farmaceutickém, kosmetickém a potravinářském průmyslu dodáváme speciální vodou chlazené pohony do čistých prostor, u nichž nehrozí kontaminace ani vznik prachu.

Konstrukce chráněná proti výbuchu

Na objednávku dodáváme čerpadla, vybavení a systémy v provedení s ochranou proti výbuchu pro provoz i v zónách EX 1. Garantujeme tak maximální bezpečnost.

Ohřívací a chladicí pláště

S ohřívacími a chladicími plášti jsou naše čerpadla vhodná do téměř jakékoli teploty a jsou schopna dopravovat kapaliny i při nízkých teplotách nebo v extrémním horku.

Technologie Intellidrive

Pomocí vysoce dynamického servomotoru můžete nastavovat hodnoty zdvihu čerpadla podle požadavků systému a procesu.

Produktová řada

S kombinací různých hlav čerpadel a převodových jednotek pokrývají membránová dávkovací čerpadla LEWA ecoflow pro sanitární/hygienické systémy široké výkonové spektrum. To nám umožňuje poskytovat vysoce výkonná a energeticky úsporná čerpadla pro jakoukoliv požadovanou aplikaci.

Data pohonné jednotky

Typ Délka zdvihu [mm] Síla na pístní tyči [N]
LDB 15 2 000
LDC 15 5 000
LDD 30 7 000
LDE 30 20 000
LDF 55 24 500
LDG 60 35 000

Přehled výkonu

Performance overview LEWA ecoflow

Montážní rozměry

Typ L [mm] B [mm] ΔB [mm] H [mm]
LDB 400 400 185 260
LDC 450 500 220 320
LDD 700 750 280 610
LDE 800 900 350 690
LDF 1 130 900 430 940
LDG 1 300 1 300 490 1 000

Montážní rozměry

Assembly dimensions LEWA ecoflow

Varianty hlav čerpadla

Poskytujeme různé hlavy čerpadel pro různé aplikace. Celé naše spektrum sahá od univerzálních variant po speciální konstrukce pro vysoké teploty, tlaky nebo agresivní kapaliny.

Hlava čerpadla M900

Moderní univerzální hlava membránového čerpadla s PTFE sendvičovou membránou s maximální provozní spolehlivostí. Patentovaná technologie DPS umožňuje také schopnost navýšení hodnoty sání. Tato funkce je v oblasti hydraulicky ovládaných membránových čerpadel velmi jedinečná. Tento systém může být instalován na všech čerpadlech ecoflow.

Typ M900
Tlak 500 bar
Průtok 6 m³/h
Teplota -20/+150 °C
Viskozita 100 000 mPa∙s
Provozní možnosti Lze nainstalovat na všechna membránová dávkovací čerpadla řady ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Aplikace

Ke stažení

Kontaktní osoby

  • Sales Office Czech Rep.
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (odštěpný závod)
  • +420 5 432360-52
  • office@lewa.cz

Najděte si vhodnou řadu produktů pomocí navigátoru.

Pump Navigator

Nenechte si utéct žádné novinky. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrovat